Skocz do zawartości

Tiger, Famo, Maultier + dodatki - 1:72


balu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam pytanie, co z klapą silnika? rurami do filtrów i filtrami?

Mam zdjęcie tej scenki z lewej strony czołgu. Filtry leżą obok zdemontowane w całości z rurami. Pokrywa spoczywa sobie razem z nimi odkręcona razem z tą mniejszą częścią czyli w takiej postaci jak u Ciebie na zdjęciu. Aha, zdejmij ten hak z tyłu- w tak wczesnych tygrysach go tam jeszcze nie było. I pytanie odnośnie wieży. Czy po obu stronach jest ten mały właz ze strzelnicą? Bo jeśli z prawej jest ten duży to trzeba go zaszpachlować. Jak planujesz rozmieścić dodatkowe ogniwa?

Co do malowania to jeśli zrobisz go na 141 lub 142 to raczej powinien byś oliwkowy (ponoć w tym plutonie na taki kolor je przemalowano). Jeśli jednak zdecydujesz się na 813 to raczej brązik (humbrol 118 jak już ktoś zauważył). Nie sądzę, żeby pomalowano je na różne kolory jak zebrali ocalałe resztki 501 bat i nadawali im inne numery taktyczne.... Równie dobrze mogły mieć zupełnie inne kolory niż obowiązujący wtedy brązowy może był to wcześniej stosowany piaskowy, a może kolory luftwaffe- zależy jaką wtedy farbę mieli...

Jedno jest pewne- do afryki z Niemiec przybyły wszystkie brązowe z namalowanymi numerami, a wozy z 4 plutonu mogły być w trakcie eksploatacji przemalowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diorama będzie, mam jeden zestaw Preisera, drugi będzie jak poczta przestanie strajkować

 

A dało by radę jakoś to zdjęcie wrzucić?

 

Co do Tigera to wzoruje się na tej stronce, częściowo:

http://tiger1.info/models/products/RV03108.html

 

I ogólnie to ogniw ma nie być wcale, dlatego są tam tony szpachli

Co do koloru, to chciałbym ten oliwkowy, bo taki nietypowy, ale muszę numery gdzieś upolować, może coś z innych zestawów dobiorę.

 

Właz to chyba jest po obu, ale nie pamiętam

 

A hak to który ten z tyłu co to go dorobiłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O

I ogólnie to ogniw ma nie być wcale, dlatego są tam tony szpachli

Zapytałem się o to, bo producenci modeli dodają te uchwyty na wieży- a przecież pojawiły się one bodajże w momencie pojawienia się tego dużego włazu po prawej stronie wieży, czyli od wieży nr 46. Jeśli jednak zdecydujesz się jakieś powiesić to można je umocować na tylnej płycie kadłuba poniżej wydechów. W afryce przewożono je także na przedniej górnej płycie kadłuba na jej brzegach i w przerwie między wizjerem kierowcy a MG, ale to tylko w 2 kompani 501 bat, bo te wozy miały "afrykańskie" błotniki, a reflektory na dachu (są też zdjęcia na których ogniwa są jeszcze na dolnej płycie czołowej ale też 2 kompania), więc jeśli to będzie 141 to pozostaje tył lub bez nich. Na stronie afrikakorps.org jest to dokładnie pokazane.

Co do zdjęcia to będzie ciężko. Nie mam jak go zeskanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pooglądam stronkę i zastanowię się co z ogniwami, wyjdzie w trakcie jak to będzie wyglądało.

 

Tymczasem zabawy ciąg dalszy, w komorze silnika zostało już TYLKO kilka drobiazgów, a potem zabieram się za tył

Zdjęcia trochę wyolbrzymiają błędy, których nie będzie na pewno widać po malowaniu gołym okiem Tylko nie śmiać się zbyt głośno

d7.jpg

 

d9.jpg

 

d8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, małe uaktualnienie. Niezbyt podobają mi się korki, ale to już po malowaniu zobaczę jak wyjdą, jeszcze tylko 2 poprzeczki na górze do dorobienia, a potem zamknięcie maski od góry i po bokach.

 

d10.jpg

 

d11.jpg

 

d12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem surfacerem i od razu byki Trzeba będzie to poprawić kiedyś, teraz czas na Opla trochę ... Najlepsze jest to, że w rzeczywistości nic nie widać, ale wiadomo zdjęcia i zbliżenia nie służą pojazdom w 72

 

d13.jpg

 

 

d14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

dawaj, dawaj niezle Ci idzie! (w moim jezyku oznacza to: dla mnie bomba!) pozdrowienia z Wielkiej Brytanii a zwlaszcza Bovington.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Witam!!!

mam italerke Nr 286 1:35 i właśnie chcę robić ta scenkę (w miarę swoich możliwości oczywiście) ale znalazłem tylko te trzy zdjęcia. Za mało wiem o tygrysie aby to zrobić dobrze więc mam pytanie czy ktoś z Was ma jeszcze jakieś foty tigerka 141. Oglądam Wasze prace, dużo się z nich uczę ale chyba czas zacząć działać a nie tylko oglądać w końcu to nie muzeum.

z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy. Jak się w sobie zbiorę to pokażę swoje "wypociny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za mobilizację

 

Na razie to się dozbrajam i w ogóle to krucho z czasem, ale za 3 tygodnie myślę, że zabiorę się za to ostro.

 

Mam już blachy do Tigera, nowe aero, czekam na zginarkę i figurki Preisera i będę robił moje famo zanim ktoś zrobi to trampkowe

 

Dzięki Andrzeju, mnie tu poganiasz a sam to co??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, mialem zbyt dlugie wakacje... ale juz za dwa - trzy dni bede w Polsce. nie moge sie doczekac powrotu do pracy i modeli... a poganiac i tak bede :-) bo projekt ciekawy. pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.