Jump to content

SM U - 9, Das Werk, 1/72.

jpl
 Share

Recommended Posts

No to U - Boot gotowy.聽 Warsztat jest tutaj. Generalnie jestem zadowolony z budowy. Nie jest to trudny model, spasowanie bardzo dobre. Og贸艂em polecam.聽 馃槈

PS: ostatecznie wybra艂em "rurow膮" os艂on臋 - reling wok贸艂 kiosku, ale dla jasno艣ci doda艂em te偶 zdj臋cia z t膮 p艂贸cienn膮, 偶eby mo偶na by艂o zobaczy膰, jak wygl膮da. 馃槈聽 Na ni膮 nie dawa艂em ju偶 washa, og贸艂em nie brudzi艂em go za bardzo. Tak wi臋c wygl膮da:

P1090217.

P1090218.

P1090219.

P1090220.

P1090221.

P1090222.

P1090223.

P1090224.

P1090227.

P1090228.

P1090229.

P1090231.

馃槈

Edited by jpl
  • Like 3

Ca艂kiem nie藕le zmalowany, zastanawia mnie tylko ubogo艣膰 olinowania jak na o.p. z Wielkiej Wojny...

tylko tyle by艂o wg instrukcji ?聽

EDIT ----------------------------------------

zwracam honor - wyszed艂em na ignoranta :haha:

po ma艂ym researchu wychodzi na to 偶e rzeczywi艣cie na tym typie by艂 tylko jeden sta艂y maszcik :

u-9_2.thumb.jpg.914cdc61c824ed4590fc5a8e2d3ec377.jpg

ale uwaga !

linki by艂y zdwojone a na g贸rze przy maszcie pod rejk膮 by艂y bloczki - z tego wzgl臋du 偶e to i偶 to by艂y flaglinki do szybkiej komunikacji wizualnej przy p艂ywaniu na powierzchni

@jpl - my艣l臋 偶e warto by si臋 pokusi膰 o waloryzacj臋 tego elementu bo przy takich gabarytach modelu takie dodatki bardzo wzbogacaj膮 odbi贸r.

Dodatkowe omasztowanie na dziobie i na rufie te偶 by艂o ale montowane tylko czasowo przy wynurzeniu na potrzeby komunikacji radiowej. Przed zanurzeniem okr臋tu osprz臋t by艂 demontowany (to s膮 te widoczne na modelu "tyczki" mocowane wzd艂u偶 burt)

u-9_1.thumb.jpg.59bc5e7f5207be66a3b3f15124558986.jpg

Edited by M.A.V.
  • Like 1

Bardzo fajny model, gratuluj臋聽馃槈

艢ledzi艂em budow臋 od samego pocz膮tku聽i wnioskuj臋, 偶e pomimo swoich gabaryt贸w model nie jest zbyt skomplikowany w budowie?

Ogl膮daj膮c Twoje filmy na YT w艂膮czy艂 mi si臋 tryb "chc臋 go" i w艂a艣nie zam贸wi艂em go sobie na urodziny聽馃榾

• Like 1

14 godzin temu, Krzysiek B napisa艂:

....w艂膮czy艂 mi si臋 tryb "chc臋 go" i w艂a艣nie zam贸wi艂em go sobie na urodziny聽馃榾

jak chcesz budowa膰 "na bogato" to Czesi opracowali blaszki do niego :

https://www.rcsubs.cz/index.php/photo-etched-sets/65-sm-u-9-1-72-das-werk-dw72001

ale chyba jeszcze nie s膮 oficjalnie odst臋pne w sprzeda偶y :szczerbol:

• Like 1

W dniu 24.07.2021 o 14:40, Krzysiek B napisa艂:

Bardzo fajny model, gratuluj臋聽馃槈

艢ledzi艂em budow臋 od samego pocz膮tku聽i wnioskuj臋, 偶e pomimo swoich gabaryt贸w model nie jest zbyt skomplikowany w budowie?

Ogl膮daj膮c Twoje filmy na YT w艂膮czy艂 mi si臋 tryb "chc臋 go" i w艂a艣nie zam贸wi艂em go sobie na urodziny聽馃榾

Ot贸偶 nie. Problem jest z jego wielko艣ci膮, potrzeba sporo miejsca, 偶eby nim operowa膰. Ale nie jest to trudny model. 馃槈 Dzi臋ki za gratulacje! 馃槈