Skocz do zawartości

Le Glorieux 1/150 heller


Superbe

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam metody na wykonywanie dwóch elementów z drutu 0,4 mm, potrzebnych do mocowania armat na żaglowcach, bram działowych, bloczków itd, itp.

1. Haczyki w kształcie litery S z jednej strony zamknięte (zrobione pełne oczko )

2. Oczko o śr. 07-08 mm.

To powinien być sposób zapewniający powtarzalność wykonywanych elementów (chodzi o ilości parudziesięciu sztuk) 

Przewalam googla od dłuższego czasu chcąc kupić podobne elementy, niestety bez efektu. Może ktoś z Kolegów ma jakiś sposób na wykonywanie takich detali lub namiary na gotowe produkty?

Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę ci też polecić taki rodzaj penesty. Masz tam rowki, którymi możesz sobie regulować wielkość oczka/haczyka

https://www.matopat24.pl/peseta-anatomiczna-prosta_3744-5155?gclid=EAIaIQobChMIvP7Sx67A9QIViNCyCh2DywErEAQYAiABEgJX6PD_BwE#/dlugosc-16cm?utm_content=NN-MMO-NPAI-001

 

Link nie działa trzeba dopisać jeszcze .html

 

https://www.mojehobby.pl/catalog/HiSModel.html

Edytowane przez CH123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety...🙁To co oferuje HisModel to są chyba zwykłe płaskie blaszki (chyba że źle to odczytuję), a to nie o to chodzi...Potrzebuję tych detali wykonanych z drutu. Przerzuciłem już wyroby dla kaletnikóe, półproduktu do biżuterii i ...zero. Widać trafiłem na problem ,który ciężko rozwiązać. Czyżby "płacz i zgrzytanie zębów" , gdyż przyjdzie się zrobić manufakturę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2022 o 13:41, Superbe napisał:

Płacę frycowe za brak doświadczenia. Trudno, muszę to usunąć i zacząć ponownie.

głowa do góry - nie od razu Kraków zbudowano   :piwo:

ja to jestem zdania że wprawa w modelarstwie przychodzi z wiekiem (tfu... z kolejnymi zrobionymi modelami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, taki temat... Pudło z żaglowcem( nie wiem ży każde) zawiera naciagarkę do wykonywania want i wyblinek. Zrobiłem to na Dlorieux recznie i bardzo załuję, bo bardzo trudno jest mi utrzymać właściwe napiecie linek i ich naciąg. Wiem, że po założeniu żagli i reszty takielunkute niedoskonałości zostaną nieco zminimalizowane, ale nie tędy droga... Czy ktoś z Was może mi wytołkować jak ciemnemu chłopu jak konkretnie uzywać tej "manufaktury", ewentualnie mógłbu podać jakieś linki gdzie jest to pokazane i wytłumaczone? Ja w wujku takowych nie znalazłem ale to chyba wina"znajomości" angielskiego. Trudno znaleźć cos jak się nie zna jego nazwy...

Czy ktoś ma w tym względzie jakies rozeznanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam pojęcia, ale tu masz filmik po rosyjsku

 

Przy okazji może ja też o coś zapytam. Poszukuję precyzyjnych cążek, które nie stępią się szybko od cięcia drutu

 

 

Edytowane przez CH123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, CH123 napisał:

Przy okazji może ja też o coś zapytam. Poszukuję precyzyjnych cążek, które nie stępią się szybko od cięcia drutu


 

Jeśli markowe to polecam firmę Xuron. Mam do drutu i do elementów fototrawionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często przy poprawkach czegoś zrobionego niezbyt dobrze, tworzy się cos dodatkowego...Musiałem poobcinać żle napięte wyblinki i muszę przyznać, że udało mi się to z nawiązką🙁

IMG_20220126_122732.thumb.jpg.132e5b7699644a9b5a582adda1aacf64.jpg

 

