Jump to content

nn31

Members
 • Content Count

  29
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by nn31

 1. Matowy lakier jest idealny. Bardzo gładki i ma minimalny połysk, przez co wyeksponowane są kształty karoserii. Nie przepadam tylko za flockiem, według mnie w tej skali nie ma potrzeby go stosować. Może dopiero w skali 1:16 i większych modelach wygląda dobrze.
 2. Srebrny i wszystkie pochodne tego koloru bardzo eksponują wszelkie nierówności powierzchni. Każda ryska i skaza jest widoczna a tym bardziej szpachlowanie. Bo bezbarwnym będzie jeszcze bardziej widoczne. Ja bym wybrał inny kolor, taki "łatwiejszy". Np. jakiś niebieski niemetaliczny.
 3. Ja używałem podobnego lakieru ale z firmy chemmot http://www.chemmot.com.pl/products/acryl.html Zalety to idealnie bezbarwny i nie żółknie po latach. Po tygodniu bardzo twardy i łatwy w polerowaniu. Ale nie potrafiłem nim lakierować z puszki, albo za grubo i z zaciekami albo za sucho z odkurzem (przy próbie cienkiej warstwy). Musiałem go spuszczać do aero i dodawać rozcieńczalnik LT. Może z Trotona jest lepszy z puszki, być może ma lepszy rozcieńczalnik.
 4. Ten Troton 1K to spuszczany do aero z puszki spray ? https://chemiczna-hurtownia.pl/pl/p/Lakier-bezbarwny-1K-polyskmat-Troton-spray-400-ml/650?gclid=CjwKCAjwp-X0BRAFEiwAheRui-ZZjpvgf9nPeHCi9M9ybzN_8t3pb5hGqAlNix_27xs9ZmQPwDORdBoC3mwQAvD_BwE
 5. Jest przed kalkami, dlatego połysk. Domyślam się, że ostatnia warstwa to będzie bezbarwny matowy
 6. Jak jest za dobrze to jest nudno. Jak jest źle, to zawsze można udzielić "mądrych porad doświadczonego modelarza" ?
 7. Co jest pod tym lakierem bezbarwnym ? Trochę mi nie pasują zarysowania na tarczach, powinny być po okręgu. Chociaż na żywo i tak pewnie nie widać, tylko lampa przy fotografowaniu ten szczegół wyolbrzymia.
 8. Kalkomanie to wyrób Tamiya czy "printed in Italy" ? Ja w Porsche od Tamiyi miałem włoskie kalki i były znacznie lepsze niż japońskie. Nie rwały się, elastyczne i łatwe w nakładaniu.
 9. Czyli u Fujimi to standard niedopasowane "szkło". Nawet jak widać w nowym modelach (jak Cayman) jeszcze tego nie opanowali. Felgi fajnie będą pasowały do kolorów nadwozia i wnętrza.
 10. Opary rozpuszczalników skutecznie zabijają wirusy :). Idealne hobby na ten czas.
 11. Przy tym Porsche mocno się starałem i jak już położyłem te kalki to nawet byłem... dumny z siebie . A potem taki wkurw jak mi kalki odpadły przez głupi błąd.
 12. Wiem, bo robiłem Porsche 962 c w malowaniu Shell. Położyłem pokład i dwa kolory. Wyszło dobrze, zero szlifowania czy polerowania. Potem kalki na wklęsłych i obłych kształtach karoserii. O dziwo, też dobrze. Potem pomalowałem dach na czarno, co wymagało maskowania. Samo malowanie ok, ale podczas ściągania taśmy maskującej ta taśma przykleiła mi się przez nieuwagę na kalki i je uszkodziłem. Wcześniej nie kładłem bezbarwnego po kalkach bo ten model ma wklejone na stałe oszklenie i przy kolejnej grubej warstwie bezbarwnego maski z oszklenia by mi się nie oderwały. Model poszedł na złom i 2 m
 13. Toled przy takiej skórce na lakierze i cienkiej warstwie przetarcie gwarantowane. Poradnik fajny i przydatny. Lakierowanie karoserii to jednak najtrudniejszy etap w modelarstwie samochodowym.
 14. Wygląda jak prawie skończony. Składaj w całość i dawaj galerię. Jest na co popatrzeć, perfekcyjna robota.
 15. Dorotka, lakier bardzo ładny, nawet powiedziałbym idealny. Ale co te modele takie niekompletne ? Zaczynasz model wykończeniem karoserii a potem robisz kolejny również kończąc na karoserii ?
 16. Fajnie wszystko opisujesz, może pomyśl o kanale na YouTube.
 17. Agresywny rozcieńczalnik najwięcej szkód robi w miejscach gdzie odlew plastikowy jest niejednolity. Dlatego czasami po zeszlifowaniu i wyrównaniu miejsc gdzie łączyły się formy odlewnicze plastik zapada się. Tego na łyżeczkach nie będzie widać. Problemem też są miejsca wcześniej szpachlowane. Po podkładzie niby równo, a potem po warstwie kolorowej uwidacznia się wszystko. Ale nie wiem jaki jest ten konkretny rozcieńczalnik który zakupiłeś w zestawie z kolorem bazowym. Być może jest dobrze z plastikiem Revella.
 18. Rozcieńczalnik to jednak lepszy będzie LT, samochodowy może niszczyć plastik.
 19. Alkohol izopropylowy rozpuszcza większość farb modelarskich. Ale trzeba się wspomóc szczoteczką lub pędzlem z twardym włosiem oraz drewnianą wykałaczką w usuwaniu resztek. Izopropanol najtańszy (90 % jest sprzedawany jako denaturaL (trzeba czytać etykietę, bo są również na bazie etylowego który jest za słaby do zmywania). Lub jako IPA do czyszczenia elektroniki 99%.
 20. Trudno uwierzyć że to skala 1:43, świetna robota.
 21. Bardzo zła jakość zdjęć, nic się na da powiedzieć o wykonaniu modelu.
 22. Bardzo ładne i czyste wykonanie. Jedynie gril wygląda bardzo dziwnie na zdjęciach z zamkniętą maską - jak naklejona kalkomania. Brakuje głębi, mało jest tego trzeciego wymiaru. W takim przypadku jestem przeciwnikiem blaszek. Po drugie czy ten gril nie jest zbyt wysoki i tym samym powoduje niedomknięcie maski ?
 23. Zdjęcia na tym forum są za bardzo kompresowane. Trochę jak z poprzedniej epoki internetu, kiedy prędkości były niskie i obniżenia jakości konieczne. Ferrari rewelacyjny, zresztą jak wszystkie Twoje modele. Co do figurki. Może kalkomania by lepiej wyglądała z precyzyjnie wydrukowaną tęczówką i źrenicą. No i rzęsy też trzeba zaznaczyć.
 24. Według mnie ten Mercedes od Revella jest za trudny jak na drugi model. Może bardziej potraktuj ten model jako TYLKO nauka/trening malowania modelu, żeby się zbytnio nie denerwować i nie zniechęcić do modelarstwa.
 25. Chyba trzeba jeszcze raz kalki potraktować płynem zmiękczającym. Potem bezbarwny dosyć grubo, żeby było z czego spolerować. Na koniec jeszcze raz odbłyśniki lamp poprawić chromem, bo po bezbarwnym robi się srebrno- szary. Fajnie wybrudzone podwozie
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.