Jump to content

nn31

Members
 • Content Count

  29
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Matowy lakier jest idealny. Bardzo gładki i ma minimalny połysk, przez co wyeksponowane są kształty karoserii. Nie przepadam tylko za flockiem, według mnie w tej skali nie ma potrzeby go stosować. Może dopiero w skali 1:16 i większych modelach wygląda dobrze.
 2. Srebrny i wszystkie pochodne tego koloru bardzo eksponują wszelkie nierówności powierzchni. Każda ryska i skaza jest widoczna a tym bardziej szpachlowanie. Bo bezbarwnym będzie jeszcze bardziej widoczne. Ja bym wybrał inny kolor, taki "łatwiejszy". Np. jakiś niebieski niemetaliczny.
 3. Ja używałem podobnego lakieru ale z firmy chemmot http://www.chemmot.com.pl/products/acryl.html Zalety to idealnie bezbarwny i nie żółknie po latach. Po tygodniu bardzo twardy i łatwy w polerowaniu. Ale nie potrafiłem nim lakierować z puszki, albo za grubo i z zaciekami albo za sucho z odkurzem (przy próbie cienkiej warstwy). Musiałem go spuszczać do aero i dodawać rozcieńczalnik LT. Może z Trotona jest lepszy z puszki, być może ma lepszy rozcieńczalnik.
 4. Ten Troton 1K to spuszczany do aero z puszki spray ? https://chemiczna-hurtownia.pl/pl/p/Lakier-bezbarwny-1K-polyskmat-Troton-spray-400-ml/650?gclid=CjwKCAjwp-X0BRAFEiwAheRui-ZZjpvgf9nPeHCi9M9ybzN_8t3pb5hGqAlNix_27xs9ZmQPwDORdBoC3mwQAvD_BwE
 5. Jest przed kalkami, dlatego połysk. Domyślam się, że ostatnia warstwa to będzie bezbarwny matowy
 6. Jak jest za dobrze to jest nudno. Jak jest źle, to zawsze można udzielić "mądrych porad doświadczonego modelarza" 😉
 7. Co jest pod tym lakierem bezbarwnym ? Trochę mi nie pasują zarysowania na tarczach, powinny być po okręgu. Chociaż na żywo i tak pewnie nie widać, tylko lampa przy fotografowaniu ten szczegół wyolbrzymia.
 8. Kalkomanie to wyrób Tamiya czy "printed in Italy" ? Ja w Porsche od Tamiyi miałem włoskie kalki i były znacznie lepsze niż japońskie. Nie rwały się, elastyczne i łatwe w nakładaniu.
 9. Czyli u Fujimi to standard niedopasowane "szkło". Nawet jak widać w nowym modelach (jak Cayman) jeszcze tego nie opanowali. Felgi fajnie będą pasowały do kolorów nadwozia i wnętrza.
 10. Opary rozpuszczalników skutecznie zabijają wirusy :). Idealne hobby na ten czas.
 11. Przy tym Porsche mocno się starałem i jak już położyłem te kalki to nawet byłem... dumny z siebie . A potem taki wkurw jak mi kalki odpadły przez głupi błąd.
 12. Wiem, bo robiłem Porsche 962 c w malowaniu Shell. Położyłem pokład i dwa kolory. Wyszło dobrze, zero szlifowania czy polerowania. Potem kalki na wklęsłych i obłych kształtach karoserii. O dziwo, też dobrze. Potem pomalowałem dach na czarno, co wymagało maskowania. Samo malowanie ok, ale podczas ściągania taśmy maskującej ta taśma przykleiła mi się przez nieuwagę na kalki i je uszkodziłem. Wcześniej nie kładłem bezbarwnego po kalkach bo ten model ma wklejone na stałe oszklenie i przy kolejnej grubej warstwie bezbarwnego maski z oszklenia by mi się nie oderwały. Model poszedł na złom i 2 miesięcy nic nie robię, tyle starania i roboty poszło się je****. Frustracja na maksimum. Podaję link do pliku ( kliknąć na zdjęcie to przekieruje na stronę ifotos w pełnej rozdzielczości), bo forum kompresuje. Chcę żeby było widać jak mi lakier wyszedł, podkreślam, że bez bezbarwnego i bez szlifowania.
 13. Toled przy takiej skórce na lakierze i cienkiej warstwie przetarcie gwarantowane. Poradnik fajny i przydatny. Lakierowanie karoserii to jednak najtrudniejszy etap w modelarstwie samochodowym.
 14. Wygląda jak prawie skończony. Składaj w całość i dawaj galerię. Jest na co popatrzeć, perfekcyjna robota.
 15. Dorotka, lakier bardzo ładny, nawet powiedziałbym idealny. Ale co te modele takie niekompletne ? Zaczynasz model wykończeniem karoserii a potem robisz kolejny również kończąc na karoserii ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.