Jump to content

Recommended Posts

Witam szanowne koleżeństwo. Zamierzam "przyozdobić" składany transporter zwojem drutu kolczastego. Zakupiłem w tym celu blaszkę fototrawioną. Mam w związku z tym pytanie. Czy ktoś może robił coś takiego? Niby proste, ale nie do końca wiem jak się za to zabrać. Jak go zwinąć? Czy zwyczajnie wyciąć z blaszki i uformować w zwój? Drut wytrawiony jest jednym ciągiem. Obawiam się więc jak zachowa się w czasie zwijania na zagięciach. Czy może trzeba wyciąć jego proste odcinki i z nich składać zwój? I czy pomalować go przed zwinięciem czy po? Dziękuję za każdą podpowiedź.

macedonia_stryker_00-1.jpg

36325_rd.png

Link to comment
Share on other sites

Normalnie wyciąć, uformować w zwój (tak jak np. na transporterze).  Liny plecione metalowe ja przed wklejeniem ucha, opalam nad gazem, są wtedy miękkie i łatwiej układają się na modelu. dodatkowy bonus tego zabiegu -to naturalny kolor starej, używanej liny holowniczej. Spróbuj tak zrobić z fragmentem ramki, na której wytrawiono drut i zobacz jak to wyjdzie.

Link to comment
Share on other sites

  • Super Moderator

nawet bez odpuszczania będzie ok, btw odpuszczanie dla kolorowych metali z tego co pamiętam jest odwrotne jak dla stali czyli grzejesz i do wody :D robi się plastyczny

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.