Skocz do zawartości

USS Gabrielle Giffords LCS-10 -Dragon 1/700


chudyhunter

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem nie ruszać nic nowego, ale jakoś nie chce mi się na razie brać za rozgrzebane warsztaty. Tak więc w związku z tym, że w Fuyuzuku nastąpił mały przestój, który pewnie trochę potrwa, postanowiłem zabrać sie za dość prosty model, który można zrobić na szybko. Gabryśka nie posiada za wiele części, dodatkowo zestaw blach Flyhawk'a także nie jest bardzo rozbudowany. W związku z tym mogę spokojnie skupić się na malowaniu, które jak na nowoczesne okręty jest dość urozmaicone. 

 

LCS-10-USS-Gabrielle-Giffords-013.jpg

LCS-10-USS-Gabrielle-Giffords-011.jpg

 

pLmadHp.jpg

McNBTE0.jpg

B8CKhzO.jpg

oEqm87X.jpg

WqbxV7S.jpg

DrUuX0M.jpg

xnLC3VF.jpg

TIxEr02.jpg

 

Oczywiście miałem zamiar nic nie dorabiać, ale jednak się nie dało.

DoFqDcu.jpg

 

nie do końca wiedziałem jak zabrać się za to malowanie, więc na początek poszedł marmurek

W4n1WX2.jpg

oYFUpkk.jpg

PVe2K1C.jpg

Fsn9LFG.jpg

OwkHRzR.jpg

 

 W końcu udało się wymalować to co chciałem.  Teraz Gabryśka dostanie lakier, łoszyk, a dno zostanie potraktowane emaliami AK Interactive

hgQVJzn.jpg

ll1VtCh.jpg

7NXp3Bj.jpg

u7AsqEt.jpg

BcGxlNS.jpg

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostało pobawić się olejami i porobić trochę zacieków na burtach. Pokład lotniczy wstępnie ubrudziłem, ale będę musiał jeszcze nad nim popracować. Wszystko poza antenami, co było w pudełku znalazło się na swoim miejscu. Anteny będę musiał wykonać z drutu i obowiązkowo muszę dorobić jeszcze kilka elementów, których dragon ani flyhawk nie dali. 

 

Zht32pw.jpg

TfhSSev.jpg

 

Edytowane przez chudyhunter
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
12 godzin temu, chudyhunter napisał:

... to już jest dobry kierunek, byś zrobił jakąś łódkę :D

Krótki epizod z łódkami zaliczyłem jakieś 35 lat temu, tak plastik, jak i papier. Z racji obecnych zainteresowań pancerką raczej nie ma szans, bym do nich wrócił 😉

Konwersji i projektów mam bowiem w planach tyle, że zważywszy iż model 2 lata potrafię dłubać, to starczy mi tego do końca życia 😄

Niemniej jednak prace takie jak Twoje, zawsze będę oglądał z zainteresowaniem i przyjemnością 👍

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ludkowie od ION. Bardzo fajnie, Lepsze niż North Star. Wirnik to plastik niestety. I tak odrobinę obrobiony. Niestety Trumpek robi je z przezroczystego plastiku, a ten ciężej się obrabia niż zwykły szary. Postaram się wykonać śmigła z blaszki, ale jeśli nie wyjdą, to zostanie jak jest. W ogóle to ten śmigłowce średnio mi się podoba, ale z drugiej strony bez niego będzie jakoś pusto

Edytowane przez chudyhunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chudyhunter napisał:

W ogóle to ten śmigłowce średnio mi się podoba

nie jojczymy cieszymy sie że wyglada jak w 350 - malowanie ekstra wyszło ekstra, ludki też fajowe (jak ty to pomalowałes to ja nie wiem), moje St Nazare stanęło właśnie ze względu na nieumiejętność pomalowania a ty tu jeszcze im kamizelki zmajstrowałeś - szacun

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, laskonogi napisał:

nie jojczymy cieszymy sie że wyglada jak w 350 - malowanie ekstra wyszło ekstra, ludki też fajowe (jak ty to pomalowałes to ja nie wiem), moje St Nazare stanęło właśnie ze względu na nieumiejętność pomalowania a ty tu jeszcze im kamizelki zmajstrowałeś - szacun

 

Trumpkowy śmigłowiec to chyba jeden z lepszych jakie są dostępne w 700ce. Postaram się jeszcze coś z nim wymodzić, ale im bardziej patrzę na te śmigła, to dochodzę do wniosku, że muszę je zmienić. Ludki całkiem fajne, ale jeszcze muszę im twarze wymalować:D 

Dzięki :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Zbychu, chciałeś to masz. Przez Ciebie nie mogłem patrzeć na ten wirnik i tak sobie dzisiaj od niechcenia wykonałem nowy. Jest chyba lepiej niż było. Teraz pozostało wykonać wirnik na ogonie.

 

F0thZXh.jpg

WhdZ1wr.jpg

HWF3fRz.jpg

Edytowane przez chudyhunter
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2021 o 22:17, M.A.V. napisał:

od razu +10 do wyglądu   :super:

i +40 do respektu u somalijskich piratów    :haha:

 

 

Hahaha tak jak mówisz Zbychu :haha:

 

Dobra chory, Gabryśka praktycznie na finiszu. Pozostało wykonać skromne olinowanie i pomalować resztę załogi. Niedługo galeria :D Co do śmigłowca, to cieszę się, że poświęciłem te 15 min na wykonanie nowych śmigieł :)

 

Z3szK4Z.jpg

m5sK8d0.jpg

pl6C6xq.jpg

pR1XgDO.jpg

BNyTued.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.