Skocz do zawartości

Avro Lancaster Revell 1/72


HubertK

Rekomendowane odpowiedzi

Przerobiłem przedział bombardiera, pozostało mi zrobić spadochron, wyjście awaryjne, siedzenie i ten patent do bombardowania przy niskich wysokościach. Poza tym wymyśliłem jak odwzorować powycierane nity na podłodze.

 

DSC08874.jpg

DSC08876.jpg

 

 

Mało bo w międzyczasie zabrałem się za 2 dodatkowe projekty tzw. "reanimacyjne", ale o nich wkrótce

 

Edit: Brudzić podłogę mocniej czy jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przyśpieszamy!

Parę drobiazgów dorobiłem:

th_DSC08920.jpg

A w nowy rok Lancaster wleci na swoich skrzydłach

th_DSC08943.jpgth_DSC08944.jpg

 

Muszę podgonić, w nowym roku definitywnie skończę z kokpitem (teraz bawię się w waloryzację foteli). Ale będę mieć nowe zadanie-wzbogacanie gondoli podwozia . I zaczynam się przymierzać do Mitchella...

 

W tym roku to by było tyle...

 

Życzę szczęśliwego nowego roku wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witajcie!

 

Ferie, ferie wiec można coś na spokojnie porobić. Skończyłem kokpit ( ). Zamówiłem parę frykasów od Airesa i Eduarda. Czekając na paczkę przygotowuję wszystko co można bez tych elementów zrobić. Zwaloryzowałem przedział bombowy(pozostaje tylko co nie co pomalować), zabrałem się za elementy silnika, gdyż (jak to mam ostatnio w zwyczaju) chcę wyeksponować Rolls Royca.

 

th_kokpit.jpgth_kokpit31.jpgth_DSC09021.jpgth_DSC09028.jpgth_DSC09031.jpg

 

Teraz myślę jak odtworzyć bieżnik

th_DSC06305.jpg

Pomysły mile widziane

 

Pozdarwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

 

Ostatnio trochę więcej czasu udaje mi się przeznaczyć na budowę Lanca. I są efekty:

-przetrasowałem linie podziału skrzydeł (czekałem na paczkę z martoli i tak jakoś się do tego przymierzyłem)

-jestem w trakcie składania gondoli kół

-tuninguję tylną wieżyczkę

 

th_DSC09040.jpgth_DSC09041.jpgth_DSC09042.jpgth_DSC09043.jpgth_DSC09033.jpg

th_DSC09044.jpg

 

Teraz mszę przystosować silnik Airesa do modelu Revella. Niestety nie będzie to tak proste i przyjemne jak przy silnikach DB do Messerschmitów

 

Lancaster dostanie polskie malowanie

 

Pozrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzieeeeń-doooo-bryyyy

 

Po długich walkach udało mi się doczepić na trwałe skrzydła. Walki były ciężkie, bo musiałem je stoczyć aż z czterema silnikami. Niestety Revell nie popisał sie tu spasowaniem elementów. Trochę mi zajęło nim udało mi się zniwelować szpary i wszelkie nierówności na łączeniach. Dodatkowym problemem było to, że części nr 86 (w sumie były dwie) miały jakiś defekt fabryczny, przez który przy najmniejszym zadrapaniu/uszkodzeniu schodziła cała wierzchnia warstwa plastiku Więc było szpachlowanie, trasowanie, szpachlowanie, trasowanie... aż do właściwego stanu.

 

Zamontowałem Air Intakes'y z Quickboosta oraz posiedziałem trochę nad tylną wieżyczką.

th_DSC09146.jpgth_DSC09147.jpgth_DSC09148.jpgth_DSC09149.jpg

th_DSC09151.jpgth_DSC09152.jpgth_DSC09156.jpgth_DSC09158.jpg

 

Dzisiaj powalczę ze statecznikami, i zacznę Lanca szykować do malowania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stateczniki zrobione, kilka drobiazgów. Lanc zaczyna nabierać ładny kształt.

Teraz czas na exterior od eduarda. I malowanie?

 

th_DSC09166.jpgth_DSC09167.jpgth_DSC09168.jpg

DSC09170.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zapowiada się naparwdę na konkurencyjny znanego nam Modelarzom Modelu Lancastera autorstwa Andrzeja Ziobera.

Jestem pod wielkim wrażeniem .

Zyczę dalszych sukcesów podczas wykonywania modelu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam po dłuższej przerwie

th_DSC09299.jpgth_DSC09300.jpgth_DSC09301.jpg

 

Zrobiłem wszelkie poprawki lakiernicze, miałem wiele perypetii, ale chyba nareszcie skończyłem

 

Naniosłem też czarny kolor.

 

Pytanie: Czy kolory/cienie/kontury są ok? Ja już dostaję oczopląsu jak porównuje lewe skrzydło z prawym

Czy bawić się w cieniowanie spodu? korci mnie aby delikatnie zrobić aftershanding

 

Proszę Was bardzo o opinię. Jeśli będzie ok to ruszam z koksem i kładę sidolux itd.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieniować? Po co? Przecież wszystko jest czarne... I tak chyba nie będzie widać. Co do reszty samolotu - miodzio Ja bym już kładł sido, za dużo 'ulepszaczy' może w efekcie zepsuć cały model

 

P.S.: Ach, byłbym zapomniał: silnik po lewej bliżej kokpitu zostanie tak rozbebeszony? przyjemnie teraz wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Powalczyłem trochę z kalkami i muszę powiedzieć, że... masakra Kalki techmodu są cienkie przez co łatwo pękają, a żeby tego było mało to przy ustawianiu kalki z napisami rozpływają sie literki. Musiałem zastosować zastępczo oryginalne kalki od Revella. zrobione są skrzydła, czy;li to co uniwersalne. Jak w końcu się zastanowię czy robię BHF/BHX/BHB to zrobię resztę

th_DSC09345.jpgth_DSC09346.jpg

A w międzyczasie takie coś mi za oknem zakłócało spokój

th_DSC09335.jpgth_DSC09341.jpg

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niniejszym przedstawiam Avro Lancastera z 300 Dywizjonu Ziemi Mazowieckiej

 

th_DSC09347.jpgth_DSC09348.jpgth_DSC09350.jpgth_DSC09351.jpg

th_DSC09352.jpgth_DSC09353.jpgth_DSC09354.jpgth_DSC09355.jpg

 

Teraz muszę nasączyć kalki hypersolem, położyć sido i można robić wash

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.