Skocz do zawartości

Volkswagen 1300 Beetle - Tamiya 1/24


TeuszTeusz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, po wielu próbach udało mi się skończyć swój właściwie pierwszy model samochodu.
Model raczej ćwiczebny - uczyłem się clearów, maskowania, kładzenia gładziutko farb, chromów, malowania uszczelek etc. Jest sporo rzeczy które mogłem zrobić lepiej, ale czas już było przejść do kolejnego modelu, bo tego zaczynałem mieć dosyć :) Możecie się wyżyć na modelu i na zdjęciach, zależy mi przede wszystkim na  uwagach mających zastosowanie przy kolejnych modelach :)

  • Lakierowany GX100 - przy okazji, jak bardzo go rozcieńczacie?
  • Baza Zero Paints
  • Chromy Alclad i Mr. Color Super Metallic 2 - miałem duży problem ze ścieralnością alcladów_MG_1716.thumb.jpg.6c53dd785362f8046b639c461e512894.jpg_MG_1715.thumb.jpg.4722aefdbf8ff343dbf043eb75fdc4d0.jpg_MG_1714.thumb.jpg.3574eaff1961657b9deb5b79b21b9d47.jpg_MG_1713.thumb.jpg.9c41bc0e3f86232b01a2ba6af54054d0.jpg_MG_1712.thumb.jpg.966a3a96ac872b9787e6c1bffa350f4e.jpg_MG_1711.thumb.jpg.e3b95a2ae8d7c663aad9817b7c4b4d30.jpg_MG_1710.thumb.jpg.e19fef25cd35e3e5e5a570cbc43e63fa.jpg
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja clearami maluję na zewnątrz.  Dobrym podkładem pod cleare jest mr. metal primer. Nadaje się również do plastiku, jest bezbarwny i farby clear  dobrze się na nim  "układają", tzn, kolor jest bardziej równomierny i bez spływania farby z krawędzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzyłbym sobie, aby każdy robił tak swój pierwszy model samochodu :D
Ja transparentnymi maluje i z zewnątrz i wewnątrz, wtedy kolor jest intensywniejszy. 

Rozcieńczanie GX100 - każdy robi inaczej. Ja robię na oko 1:2.5 i ładnie się rozchodzi. Niektórzy walą nawet 1:5. 
Ogólnie chromy są delikatne, możesz jeszcze kombinować z proszkami np. Spaztix lub Uschi powder. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, toled napisał:

Życzyłbym sobie, aby każdy robił tak swój pierwszy model samochodu :D
Ja transparentnymi maluje i z zewnątrz i wewnątrz, wtedy kolor jest intensywniejszy. 

Rozcieńczanie GX100 - każdy robi inaczej. Ja robię na oko 1:2.5 i ładnie się rozchodzi. Niektórzy walą nawet 1:5. 
Ogólnie chromy są delikatne, możesz jeszcze kombinować z proszkami np. Spaztix lub Uschi powder. 

Kurczę no właśnie ja chyba dawałem jakoś 1:5 bo wtedy mi się najmniejsza skórka pomarańczy robiła - przy Iwacie hp-cs z dyszą 0,3. Ale prób na łyżeczkach to miałem chyba z 10 i nadal widzę potencjał na kładzenie tego lakieru bardziej gładko 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, TeuszTeusz napisał:

Kurczę no właśnie ja chyba dawałem jakoś 1:5 bo wtedy mi się najmniejsza skórka pomarańczy robiła - przy Iwacie hp-cs z dyszą 0,3. Ale prób na łyżeczkach to miałem chyba z 10 i nadal widzę potencjał na kładzenie tego lakieru bardziej gładko 😛


Taki urok lakierowania, Możesz jeszcze testować ciśnienie przepływ farby, użyty rozcieńczalnik. Ja dość mocno polubiłem Level High Thinner z Wamodu. Metodą prób i błędów dojdziesz do ideału, bo Garbi już wygląda doskonale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.