Skocz do zawartości

[G] Sturmgeschütz III Ausf. B - Tamiya, 1:35


Thalgonis

Rekomendowane odpowiedzi

W 1935 roku zaproponowano Sturmgeschütz (działo szturmowe), które miało być wykorzystywane jako opancerzony wóz wsparcia piechoty. Pojazd taki miał być istotną częścią nowej niemieckiej strategii Blitzkriegu - "wojny błyskawicznej", która kładła nacisk na mobilność, szybkość i uderzanie głęboko w linie wroga. Pierwszy prototyp ukończono w 1938 roku
Od czerwca 1940 do maja 1941 roku ukończono 250 dział typu Ausf.B. W Operacji Barbarossa, Ausf.B cieszył się dużym uznaniem, zarówno ze względu na niezawodne wsparcie ogniowe, jak i zdolność do stawiania czoła tak potężnym radzieckim czołgom jak T-34 i KV-I.

 

Poniżej: 2 Kompania, 226 Batalion Dział Szturmowych, czerwiec 1941, Polska

 

427237853_SturmgeschutzIII-final_1.thumb.jpg.28d173f1e211c24319c95bf40c526a3c.jpg

 

572649925_SturmgeschutzIII-final_2.thumb.jpg.92a839b139e542bfd71679882580151e.jpg

 

498616338_SturmgeschutzIII-final_3.thumb.jpg.3713e3803f4dd60803b18dc71ce3c016.jpg

 

1207235765_SturmgeschutzIII-final_4.thumb.jpg.9d4736ea82f4aab46ba1bcb513c96a22.jpg

 

1719028884_SturmgeschutzIII-final_5.thumb.jpg.cf2efdc2cdf111c5bf42da4bea9e8ed5.jpg

 

Stare kino:

 

Edytowane przez Thalgonis
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, nie wiem... Tak patrzę i sam nie wiem co tu myśleć bo bryła bardzo fajna i skłaniałaby do zabawy a jak dla mnie zbyt zachowawczo pomalowany. Coś tam na dachu po prawej stronie na jednym panelu widać odcięcie koloru od krawędzi, obok środkowe panele jakby rozjaśniane od środka. Gdyby pójść mocniej w którymś z tych kierunków to wg mnie byłoby znacznie bardziej ciekawie. Jak na mój subiektywny gust to brakuje mu trochę życia a w paru modelach pokazałeś już, że to życie potrafisz w kawałek plastiku włożyć.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Evildead napisał:

Boki wanny fajnie pobrudziłeś, na przodzie te rozpryski pewnie można by bardziej zróżnicować, choć to tylko moja opinia, generalnie kolekcja modeli rośnie, niezłe tempo masz :)

 

Któryś już raz mam problem z tymi rozbryzgami... 😕  Niby mam do tego ten majonezowy produkt „splash” ale nie wiem czy on jest taki „halo” - gęste to to, wiele razy muszę te „krople” korygować... Następnym razem chyba spróbuję zwykłą farbą :)

A co do tempa - ja mam zawsze kilka modeli na warsztacie, jeden schnie, drugi się klei itd. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, TAW napisał:

.... Coś tam na dachu po prawej stronie na jednym panelu widać odcięcie koloru od krawędzi, obok środkowe panele jakby rozjaśniane od środka. Gdyby pójść mocniej w którymś z tych kierunków to wg mnie byłoby znacznie bardziej ciekawie ...

Masz rację :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.