Jump to content

Problem z matowym lakierem vallejo.

Recommended Posts

Więc sprawa wygląda tak. Na lakier błyszczący x-22 tamiyi kładłem ten oto lakier ( w sprayu)  dwoma warstwami. Starałem się aby były cienkie. Problem w tym , że po lakierowaniu na modelu (nie wszędzie) są takie jakby  metaliczne odbicia , nie wiem jak to ująć. Tak jakby ktoś robił przetarcia gąbką kolorem metalicznym. Nie jest to mocno widoczne , a nawet wogóle kiedy patrzy się na model od góry (mniej więcej) , ale pod kątem tak. Model pomalowany pactrami, pędzlem. Dodam , że jestem początkujący więc może to normalne tylko , że nie wiem. Dziękuję.

Edited by Jakubdo
Treść

• Jakubdo changed the title to Problem z matowym lakierem vallejo.

Wrzuć jakieś zdjęcie, które zobrazuje problem.  Przyczyn takiego stanu może być kilka:

- za słabo wymieszany lakier

- zbyt gruba warstwa lakieru

- lakier położony na słabo wyschnięty kolor bazowy

- lakier wszedł w reakcję z farbą

- lakier stał parę lat w sklepie (lub u nabywcy) i zmienił swoje właściwości

Postaram się wrzucić zdjęcie ale z widocznością tego problemu   będzie bardzo  słabo. Druga rzecz jest taka , że aż żenujące dla mnie jest wstawianie zdjęcia tego modelu bo wyszedł on słabo ( model na naukę) i prawdopodobnie forumowicze jak to zobaczą to parskną śmiechem. Lakier mieszałem 3 minuty. Kolor bazowy  schnął dniami bo nie robiłem nic przy modelu. Ile stał w sklepie nie wiem a u mnie długo nie stoi.

Edited by Jakubdo

Więc to są moje problemy. Drugi gdzie są białe babole to pewnie chodzi o za grubą warstwę matu. Przetarcia są od mojej próby starcia tych viałych kropek papierem ściernym o gradacji 5000.

20210816_160741.jpg

20210816_160902.jpg

Też uważam, że to jakieś paprochy. Nie wiem czy lakierujesz w pomieszczeniu czy na zewnątrz, ale spróbuj odkurzyć całą okolicę tego miejsca, możesz też spryskać wodą z rozpylacza żeby kurz nie latał w powietrzu. Spray daje dość mocny strumień powietrza i tworzy zawirowania podnoszące kurz z powierzchni więc możesz też spróbować trzymać w czasie model w powietrzu albo na jakimś stojaku.

14 godzin temu, Jakubdo napisał:

Hmm zrobię tak. Chociaż model przed lakierowanie odkurzałem. A pierwsze zdjęcie co to może być ? Wiem , że niewyraźne ale lepiej nie dało się zrobić.

Też paprochy, tylko mniejsze i nie równo położony lakier matowy.