Skocz do zawartości

I-5 (early) Soviet Fighter-Biplane [1:72, ICM]


Constructor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Powinieneś zadać sobie pytanie czy Insignia Red może zastąpić sowiecki czerwony )).

A tak zupełnie poważnie, to feurrot jest chyba zbyt jaskrawy. Bo jak mniemam, chcesz zrobić I-5 w malowaniu I.U. Pawłowa - dowódcy czerwonego lotnictwa z tego okresu.

zdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Edit...

Zmienianie i usuwanie wpisów admina jest nie dopuszczalne...

Tym razem obędzie sie bez upomnienia, ale proszę przestrzegać tej zasady...

 

Admin...

 

Błagam o litość jaśnie pana Admina - anonima... zapomniałem że to nie moje forum, tylko WASZE.

wielce uniżony Corsair...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corsair możesz powiedzieć o co dokładnie ci chodzi? czy przyszełeś tylko pokpić sobie?

 

Jakbys nie zauwazył to podałem tyluł modelu - z pudełka.

 

Avi no ale da radę go zastapić czy nie bardzo? Lub jakim innym Vallejo Air moge go zastapić ewentualnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Feurred jest, jak wspomniałe, zbyt jaskrawy. Farby Valejjo Ci nie doradzę, bo ich raczej nie używam i nie znam wszystkich kolorów. Za to mogę powiedzieć jaka farba nadaje się idealnie na Twojego I-5 ). Jest to MisterKit MKRU-01 - Russian Red. Można ją kupić w firmie Karaya (również wysyłkowo). Natomiast jeśli jej nie chcesz specjalnie sprowadzać, to polecam Agamę 04. Jest niemal identyczna z MisterKitem. Agamy można kupić normalnie w sklepach. Mowa tu oczywiście o akrylu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avi ale chyba się nikt nie obrazi jak dam Insignia Red jak sobie nie poradzę z tymi, które wymieniłeś?

 

Ten model to i tak odskocznia od dioramy, którą kleję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inni, ale ja się na pewno nie pogniewam

Dam Ci tylko taką radę odnośnie Insignia Red - rozjaśnij go odrobinę i "złam" trochę" brązowym (najlepiej nie za jasny, nie za ciemnym, coś jak niemiecki rotbraun). Wtedy bedzie git

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avi, chyba na Twoich modelach widziałem takie ładne malowanie łopat śmigła - wyglądąły jak z prawdziwego drewna. Jak zrobić coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań:

- płaty śmigła wykonane są z drewna ze stalowymi okuciami niby. Jaki kolor z Pactry Acryl byłby najlepszy do pomalowania tych płatów w kolorze drewna? ICM proponuje 1735 Wood Model Master, ale Mastera nie używam wolę Pactrę, czyba, że ktos mnei przekona do zalet Model Mastera

 

- jak zrobić, żeby płaty śmigła wyglądały faktycznie jak z drewna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać co według Ciebie jest nie tak z produktami MMaster

 

Z własnego doświadczenia wiem że Pactra jest zdecydowanie najgorszym akrylem na rynku .

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać co według Ciebie jest nie tak z produktami MMaster

 

Z własnego doświadczenia wiem że Pactra jest zdecydowanie najgorszym akrylem na rynku .

 

PZDR

Nie napisałem, że coś jest nie tak. Po prostu jakiś rok temu kupiłem kilka farbek pactry i bylem zadowolony. Mastera nie używałem i liczę na to, że ktoś mnie przekona do MM.

 

Na razie przekonała mnie cena:

Pactra 10 ml za 3,89

MM 15 ml za 3,39

 

Biorąc po uwagę że za:

1 ml Pactry daję 0,389 zł

1 ml MM daję 0,226 zł

to za 15 ml MM daję 3, 39 zł

za tyle samo Pactry 5,835 zł

 

W sumie to wysyłkowo tylko Pactra stoi 3 zł u mnie w miescie 5 zł i więcej nawet

 

Cena przekonuje. Zio mówisz, że MM lepszy, ale na czym polega ta "lepszejszość"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest lepszy, po prostu, chociaż ja używam emalii tejże firmy z serii Authentic. No i u Pactry jest delikatnie mówiąc problem z powtarzalnością odcieni tej samej farby ;)

 

MM'a polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem pokazać dopiero efekt końcowy, ale zdecydowałem jednak, że coś wrzucę

