Skocz do zawartości

Opel Blitz ===> Produkcja


Artek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ten model to jedna wielka szopachla w tej chwili

podziwiam ja bym to rzucił w #$%# bo aż tyle cierpliwości nie mam

pozdr

dramatyzujecie. model jest zupełnie niezły, jeśli chodzi o sklejalność. jednej wielkiej szpachli to Wy jeszcze jak przypuszczam nie widzieliście - dla nabrania dystansu polecam dowolny model na podwoziu Pz.I z MasterBox...

Albo dowolna tankietkę z RPM-u. Normalnie

Mi się bardzo podobał TK-3, dopóki nie poszperałem w necie i nie zobaczyłem publikacji "Militaria i Fakty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale picujecie, picowniki jedne. A odnośnie opelka to znudziło mi siędeczko juz malowanie na dunkelgelb lub panzergrau i cosik takiego obmyśliłem. Tak na marginesie to kabina juz prawie gotowa. Rzuce dziś jeszcze wash na przegrodę od strony silnika i będziem kleić i akumulator montować oraz podłączać resztę przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postępy.... Zostało jeszcze trochę kabelków do podłączenia i kierownica. Teraz sięprzerzucę na pakęz pracami troszke bo mnie dżaźni kabina więc sobie odpocznę od niej. Zresztą przy prawie każdym modelu tak robię.

 

th_IMAG1263.jpgth_IMAG1261.jpg

th_IMAG1262.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ładnie ale ten fotel to mi sie nie podoba :(

weż go może troche bardzie pobrudź a na wierzch dać jakiś koc jaskrawy że niby fotel był tak zniszczony że dali coś na wierzch... no ale to moje zdanie tylko ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wcal ne jest tak źle Coprawda wolałbym widzieć Opla prosto z fabryki ( chyba były takie ) ale i temu będę sie przyglądał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sięprzerzucę na pakęz pracami troszke bo mnie dżaźni kabina więc sobie odpocznę od niej. Zresztą przy prawie każdym modelu tak robię.

To i tak robisz lepiej Artku niż ja. Bo mnie jak model wnerwi, to się przerzucam na inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja raz modelem rzuciłem... ale tylko raz...

te gołe babki sobie inaczej wyorażałem... mogłeś zrobić pogięcia że to z rozkładówki pplayboya (dłuzsze troche) świeciące bardziej mogły by być i bardziej brudne

pozdr

a modelik na razie bardzo fajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zagięć... Weź kartkę wsadź do drukarki i wydrukuj na tym obrazek o wymiarach 12 x 75 mm. Potem wytnij zegnij parę razy i pobrudź. Następnie zobaczcie co będzie widać na nim. Bo mi się wydaje że nie za wiele. Wpadłem na inny pomysł. Ostro zatemperowanym osłówkiem narysuje linię delikatną linię zgięcia. nie zniekształci to w rażący sposób obrazka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robie mapy i plakaty propagandowe w 1/35 to zginam je na cztery i raz akbi dwa razy jade sychym pedzlem zeby wyszly linie zagiec, naprawde Artek sprobuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie są takowe. Znalazłem w sieci tzw pin up girls i z tego zrobiłem plakaciki. Błyszczące nie będą bo 50 lat temu papier kredowy błyszczący nie był raczej powszechnie spotykany w czasopismach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artek, nieno, trzeba było do Szuflandii iść i za muche na dziko kupić jakiś prawdziwy plakat, a nie takie samoróbki zapodawać...

 

Swoją drogą, z którego roku ma ten Blitz być, bo jak zaraz po zakończeniu wojny to jak miały się tam znaleźć rozkładówki z Playboya? Faktu też wtedy nie było... Chodzi mi o to, że może niekoniecznie papier ma się błyszczeć i zagięcia mocne nie muszą tam być... Warto może jednak na brzegach te plakaty nieco sfatygować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dormitorze dobre pomysły są zawsze w cenie dlatego podniszczyłem nieco krawędzie plakatów i dorobiłem okablowanie.

th_IMAG1265.jpg

oraz pomalowałem koła(felgi bo oponki gumniane) i zakończyłem prace przygotowawcze pod malowanie burt

th_IMAG1266.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Jakos mi sie nie widza takie chromowane felgi tym samochodzie... Jakies szare, obdrapane chyba powinny byc... Bo ten chrom jakos nie pasuje do reszty obdrapan w kabinie... No chyba ze sie myle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.