Skocz do zawartości

SM U - 9, Das Werk, 1/72.


jpl

Rekomendowane odpowiedzi

No to U - Boot gotowy.  Warsztat jest tutaj. Generalnie jestem zadowolony z budowy. Nie jest to trudny model, spasowanie bardzo dobre. Ogółem polecam.  😉 

 

PS: ostatecznie wybrałem "rurową" osłonę - reling wokół kiosku, ale dla jasności dodałem też zdjęcia z tą płócienną, żeby można było zobaczyć, jak wygląda. 😉  Na nią nie dawałem już washa, ogółem nie brudziłem go za bardzo. Tak więc wygląda:

 

P1090217.

 

P1090218.

 

P1090219.

 

P1090220.

 

P1090221.

 

P1090222.

 

P1090223.

 

P1090224.

 

P1090227.

 

P1090228.

 

P1090229.

 

P1090231.

 

 

 

😉

Edytowane przez jpl
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem nieźle zmalowany, zastanawia mnie tylko ubogość olinowania jak na o.p. z Wielkiej Wojny...

tylko tyle było wg instrukcji ? 

 

EDIT ----------------------------------------

zwracam honor - wyszedłem na ignoranta :haha:

po małym researchu wychodzi na to że rzeczywiście na tym typie był tylko jeden stały maszcik :

u-9_2.thumb.jpg.914cdc61c824ed4590fc5a8e2d3ec377.jpg

ale uwaga ! 

linki były zdwojone a na górze przy maszcie pod rejką były bloczki - z tego względu że to iż to były flaglinki do szybkiej komunikacji wizualnej przy pływaniu na powierzchni

@jpl - myślę że warto by się pokusić o waloryzację tego elementu bo przy takich gabarytach modelu takie dodatki bardzo wzbogacają odbiór.

 

Dodatkowe omasztowanie na dziobie i na rufie też było ale montowane tylko czasowo przy wynurzeniu na potrzeby komunikacji radiowej. Przed zanurzeniem okrętu osprzęt był demontowany (to są te widoczne na modelu "tyczki" mocowane wzdłuż burt)

u-9_1.thumb.jpg.59bc5e7f5207be66a3b3f15124558986.jpg

 

Edytowane przez M.A.V.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny model, gratuluję 😉

Śledziłem budowę od samego początku i wnioskuję, że pomimo swoich gabarytów model nie jest zbyt skomplikowany w budowie?

Oglądając Twoje filmy na YT włączył mi się tryb "chcę go" i właśnie zamówiłem go sobie na urodziny 😀

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Krzysiek B napisał:

....włączył mi się tryb "chcę go" i właśnie zamówiłem go sobie na urodziny 😀

jak chcesz budować "na bogato" to Czesi opracowali blaszki do niego :

https://www.rcsubs.cz/index.php/photo-etched-sets/65-sm-u-9-1-72-das-werk-dw72001

ale chyba jeszcze nie są oficjalnie odstępne w sprzedaży :szczerbol:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2021 o 14:40, Krzysiek B napisał:

Bardzo fajny model, gratuluję 😉

Śledziłem budowę od samego początku i wnioskuję, że pomimo swoich gabarytów model nie jest zbyt skomplikowany w budowie?

Oglądając Twoje filmy na YT włączył mi się tryb "chcę go" i właśnie zamówiłem go sobie na urodziny 😀

 

Otóż nie. Problem jest z jego wielkością, potrzeba sporo miejsca, żeby nim operować. Ale nie jest to trudny model. 😉 Dzięki za gratulacje! 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.