Jump to content

Tiger, Famo, Maultier + dodatki - 1:72


balu
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry Takie coś dla relaksu sobie robię.

Tutaj struganie pniaczka silnika Revella.

f4.jpg

 

Żaluzje poryte teraz są wyraźniejsze i krzywe

f5.jpg

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

masz jakieś kwity na taki zespół? famo + 88 ?

kiedyś gdzieś już była na ten temat dyskusja.. - famo było zbyt potężną i zbyt cenną maszyną, żeby ją zaprzęgać do holowania działa ppanc/plot

famo współpracowało z czołgami i przy nich pełniło funkcję inżynieryjno-ratowniczą

 

jeżeli posiadasz jakieś informacje świadczące o tym, że było inaczej to podziel się z kolegami z forum :P

Link to comment
Share on other sites

masz jakieś kwity na taki zespół? famo + 88 ?

kiedyś gdzieś już była na ten temat dyskusja.. - famo było zbyt potężną i zbyt cenną maszyną, żeby ją zaprzęgać do holowania działa ppanc/plot

famo współpracowało z czołgami i przy nich pełniło funkcję inżynieryjno-ratowniczą

 

jeżeli posiadasz jakieś informacje świadczące o tym, że było inaczej to podziel się z kolegami z forum :P

 

No właśnie ... Szukałem sobie zdjęć na szybko, teraz przeglądam je na spokojnie i na wszystkich jest Sd kfz 7 + 88 :P Zapewne jeżeli była potrzeba ściągnąć gdzieś 88, a nie było nic w pobliżu to i famo by pojechało ;o) Albo moi myśleli, że to tygrys, tylko jakiś taki dziwny ...

Link to comment
Share on other sites

już mi się podoba, zwłaszcza wzbogacenie Famo o silniczek... zapowiada się bardzo ciekawie. a na wojnie tak już jest, że wszystko może służyć do wszystkiego i regulaminu na to brak... pozdrawiam chorego na tę samą skalę :-)

PS. wadą Famo jest trudny dostęp do wnętrza kabiny podczas malowania, niestety... teraz bym tego wszystkiego nie sklejał - malowanie sprzętu saperskiego pod siedzeniemi to może być niezła zabawa... CMK zrobiło ładny zestaw figurek do Famo.

Link to comment
Share on other sites

Jak jakiś tank był trafiony w czasie walki a nadawał się jeszcze do czegoś to raczej ściągali go po walce, świeżo po trafieniu to załoga sobie wraca i tyle. W czasie walki nikt by tam się z famo nie pchał. Taki flak też ma dużą wartość, zarówno w defensywie jak i nawet ofensywie, dla zapewnienia mobilności całkiem dobry był by famo.

Link to comment
Share on other sites

(...)ale skoro w warsztatach Goringa(Luftwaffe?) słuzyły, może i je podciągały.

Dobrą myśl, podsuwa Ci Rafał. Może, warto się pokusić o scenkę z lotniska polowego, gdzie Famo przeciąga Flaka, a Kettenkrad przejeżdża w pobliżu...

Link to comment
Share on other sites

Te zdjęcia mnie kuszą

 

501TigerI141wBN4500Crane3HT.jpg

 

501BussingNagBilsteinTigerI.jpg

 

501TigerI141Bilstein.jpg

 

Mam akurat gołego tigera, silnik do niego z CMK, dźwig Bilstein Crane widziałem ostatnio w Pancerce Tylko na czym osadzić ten dźwig??

 

 

A do flaka to sobie kupię 7 i będzie trochę później

Link to comment
Share on other sites

To daj znać jak będziesz miał te zdjęcia, byłbym wdzięczny

 

Wszyscy na mnie krzyczą, więc zrobię coś innego

 

Będzie to coś w tym stylu:

 

501TigerI141wBN4500Crane3HT.jpg

 

501BussingNagBilsteinTigerI.jpg

 

501TigerI141Bilstein.jpg

Zdjęcia z http://www.afrikakorps.org/fezzosfixers.htm

 

Do famo pójdą blaszki z zestawu cmk.

