Skocz do zawartości

,,Cutty Sark" : Smer 1:180


myszaty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pływających!!

Co prawda dłubię cały czas w lotnictwie i to głównie szmacianym, ale zostałem obdarowany właśnie takim modelem.

Szału nima jeżeli chodzi o zestaw,  ale nie chce sprawić przykrości osobie od której go dostałem, więc postanowiłem po zakończeniu Gothy go skleić.

 Żaglowce to ciężki temat olinowanie!!!, ale co by nie mówić : są piękne i zawsze efektowne.

Nawet sklejone przez lajkonika.

Czy jest może  jakiś zestawik waloryzacyjny do tego modelu, ew. co można w miarę samodzielnie wydłubać na modelu??

Żagielki teściowa uszyje ( los na loterii!),

Wanty zrobię na drabince ze sznurka na wzór wypraski, może kilka drobiazgów z hipsu dałbym radę wystrugać...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie wytrzymałem ( Gotha w toku, ale sprawia problemy 😉) więc zacząłem dłubać ...ale...zestaw rzeczywiście ubogi, ilośc zdjęć na których można by się wzorować by ciut go uatrakcyjnić jest cała masa, ale ich różnorodność przyprawia o ból głowy, a to nie pomaga.

Chyba trzeba będzie go dziabnąć w stylu : ładna ,,ozdoba na telewizor" 🤪

tylko telewizor muszę odpowiedni zanabyć...

Jufersy 2mm zamówiłem, będzie rzeź niewiniątek....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wstępnej analizie zdjęć muszę niestety stwierdzić że Smer wypuścił baaaaardzo ogólnie opracowany model i mało co się zgadza z detali.

Tak że w tym momencie dorobię co umiem  samodzielnie, aby jako tako wyglądało z daleka...jak pisałem na wstępie, model dostałem w prezencie i nie chce temu komuś zrobić przykrości więc go skleję, ale chyba nie ma sensu prowadzić szerszego warsztatu... ewentualnie będą  jakieś fotki z postępu prac...

 

Edytowane przez myszaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Co do detali - "Cutty Sark" zaliczył parę zmian konstrukcyjnych, więc to co zrobił Smer trzeba by odnieść do konkretnego momentu z historii klipra,  nie koniecznie do obecnego stanu. Zasiadam i oglądam, "za smarka" popełniłem ten model ale nawet nie pomalowałem, więc mam do niego pewien sentyment.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za  dużo tych detali to nie ma...ale fajnie się klei.

Na 100% inny jest pokład na dziobie, teraz są dwa wejścia po bokach,  na środku pompa, pod ,,wycięciem" coś jak kołowrót???

Za późno się połapałem bo tyle bym przerobił...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, unicaunica napisał:

DSC03590.JPG

Ten pokład jest mokry. Albo po deszczu albo po myciu.

 

3 minuty temu, myszaty napisał:

szlag....sugerowałem  się min. tym zdjęciem...

( użyte  tylko w celach dyskusji)

 

IMG_5798.jpeg

Ten jest suchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, żeby taka ciemna deska tak zjaśniała????

Mam modrzewiowy taras, w takim ciemnym kolorze już 12 lat, jest różnica mokry/ suchy ale nie aż tak...i to na całej powierzchni???

Mogły by być wydeptane ścieżki gdyby był taki głęboki brąz i to z połyskiem, ale to szare  zbyt równomierne od burty do burty...

No nic, robimy suchy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.