Może przy następnym (?) modelu spróbuję skorzystać z tego przyrządu jaki jest w pudle, jeśli uda mi się go do końca rozszyfrować (choćby to, jak na takiej ramce zakończyć wantę jufersem:hmmm:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wreszcie! Koniec z wyblinkami. Tu gdzie brakuje to oznaka, że załoga bedzie miała nieco pracy...A na serio to dobrza nauczka na przyszłość.Wiązałem niemal wszędzie węzłem wyblinkowym ale zawsze (niemal) pierwsz była wiazana na zwykły węzełek , na koniec łapana kroplą rozcieńczonego wikolu lub kropelką. Odrobina więcej i widać to dość wyraźnie. Tam gdzie nie było kleju przy obcinaniu często przecina sie węzełek.   Następny raz po tej nauce będą wszędzie węzły wyblinkowe, a skrajne węzełki trzeba kleić mocno rozcieńczonym wikolem. Jak dla mnie to najgorszy etap, tzn najbardziej pracochłonny i "upierdliwy"

IMG_20220204_130503.thumb.jpg.cf7186dec810d223ed27e14811e82951.jpg

 

Doszedł bukszpryt, jeszcze golutki ale jest

 

IMG_20220204_130712.thumb.jpg.40e14cbfc8ca974fcc67db6d3b63c4c9.jpg

 

Rufa w zasadzie skończona, dostała ster, jego zabezpieczenie by nie został zgubiony i jakieś świecidełko. Dorobiłem wszystkie kotwice przydałoby się jednak chyba nieco brązu/rdzy na groty

IMG_20220204_130924.thumb.jpg.75f9318a20ea45f31127f155101c89d2.jpg

 

IMG_20220204_130942.thumb.jpg.be2e79843d7befe35f0eed102049af8e.jpg

 

Za 3-4 dni dojdą zamówione bloczki 3mm/2 więc mozna będzie uzbrajać reje

Pytanie i prośba jednocześnie do kolegów parających się żaglowcami...

Może ktoś z Was dysponuje i mógłby odsprzedać 10 szt jufersów sercowych 6mm?

https://modelnet.pl/akcesoria-szkutnicze/bloczki-i-jufersy/jufersy-sercowe-6mm-10szt-amati-4061

W Modelnecie będą dopiero na przełomie lutego/marca.  Sam wykonać nie mogę niestety, z powodu urazu ręki. Jak coś proszę na priv...

IMG_20220203_174208.jpg

IMG_20220203_174217.jpg

IMG_20220203_174228.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reje wszystkich masztów są uzbrojone...

IMG_20220211_103428.jpg.c2358b4864eaddacc90e1c4d8d3c6845.jpg

 zastanawiałem się nad płetwą sterową

 

 

 

IMG_20220203_174228.jpg

 

I pod wpływem osób bardziej doświadczonych i obeznanych w temacie, postanowiłem o poprawic tak, jak pisze Boudriot w swych madrych księgach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Generalnie rzecz biorąc olinowanie stałe można uznać za zrobione

IMG_20220219_103627.thumb.jpg.c96d8b59c49f972ef38d0ab29d2667ef.jpg

 

Panowie, poszukuję nici, właściwie to linek bez włosków do wykonania olinowania

Koniecne są ciemne i jasne w różnych odcieniach, o grubościach jak niżej, albo bardzo zbliżonych, a mianowicie: 0,2mm, 0,3 mm, 0,4 mm, 0,6 mm, 0,8 mm i 1,2 mm

Wyjaśniam, ze w Modelnet jest z tym bryndza. Może ktoś ma pomysła, gdzie się można w to zaopatrzyć?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem jeszcze raz żeby sprawdzić czy coś się nie zmieniło od roku.

Tu masz jakieś nici bawełniane w rozmiarach od 0,3 do 0,8 niestety tylko 2m więc opcja tylko na sztagi. Tylko musisz przefiltrować kolory

https://www.korallo.pl/rzemienie-gumki-sznurki-i-inne/nici/brazowy-czarny

SZKUTNIK tak samo tylko jakość lepsza

http://www.szkutnik-model.pl/index.php/zagle-i-linki/linki

No i SHIPYARD ale tylko jeden kolor

https://kszmodelarz.pl/89-liny-nici

 

Znalazłem jedną ARIADNĘ bez włosków z serii TYTAN największy rozmiar 10 ma około 0,7 - przynajmniej tak twierdzi producent

20 -0,4  30-0,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.