Wnętrze przed obróbką:

p5248319lu9.th.jpgp5248319lu9.th.jpg

 

Wnętrze po obróbce i malowaniu:

p5258322bc1.th.jpgp5258324km7.th.jpg

 

Ponieważ działka jak widać, były wykonane dość miernie to postanowiłem je zastąpić igłami, ale wydaje mi się, że są za grube. Jeszcze dziś postaram się je zamienić na coś o mniejszym przekroju:

p5258337uf5.th.jpg

 

Tak mniej więcej wygląda to na obecną chwilę:

p6018341an3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Swoją drogą, to akrylu MM blue angels blue 468 też mi się dwa słoiczki o ciut różnych odcieniach trafiły... a maluje mi się -nadal pędzlem - w sumie podobnie jak pactrą, fajnie mi się te dwie firmy uzupełniają.

Zupełnie nie wiem o co Wam chodzi . Przecież Pactra i MMaster to jest jeden kit - ten sam producent. Podobnie jak Agama. Wszystkie te farby robi Testors )). Z Pactrą jest tylko taki problem, ze czasem "pływają" w niej jakieś paprochy i "farfocle", które mogą zatkać aerograf. Natomiast do malowania pędzlem jest idealna (tak samo jak MM czy Agama). Mówię tu oczywiście o akrylach. Bo zdaje się jeśli chodzi o emalie, to MMaster jest bezkonkurencyjny.

zdrówka

ps.: w przyszłym tygodniu wrzucę w dziale warsztatowym taki fotoreportaż "step by step" jak pomalować łopaty śmigieł na kolor "drzewniany".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samolot totalnie mi nie wyszedł :( Nie będę go stawiał nawet do galerii. Miałem problem z olinowaniem, chciałem je wykonać z drutu ze zwoju, ale ten mi cały czas się urywał i nie chciał wyprostować. Tak więc model traktuję jako crash test

Może jak skończę wyrzutnię, którą zacząłem, to wtedy powrócę do I-5, ale na razie wiem jakie popełniłem błędy i przy następnym modelu ich uniknę. Zamierzam też kupić porządną żyłkę, kiedyś były takie fajne stalowe cienkie, ale nie wiem czy będą je mieli w zwykłym wędkarskim.

p6158438av8.th.jpgp6158437tv5.th.jpg

 

W sumie to i tak chciałem olać ten model, wypróbować kilka patentów i zostawić tak jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam też kupić porządną żyłkę, kiedyś były takie fajne stalowe cienkie, ale nie wiem czy będą je mieli w zwykłym wędkarskim.

 

Odradzam naciągi z metalu (jakiegokolwiek), jeśli na gotowym modelu przez nieuwagę zegniesz taki naciąg, to zgięcie zostanie. Żyłeczka wędkarska jest lepsza.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam też kupić porządną żyłkę, kiedyś były takie fajne stalowe cienkie, ale nie wiem czy będą je mieli w zwykłym wędkarskim.

 

Odradzam naciągi z metalu (jakiegokolwiek), jeśli na gotowym modelu przez nieuwagę zegniesz taki naciąg, to zgięcie zostanie. Żyłeczka wędkarska jest lepsza.

 

pozdrawiam

 

Tyle, że do żyłki trza "kropelkę" tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, do żyłki klej CA, ale kropelkę odradzam. Lepiej kupić w modelarsim klej CA w buteleczce, nie kupujesz powietrza, wiesz za co płacisz.

Aha i debonder się przyda, jakby sie palce skleiły

 

Możesz polecić jakieś konkretne firmy tego kleju i debondera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie wiem o co Wam chodzi . Przecież Pactra i MMaster to jest jeden kit - ten sam producent. Podobnie jak Agama. Wszystkie te farby robi Testors )).

No i dlatego napisałem, że fajnie się uzupełniają...

Constructor- zamieszczaj, chłopie, bo i tak fajny model. Z naciągami czy bez. Ale teraz chyba pora już pewne niemieckie miasteczko dokończyć, co ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LordDisneyland tak tak miasteczko ostatnio odstawiłem, bo nadwozie od Wagena troszkę skopałem i jadę do Szczecina niedługo to zamierzam kupic jeszcze jedno pudełko tego modelu jeśli nie uda mi się go obskrobać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.