Skocz do zawartości

M59 155mm Long Tom AFV, M4 High Speed Tractor HB, 1:35


Lipstein

Rekomendowane odpowiedzi

Podstawka i oba modele wylądowały w poniedziałek w gablocie w biurze... 

Modele i koncepcja dioramy trochę mnie zmęczyła i postanowiłem,  że to w zasadzie koniec projektu.

Ale czytając po raz 5 D-Day Anthony Beevora stwierdziłem, że kiedy używano tych dział w północnej Francji było przecież gorące lato i warto kupić "dedykowane" figurki z MB, chociaż w letnich mundurach (opisane jako Master Box 3577 US Artillery Crew (Vietnam War 1965-1973).

A zatem CDN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lipstein napisał:

Podstawka i oba modele wylądowały w poniedziałek w gablocie w biurze... 

Modele i koncepcja dioramy trochę mnie zmęczyła i postanowiłem,  że to w zasadzie koniec projektu.

Ale czytając po raz 5 D-Day Anthony Beevora stwierdziłem, że kiedy używano tych dział w północnej Francji było przecież gorące lato i warto kupić "dedykowane" figurki z MB, chociaż w letnich mundurach (opisane jako Master Box 3577 US Artillery Crew (Vietnam War 1965-1973).

A zatem CDN...

Ja o tej obsłudze z MasterBoxa pisałem już w zeszłym roku w listopadzie:szczerbol: , są dobrze wykonane ale jest ich za mało. Obsługa tego działa liczyła łącznie 14 osób ale to pewnie razem z kierowcami  i  obsługą przyczepy amunicyjnej M21 czy późniejszej M23 , myślę że zupełnie  spokojnie wystarczą Ci 2 zestawy :mrgreen:. Z tego co obejrzałem i policzyłem na filmach potrzebni będą : dowódca,  celowniczy, zamkowy, 2-ch  do noszenia pocisku na tym pięknie przez Ciebie wykonanym stelażu, jeden z ładunkiem miotającym 3-ech do "rammera" i ktoś do uzbrajania pocisków wychodzi dziesięciu jak w mordę strzelił:lol:, a nie zapomnij o wiaderku z tym płynnym mazidłem do przecierania gwintów w komorze nabojowej :D.  Pozdr. A.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadro ulepię, do M12 też je dodałem, nawet nie wiedząc, że trzeba i do czego ono.

Zestaw zamowilem jeden, złożę i pomaluję 5 z nich (bez tego golasa), z czasem dodam jakichś innych, coś przerobię z posiadanych i będę ich sukcesywnie dostawiał na dioramę, na pewno nie wszystkich na raz. 

Dzięki za uwagi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.