Skocz do zawartości

Chevrolet El Camino 396 SS EL Camino 1/25 AMT Ertl


skwarciu21

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się skończyć szybki projekt, bo model powstał w 1,5 miesiąca więc i pochwalę się tutaj. Model odbudowany z złomu. Karoseria posiadała sporo wżerów, uszkodzeń oraz brak części listew ozdobnych, więc pomysł był prosty zbudować typowego sleepera z kiepską budą ale nowym silnikiem i podwoziem z drobnymi śladami eksploatacji. Z modelu jestem zadowolony, bo udało się go uratować od wyrzucenia do śmieci i cieszy oko w kolekcji. 

 

Zamiany:

-Nowe typowo wyścigowe felgi Cragary,

-obniżone zawieszenie,

-dorobione normalne sprężyny zawieszenia, 

-flock w wnętrzu,

-dodane 4-ro punktowe pasy kierowcy i zwykłe biodrówki dla pasażera,

-kubełek kierowcy z epoki,

-klasyczna drewniana kierownica,

-zrobiony vinyl ma dachu,

-aluminiowe końcówki wydechu,

-pokrywy zaworów z BBC 572,

-kolektor dolotowy Cross Ram,

-okablowanie silnika oraz komory silnika,

-zapłon MSD,

FB_IMG_1623767535275.jpg

FB_IMG_1623767537985.jpg

FB_IMG_1623767540267.jpg

FB_IMG_1623767545860.jpg

FB_IMG_1623767548960.jpg

FB_IMG_1623767551315.jpg

FB_IMG_1623767553320.jpg

FB_IMG_1623767556092.jpg

FB_IMG_1623767558581.jpg

FB_IMG_1623767567137.jpg

FB_IMG_1623767571012.jpg

FB_IMG_1623767563801.jpg

IMG_20210430_013206.jpg

IMG_20210430_013244_1.jpg

IMG_20210430_012916_1.jpg

Edytowane przez skwarciu21
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • skwarciu21 changed the title to Chevrolet El Camino 396 SS EL Camino 1/25 AMT Ertl
2 godziny temu, Messer napisał:

Bardzo ciekawy kolektor dolotowy - świetnie to wygląda. 

Mnie też się model bardzo podoba... A propos kolektora, gdzieś w książce coś takiego widziałem - jest to sposób na zwiększenie jego pojemności, bo im większa pojemność przewodu dolotowego tym lepszy moment na niskich obrotach mamy... Pozostaje tylko pytanie o filtry powietrza..? I może jeszcze bardzo trudny problem jak pokazać podwozie, żeby nie było ono najczystszym elementem modelu, ale żeby było jednak coś widać?

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za komentarze, miło mi że nie tylko mi się model podoba 😀

 

Co do kolektora jest tak jak mówisz, dzięki wydłużeniu dolotu osiągany większą moc ale nie tylko w dolnej parti obrotów ale również wyższych, jeśli chodzi o filtry to są one zbędne, ponieważ ograniczająca przepływ powietrza. Jest to rozwiązanie zapożyczone z motorsportu głównie torowego ale i nie tylko, jakie kolwiek siatki, gąbki czy inne filtry powodują mniejsza moc o jest to bardzo odczuwalne. W modelu brakuje jedynie listwy paliwowej, która chyba dorobię, bo przynajmniej mnie razi jej brak, a model kończyłem na konkurs i brakło by czasu.

Co do podwozia nie rozumiem pytania, chyba że chodzi o słabe zdjęcie? Wiem na pewno, że muszę mu dodać trochę śladów walki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, nie lubimy ograniczeń w przepływie powietrza, ale bez filtra przecież trwałość silnika drastycznie spada, bo wciąga on z powietrzem kurz, który najpierw będzie robił gnój w gaźniku (jeżeli jest...) a potem będzie rozwalał pierścienie tłokowe i mieszał się z olejem... Czegoś takiego chyba nie chcemy...

 

Jeśli chodzi o podwozie to chodzi mi o to, że w prawdziwym życiu ono się brudzi i raczej nikt go nie czyści - a już zwłaszcza w samochodzie gdzie inne obszary są lekko lub bardziej "odpuszczone". No i jeszcze różnego rodzaju zabezpieczenia antykorozyjne... W modelach amerykańskich modelarzy spotkałem się z takim przedstawieniem sprawy, że spód jest w kolorze podkładu, tylko krawędzie lekko przykurzone na kolor nadwozia - po podobno takie były standardy amerykańskiego przemysłu samochodowego - ale to dobre dla nowych samochodów "prosto z salonu".

 

U Ciebie podwozie jest najczystszym i "najzdrowszym" elementem całego samochodu - to trochę niezwykłe. Ale sam nie mam lepszego pomysłu jak to pokazać, bo pomalowanie wszystkiego na czarno albo na kolor błota nie jest tu opcją... Może poszedł bym w czarne podwozie z detalami typu wydech w innych kolorach - ale to ja...

 

To tyle na teraz - pozdrawiam serdecznie!

 

Paweł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwozie możesz suchym pędzlem na srebrno przelecieć - jakieś odrapania, zakurzenie. Ogólnie mi się podoba, fajny dach, ciekawy kolektor dolotowy. Jedynie jako tako nie podobają mi się obicia - są zbyt "idealne", okrągłe + chromy wokół szyb gdzieniegdzie uciekają minimalnie poza linie 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.