Jump to content

nn31

Members
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Według mnie ten Mercedes od Revella jest za trudny jak na drugi model. Może bardziej potraktuj ten model jako TYLKO nauka/trening malowania modelu, żeby się zbytnio nie denerwować i nie zniechęcić do modelarstwa.
 2. Chyba trzeba jeszcze raz kalki potraktować płynem zmiękczającym. Potem bezbarwny dosyć grubo, żeby było z czego spolerować. Na koniec jeszcze raz odbłyśniki lamp poprawić chromem, bo po bezbarwnym robi się srebrno- szary. Fajnie wybrudzone podwozie
 3. Pomalowałem karoserię oraz fragmenty podwozia i nałożyłem kalkomanie. Farby to Tamiya TS, ale odlane rurką do aerografu i rozcieńczone LT. Kalkomanie z tego zestawu są bardzo wytrzymałe i dobrze reagują na płyny. Trudniej było z maskowaniem elementów przezroczystych, które są wklejone w karoserię fabrycznie, ponieważ farba mi podeszła pod taśmę maskującą i trzeba było spolerować. Na dach jest czarny arkusz kalkomani. Ale ja wolę pomalować, więc odciąłem i zostawiłem tylko białe paski.
 4. Mam pytanie odnośnie kredki. Na zdjęciu z warsztatu widzę napis na kredce że można rysować na błyszczących powierzchniach. Czy to znaczy, że nie był konieczny podkład z lakieru bezbarwnego matowego ? Czy po "kredkowaniu" położyłeś lakier? Fajnie Ci wyszły również opony, realistycznie wytarte.
 5. Pięknie wykonany model. Jakby jeszcze zrobić dioramę - fragment toru wyścigowego... Ja jestem w trakcie robienia Porsche 962C (taki jak w miniaturce) i też mam ochotę zrobić go na "używanego". Tym bardziej że to stary i uproszczony model z tamiyi, ubogi w detale i można by "nadrobić" fajnym brudzeniem.
 6. Najszybciej utwardzacz traci przydatność do użycia. Juz po pierwszym otwarciu nowego pojemnika zaczyna się powolny proces starzenia. Nie wiem jak jest z zero paints, bo ja używałem tylko 2K typowo samochodowego, ale z samochodowych można kupować tylko sam utwardzacz w małych pojemnikach i mieć zawsze świeży. Lakier i rozcieńczalnik mają bardzo długi czas przydatności, ja mam chyba ponad 5 lat i są w dobrym stanie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.