Skocz do zawartości

Le Glorieux 1/150 heller


Superbe

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak zmiana koncepcji... Z montażem pokładów jest sporo trudności więc zamontowanie teraz dział na stałe  na dolnym pokładzie jeszcze bardziej utrudni sprawę pokładów, Trzeba więc najpierw je pomalować, zamontować działa na dolnym i srodkowym i już do nich nie wracać. Załatwi to tym samym spaspwanie nadbudówki rufowej bo tam też nie wiadomo co mnie czeka, a czytając inne warsztaty mozna oczekiwać sporych niespodzianek. 

Tak więc pokłady, to czego najbardziej nie lubię i najbardziej przeraża mnie ich malowanie (pędzel). Wygladają dość dobrze i ładnie odzwierciedlają deskowanie

IMG_20211023_084020.thumb.jpg.900e225d9c0c904f49cf9fc8989077aa.jpg

 

IMG_20211023_083937.thumb.jpg.634076ee976c3c17e0afee528b44441a.jpg

 

IMG_20211023_084031.thumb.jpg.dde993ff5adcd3017051a2ebf5d2d5c6.jpg

 

Ważne więc by tego nie spiep...yć i po ludzku pomalować, by uzyskać efekt podobny do tego...

 

comp_DSC08469.jpg.3b1f97a1aa14aadbb3c10e54cdac14c1.jpg

 

comp_DSC08488.jpg.0fb083eb52f708e2c1be32486d8523c7.jpg

 

comp_DSC08492.jpg.5c2209dbdc87386ba0b5dcd7344d4c11.jpg

 

Propozycje jak to zrobić w sposób najmniej bolesny mile widziane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja świetny w imitacji drewna nie jestem, ale takie pytanie / sugestia, rozumiem ze drewno malujesz jakimś tam orchowo/ piaskowo/ czymś i na to oleje ? - bo tak czytam to co widzę na kadłubie. \Patrzac na efekt wydaje mi sie iz możesz to robić inna technika, dającą znacząco leprze efekty. 

 

bierzesz olejna walisz bo całości czekasz 5 - 15 min co by przyschło delikatnie (olej schnie 24h wiec spoko) a następnie przecierasz wacikiem papierem co tam masz co by nie rozwalić detalu - oczywiście przed tym ten kolor podstawowy zabezpiecz lakierem bezbarwnym (wazne bo przy glosie bedzie ci sie wszsytko slizgać ) => podobnie postępujesz ze wszystkimi innymi elementami drewnianymi. Kluczem jest kombinacja koloru podkladku i olejnej 

 

 

editt/ ty chyba tak robisz o ja ciul - ale na kadłubie masz jakies takowe "placki" slady i to nie fajnie wyglada 

Edytowane przez laskonogi
cholera a mzoe ty tak robisz :))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię podobnie ale wiesz jak jest. Zawsze sie szuka caegos lepszego, stąd moje pytanie Plamy na kadłubie...No widzisz, jak to dobrze zę jest takowe forum.Miałem to zrobić już dawno, odłożyłem i tak zostało. Fajnie że zwróciłeś na to uwagę Normalnie źle rozprowadzony olej, poprawiam od razu, bo znowu zostanie. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Superbe napisał:

Drobniutkie te wzorki i czasami nawet wykałaczka( o pędzelku w pewnych miejscach nie ma mowy)

nigdy nie pracowałem wykałaczką wiec nie wiem ale jakos tego nie widze 

 

kluczem moim zdaniem, do precyzyjnego malowania jest .... Oparcie dla ręki - nie maluj z "ręki" tylko np oprzyj rękę o drugą bądź o cos co jest stabilne tak pomiędzy nadgarstkiem a dłonią => gwarantuje ze ci sie mega polepszy kontrola malowania ... dodatkowo kup sobie cienkie pędzle 000, dodatkowo nie maluj gęstą farbą chcąc uzyskać od razu pełne krycie tylko kilka cienkich warstw nawet mocno rzadszą farba na 100 % będzie ci łatwiej uzyskać docelowy efekt 

 

Jak dla mnie to cała rufa do poprawy ... ale to juz do twojej oceny pozostawiam - ale jak by co płyn hamulcowy dot 3 zdejmie ci akryle w 1 noc :)

 

ps tak burty o to mi chodziło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co potrafię usunąć napewno usunę, tylko pędzelki zerówki muszę faktycznie kupić( wszystko się zużywa, a człek się przymierza do zakupu, odkładai tak to bywa).Nie widzę natomiast podstaw do zastosowania DOT3, nie przesadzajmy. To nie jest model na konkurs, a dla mojej radości.Nikt nie bedzie go ogladać przez lupę ani w żadnym makro. Zapewniam, że z normalnej odległości 30-40 cm tych niedomalowań nie zobaczysz, bo ich poprostu nie widać

Ale dobrze że dbasz o jakość i wskazujesz błędy😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie na brązowym dałeś za dużo washa albo trzeba zrobić kolejne warstwy. Właściwie to bym położył na wszystkim co ma prześwity kolejną warstwę. Na dole masz kule z liliami - obwolutę wokół nich zrobiłbym złotą i uważałbym żeby nie zalać lilii. Diament w czerwonym tle - diament zostawiłbym złoty a tło całkowicie czerwone z niebieską obwolutą. Koronę na balkonie też bym poprawił bo dziwnie wygląda.  Wbrew koledze polecam gęstą farbę, ale musisz mieć pędzle 000 mogą być najtańsze po 1zł  jako jednorazówki. Szczególnie jeśli wg zaleceń z pudełka kupiłeś humbrola

 

PS Mógłbyś rozwinąć o co chodzi z pokładami przecież jeśli sklejisz najpierw pokłady to przyklejenie dolnych dział będzie dużo trudniejsze na logikę

Edytowane przez CH123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie rozumiem co za prześwity i jaka warstwa...

