Jump to content

nn31

Members
 • Content Count

  33
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Fajnie, że robisz światła od nowa, będzie dużo lepiej. Ale mąka za flock to bardzo zły pomysł, wygląda paskudnie. Dobrym i tanim rozwiązaniem jest talk techniczny do matowienia farby. W dużej ilości w stosunku do farby.
 2. Najbardziej podoba mi się widoczne rozróżnienie materiałów wykończeniowych. że drewno wygląda jak prawdziwe, metal jak metal i tak dalej. Zrobienie szprych w kołach ostatecznie decyduje, że całość wygląda realistycznie.
 3. Perfekcyjny. Maska idealnie spasowana pomimo tych skomplikowanych zawiasów i na dodatek łączy się się z drzwiami podnoszonymi do góry.
 4. Te szerokie fugi są brzydkie. Lepiej by wyglądał cały biały, bez czarnej maski. Niebieski zbiorniczek obok silnika upaćkany farbą. Poprzednie Twoje modele o wiele bardziej mi się podobają.
 5. Matowy lakier jest idealny. Bardzo gładki i ma minimalny połysk, przez co wyeksponowane są kształty karoserii. Nie przepadam tylko za flockiem, według mnie w tej skali nie ma potrzeby go stosować. Może dopiero w skali 1:16 i większych modelach wygląda dobrze.
 6. Srebrny i wszystkie pochodne tego koloru bardzo eksponują wszelkie nierówności powierzchni. Każda ryska i skaza jest widoczna a tym bardziej szpachlowanie. Bo bezbarwnym będzie jeszcze bardziej widoczne. Ja bym wybrał inny kolor, taki "łatwiejszy". Np. jakiś niebieski niemetaliczny.
 7. Ja używałem podobnego lakieru ale z firmy chemmot http://www.chemmot.com.pl/products/acryl.html Zalety to idealnie bezbarwny i nie żółknie po latach. Po tygodniu bardzo twardy i łatwy w polerowaniu. Ale nie potrafiłem nim lakierować z puszki, albo za grubo i z zaciekami albo za sucho z odkurzem (przy próbie cienkiej warstwy). Musiałem go spuszczać do aero i dodawać rozcieńczalnik LT. Może z Trotona jest lepszy z puszki, być może ma lepszy rozcieńczalnik.
 8. Ten Troton 1K to spuszczany do aero z puszki spray ? https://chemiczna-hurtownia.pl/pl/p/Lakier-bezbarwny-1K-polyskmat-Troton-spray-400-ml/650?gclid=CjwKCAjwp-X0BRAFEiwAheRui-ZZjpvgf9nPeHCi9M9ybzN_8t3pb5hGqAlNix_27xs9ZmQPwDORdBoC3mwQAvD_BwE
 9. Jest przed kalkami, dlatego połysk. Domyślam się, że ostatnia warstwa to będzie bezbarwny matowy
 10. Jak jest za dobrze to jest nudno. Jak jest źle, to zawsze można udzielić "mądrych porad doświadczonego modelarza" ?
 11. Co jest pod tym lakierem bezbarwnym ? Trochę mi nie pasują zarysowania na tarczach, powinny być po okręgu. Chociaż na żywo i tak pewnie nie widać, tylko lampa przy fotografowaniu ten szczegół wyolbrzymia.
 12. Kalkomanie to wyrób Tamiya czy "printed in Italy" ? Ja w Porsche od Tamiyi miałem włoskie kalki i były znacznie lepsze niż japońskie. Nie rwały się, elastyczne i łatwe w nakładaniu.
 13. Czyli u Fujimi to standard niedopasowane "szkło". Nawet jak widać w nowym modelach (jak Cayman) jeszcze tego nie opanowali. Felgi fajnie będą pasowały do kolorów nadwozia i wnętrza.
 14. Opary rozpuszczalników skutecznie zabijają wirusy :). Idealne hobby na ten czas.
 15. Przy tym Porsche mocno się starałem i jak już położyłem te kalki to nawet byłem... dumny z siebie . A potem taki wkurw jak mi kalki odpadły przez głupi błąd.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.