Skocz do zawartości

V1 na szynach 1/72 modelcollect


Klapouch

Rekomendowane odpowiedzi

Wykonanie bardzo mi odpowiada. Ciekawy temat, fajnie przedstawiony. Mocno wiosenny kolor rakiety - czy taki był w rzeczywistości?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

12 minut temu, zaruk napisał:

Wykonanie bardzo mi odpowiada. Ciekawy temat, fajnie przedstawiony. Mocno wiosenny kolor rakiety - czy taki był w rzeczywistości?

 

Czy taki był trudno mi powiedzieć. Oglądałem wiele zdjęć, również z muzeów i zaskoczyła mnie ilość malowań. Zazwyczaj spód był "niebieskawy", ale już odcięcie od drugiego koloru było różne : raz proste, raz falowane. Czasem był na górze kamuflaż "wężykowy" lub "w ciapki" , czasem nie. Widziałem nawet jeden egzemplarz z żółtym nosem i jeden z czerwonymi akcentami. 

 

Ponieważ to Sci-Fi zależało mi głównie na odcięciu kolorystycznym od wagonu i poszedłem w dość "wiosenny" zielony. 

 

Zdjęcia w celach dyskusji, ale pokazują duże możliwości interpretacji malowania. Z ciekawostek V2 oferuje duże ciekawsze malowanie - może też się za to wezmę. Wystrzeliwane powiedzmy z ... czołgu :)

 

image.jpeg.0d3561b2f27c5fdf15d390fee49ff929.jpeg

 

Musees et V1

 

Stowarzyszenie Kraj trawnik v 1 - maurapaparo-asd.it

 

Military Aviation Museum runs the pulse jet from a V-1 Doodlebug

 

220px-V1Musee.jpg

 

Fieseler Fi 103A-1 Vergeltungswaffe 1 (V-1) flying bomb World War II German pulse-jet powered surface-to-surface missile was an early pulse-jet-powered predecessor of the cruise missile.

 

1920px-V-1_flying_bomb_on_display_at_Imperial_War_Museum.jpg

 

 

Godzinę temu, Seb napisał:

Myślę, że po odpaleniu rakiety z wagonu zostałaby tylko rama😁

Ale pomysł i wykonanie git mimo, że skala nikczemna.

 

Tak skala nikczemna, ale jakoś się polubiliśmy. W zasadzie, to "moja skala i tematyka" to czołgi 1/35, ale do tej pory zrobiłem tylko 1 i to dawno. 1/72 natomiast to któreś z kolei. 

 

 

 

Edytowane przez Klapouch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, ładnie :) Fajnie ubrudziłeś deseczki - teraz są takie bardziej rzeczywiste i trochę mokre po deszczu. Ładny efekt. Podoba mi się to wunderwaffe :super: Tej jednej bomby latającej na  torach im zabrakło żeby wygrać wojnę 😜

2 godziny temu, Klapouch napisał:

Z ciekawostek V2 oferuje duże ciekawsze malowanie - może też się za to wezmę. Wystrzeliwane powiedzmy z ... czołgu

Jako podwieszenie do Me 109 też będzie wyglądała kozacko :lajkonik:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.