  1 hour ago, CH123 said:

Właściwie to bym położył na wszystkim co ma prześwity kolejną warstwę

To ewidentnie do poprawy bez problemu

  1 hour ago, CH123 said:

Na dole masz kule z liliami - obwolutę wokół nich zrobiłbym złotą i uważałbym żeby nie zalać lilii.

 

  1 hour ago, CH123 said:

Diament w czerwonym tle - diament zostawiłbym złoty a tło całkowicie czerwone z niebieską obwolutą

Chodzi o 2 diamenty po bokach? Jest złoty, może nieco zamazany ale złoty  na czerwonym tle i obwoluta niebieska

  1 hour ago, CH123 said:

Koronę na balkonie też bym poprawił bo dziwnie wygląda. 

Poprawię ją, jutro kupię pędzelki. Nie rozumiem natomiast czemu piszesz, że na brązie dałem za dużo washa...Musiałem to upodobnić do brazu na burtach bo inaczej byłby tu inny kolor, a paski na burtach w innym. Chyba, że rozjaśnić wszystkie brązy???  tylko nie wiem  jak to zrobić bez jasnego oleju...Kredka?

Nie chce teraz wklejać pokładów, bo montaż dział na dolnym bedzie nie tylko trudne ale zupełnie niemożliwe. Muszę je wkładać na sucho zanim nie spasuję całej rufy, bo tam należy oczekiwać problemów. Zamontowanie w tej chwili dział na pokładzie sprawi, że przymiarki, składanie i rozkładanie całości może dać efekt w postaci zbierania dział z podłogi, jak tu https://www.wettringer-modellbauforum.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=60465&pageNo=2&s=a7c7402b050fec699094d1b30a2c4497a36f58fe. Chcę tego uniknąć i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Superbe napisał:

Nie rozumiem natomiast czemu piszesz, że na brązie dałem za dużo washa...Musiałem to upodobnić do brazu na burtach bo inaczej byłby tu inny kolor, a paski na burtach w innym. Chyba, że rozjaśnić wszystkie brązy???  tylko nie wiem  jak to zrobić bez jasnego oleju...Kredka?

Po prosty brąz wygląda jak by był niedomalowany i tylko tyle, a niektóre detale zalane. Zrobisz jak uważasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domalowałem brąż, który kłuł w oczy i na ile dałem radę, poprawiłem całość malowania nadbudówki. Lepiej nie będzie moje oczy i ręce są sprawne na tyle na ile są...

IMG_20211025_133009.thumb.jpg.5b5cbe25b934cbf89ac9ad8031630a42.jpg

 

Nadmienię, że musiałem wrócić do patyczka. W moim kochanym mieście (ostatecznie to 300 tys. mieszkańców) jest razem 1,5 sklepu modelarskich (tak, półtora, zainteresowanym mogę wyjaśnić). Sprawdziłem w necie, że są pędzelki retuszerskie nr 00 i zadowolony pojechałem by kupić chociaż takie, bo szukałem 000. Okazało się, że jest 1szt, słownie: jedna sztuka , o, taka

IMG_20211025_125324.jpg.116ed3347fcbea07bf68e1a5bbd09bbe.jpg

 

 Z braku laku...pomyślałem i zacząłem próby poprawek... Dosłownie po 5-6 poprawkach z pędzelka zostało to

IMG_20211025_125355.thumb.jpg.9c4683d2943dfeb384b4f4a1c9559b0e.jpg

Jakby jakaś czupryna, w którą piorun pierdyknął... Ostrzegam więc ewentualnych zainteresowanych zakupem: BADZIEWIE!!!

Dlatego resztę poprawek zrobiłem wykałaczką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wstępnej przymiarce nadbudówki rufowej, potwiedzają się obawy o nie najlepszym  jej spasowniu ...Skoro tak, to trzeba zamontować dolny i środkowy pokład, by mieć pełny obraz spasowania nadbudówki z kadłubem i jakoś ją złożyć, ale  przed tymmuszę zamontować armaty dolnego pokładu

Tak jak zamierzałem postanowiłem wzmocnić mocowanie luf do łoża, gdyć potm dostępu już nie będzie i ewentualny ubytek lufy nie da się poprawić

IMG_20211026_121444.thumb.jpg.b1c41d3bfe9c00daa762f556db50decc.jpg

 

Pokłady pomalowane trzema warstwami bazowego Revella 88 Ochra Brown. I tu pytanie :

Czy mam dać na to dodatkowo jakiś lakier (mam Sidolux oraz wernix matowy dla artystów) czy też  kłaść oleje  (Raw Umber i Burnt Umber ew. Vandyke Brown) bezpośrednio bez lakieru?

IMG_20211026_121513.thumb.jpg.031f6c644d98a3454265612253e22bab.jpg


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro bawisz się w malowanie szczegółów to odżałuj 17 złotych i kup Kolinsky 000 na przykład od Vallejo w wysyłkowym modelarskim. Lub inny w sklepie dla plastyków. Przeczytaj w necie jak dbać o pędzelek w czasie pracy i po niej. Będzie Ci służył długi czas, a Ty będziesz miał lepsze efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.