 

Dźwig Bilstein o taki:

bilstein.jpg

pójdzie na:

einheits.jpg

 

Niestety nie posiadam żadnych zdjęć, więc będzie to improwizacja, coś na wzór tego:

 

 

afryka.jpg

 

Do tego 2 silniki do Tigera z CMK:

 

silnik.jpg

 

Tiger H będzie Revella, do tego jakieś figurki Preisera, może kettenkrad i jakieś dodatki

 

Teraz mam pytanie, na jakie kolory malować poszczególne pojazdy?

Link to comment
Share on other sites

kleciłem kiedyś wóz nr 142 (kalki z pudła) i po przeglądnieciu netu wyszło, że bazowym kolorem był brąz (np H118) z natryśnięta warstwą zdobycznego amerykańskiego oliwkowego (H155). Oglądając zdjęcia 142'ki uznałem, że podwozie zostało w bazowym (jaśniejsze zdecydowanie) ale równie dobrze mógł być to pył...

Wóz nr 141 pewnie był malowany podobnie...

 

Fajna scenka się zapowiada, będę kibicował

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wielkie za te fotki Dziś zostałem oświecony, że to co jest na tym NAG 4500A to Bilstein 3t, ja zostałem szczęśliwym posiadaczem 6t

Może kolega komix posiada plany także 6t? Ogólnie to są one bardzo podobne, dlatego nie zwróciłem na to uwagi No i ten co mam musi iść na famo, pozostaje tylko kwestia drugiego pojazdu. Czy dać drugie famo? Einheits'a? czy może jakiegoś blitza

 

Co do tigera to mam z odzysku i kalki 142 poszły się ... http://www.geocities.com/firefly1002000/501tigers.html coś takiego znalazłem i to chyba mogę dać ten 813 co mi został w zestawie, a o malowaniu tym kolega mówi?

Link to comment
Share on other sites

tak na szybko jak wygląda 813 możesz zobaczyć w galerii nr1 na stronce http://www.alanhamby.com (11 fota od góry). Jak ta maszyna była malowana to nie wnikałem, miałem dużo więcej fotek wozu 142 i to jego wybrałem do męczenia

Co do kolorowej bocznej sylwetki którą znalazłeś, to ja przychyliłem się do wersji mówiącej o przemalowaniu brązowego na oliwkowy, wydało mi się to ciekawsze, ten brąz jakiś taki nijaki

Link to comment
Share on other sites

No to pomyślimy coś nad oliwkami Wizja już się ostatecznie wykreowała, Famo będzie z bilsteinem, a silnik pójdzie na maultier'a. Układ będzie taki jak na zdjęciach W piątek zabieram się do roboty

 

Może komuś ostały się kalki 142? Byłbym wdzięczny

Link to comment
Share on other sites

A ja mam pytanko nie wiem może się nie wczytałem ale czy ten dźwig którego mamy tu skany może pójść na opla blitz nie za mała ciężarówka?? proszę o radę

Link to comment
Share on other sites

A ja mam pytanko nie wiem może się nie wczytałem ale czy ten dźwig którego mamy tu skany może pójść na opla blitz nie za mała ciężarówka?? proszę o radę
Ja się tam nie znam, ja tu tylko sprzątam

 

Układu jak na zdjęciu nie da się uzyskać, ponieważ dźwig ma za mały zasięg do tyłu:

 

instr.jpg

 

Wymyłem i rozebrałem tygrysa z revella, teraz czas na poprawki. Za Maultiera robi chwilowo Blitz z italerii Co do układu to nie pasuje mi ustawienie Maultiera i nie wiem co z kettenkrad'em. Mam pytanie, co z klapą silnika? rurami do filtrów i filtrami?

 

d1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mała aktualizacja:

Platforma od CMK to tragedia, jest masakrycznie krzywa, a błotniki to pomyłka Więc robię "samogon":

d2.jpg

 

d3.jpg

 

d4.jpg

 

Tutaj łatanie Tigera:

d5.jpg

 

d6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.