Skocz do zawartości

Ford GT Tamiya 1:24


TeuszTeusz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem w trakcie prac nad Fordem GT. Z rzeczy którymi mogę się pochwalić, skończone wnętrze, jestem nawet zadowolony:

IMG_20210226_093740.thumb.jpg.1012ae69147193276725985fd0c9c4c8.jpgIMG_20210226_093748.thumb.jpg.6677139bd3a092db8e3f4f629667de67.jpg
1578026581_IMG_20210226_093732(2).thumb.jpg.ec01b543bd8b5969fb61487efc05f06a.jpg

 

I tu pojawia się temat, z którym mam problem - chcę pokryć kalką imitującą karbon elementy na zdjęciu poniżej - dysponuję płynem Micro Set. Czy powinienem użyć jednego kawałka kalki , czy rozcinać w kilku miejscach żeby się dobrze ułożył? Rozumiem, że ogólna zasada jest taka, żeby zalewać Micro Set'em a później grzać suszarką.


IMG_20210303_140815.thumb.jpg.8d6e3a50764a11839e9038950bf88bed.jpg

 

Na koniec próbka koloru którym zamierzam pokryć Forda:

IMG_20210303_141212.thumb.jpg.40223caacd73bb5b65c93cf37e3a7300.jpg

 

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kalkomanii - najłatwiej na taśmie zrobić sobie szablony poszczególnych płaszczyzn i wycinać. Zasada jest prosta - przy mało skomplikowanych - prostych powierzchniach można walić całą kalkomanią, przy skomplikowanych kształtach robić warto z kilku elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, TeuszTeusz napisał:

czy według Was będę w stanie zgubić te paproszki grubą warstwą cleara i polerowaniem?


Według nas ta warstwa cleara musiałaby być baaaaaardzo gruba :D Ja bym to zostawił już. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cayman napisał:

Ja bym spróbował delikatnie wyciąć paprochy i położył jeszcze jedną mokrą warstwę cleara.

Jeszcze tylko trzeba zadać jedno ważne pytanie - czy te paprochy są na bezbarwnym, czy jednak coś z kalką się nie porobiło i wycięcie tego zniszczy kalkę. Jeżeli to paprochy na bezbarwnym to śmiało możesz to papierem/gąbką ścierną przelecieć i jeszcze raz psiknąć lakierem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TeuszTeusz napisał:

No właśnie na pewno jeden kłaczek mam pod kalką i o ten się trochę martwię, ale będę próbował naprzemiennie ciąć i psikać klarem, kilka razy pod rząd, może to wyciągnę 

To go omiń i tylko zetnij to co możesz. Czasem tak bywa, trudno 🙂 Tylko nie lej tego bezbarwnego za dużo, bo Ci może kalkę zniszczyć lub popęka lakier jak nie dasz wyschnąć grubszej warstwie i polejesz kolejną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dedykowane kalki do tego modelu ze Studia27. Bardzo przyjemnie i bezproblemowo je się kładzie. Polecam zamiast urąbać się po pachy z szablonami.
Ciężko z dostępnością ale bywają.

👉      Kalki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się zgubić tego kłaczka w klarze! Niestety jednak, brakuje mi jeszcze doświadczenia w polerce i niestety na krawędzi przetarłem kalkę... Na szczęście podkład był czarny, nie zrywam już tego i nie zaczynam na nowo, wypoleruję to co jest i zostawiam, trudno się dopatrzeć tego przetarcia

IMG_20210312_195524.jpg

IMG_20210312_200119.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, TeuszTeusz napisał:

Udało się zgubić tego kłaczka w klarze! Niestety jednak, brakuje mi jeszcze doświadczenia w polerce i niestety na krawędzi przetarłem kalkę... Na szczęście podkład był czarny, nie zrywam już tego i nie zaczynam na nowo, wypoleruję to co jest i zostawiam, trudno się dopatrzeć tego przetarcia

IMG_20210312_195524.jpg

IMG_20210312_200119.jpg

Zrobiłeś tak jak napisałem i wyszło elegancko, a przetarcia nie widzę. Jest Ok. :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Cześć!

Na krawędziach czasem przepalam się do podkładu przy polerowaniu. Clear to GX100, dwie warstwy, jedna sucha jedna mokra. Był Za mało rozcieńczony i wyszło trochę pomarańczko. Poleruję laplosem 6000 i 8000. Tam, gdzie trzeba zaczynam delikatnie gąbką 2000. Na to ceramic compound od hasegawy. Na cały model zdarzyły mi się z cztery mikroprzetarcia. Co robię źle? Raczej za cienko klaru czy zbyt intensywne polerowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze dodał trzecią - bardziej rozcieńczoną (3:1) i jeszcze jedna mokra. Przy lakierowaniu clearem zawsze zaczynam od przelecenia nim krawędzi, by tam było troszkę grubiej. Myślę, że nie robisz nic źle - po prostu jeszcze brak wprawy i delikatności w polerowaniu 😉 Pamiętaj! Krawędzie to lawa! 🤣 Trzeba jak z kobietą - delikatnie, lecz stanowczo.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.