Skocz do zawartości

Tygrys(także kierat) 1 Późny-what if


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Model wykonam ze złomu zakupionego w serwisie aukcyjnym.

Poskładane były tylko wanna z kadłubem, na poziomie podstawowym.

Ogólny zamysł to -coby było gdyby, bądź walczymy tym, co zostało.

Mocno zdewastowany,ostrzelany,częsci składane z różnych dostępnych el, które pozostały Helmutom pod koniec walk.

Oto cała graciarnia potrzebna do wykonania:

ResizeofP6046588.jpg

 

 

Dorobiłem juz zimmerit na przedzie,tyle.....oraz wannie(bali się, że mina magnetyczna może pójść za koła)

ResizeofP6046591.jpg

ResizeofP6046592.jpg

ResizeofP6046596.jpg

 

 

Zimmerit jest mieszany, trochę samoróbki(z masy) oraz żywiczny, gąski pójda albo z zestawu dragona smart kit, lub friulmodel, zobaczymy jak wyjdzie całość(wtedy zadecyduję)

Kolor bazowy dunkelgelb łamany rotbraunem, bądź wcześniejszym brązem, stosowanym przez Niemców.

Będą także gdzieniegdzie przebitki koloru minia(chyba).

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam Rafale,

Super, że dołączyłeś do projektu. Widzę, że chcesz budować takiego Tigera "Hybrid". Hmmm fajnie, dobra idea.

Pozwolisz, że wtrącę swoich 5 groszy... Może warto zastosować wieżyczkę dowódcy typu basztowego??? Brak tylnego kufra i jakichkolwiek błotników, czy osłon tłumików albo narzędzi, także dodałby mu wyglądu niemieckiego panzera z maja roku 1945. Proponowałbym usunięcie tego zimmeritu i zostawienie gołej stali... Oczywiście są to tylko moje sugestie... Tak czy tak, bardzo ciekawy temat. Chętnie będę tu zaglądał...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak tylnego kufra i jakichkolwiek błotników, czy osłon tłumików albo narzędzi, także dodałby mu wyglądu niemieckiego panzera z maja roku 1945.

Dokładnie,zdejmował zimma nie będę.

Poprzedni właściciel modelu zbytnio sie nie starał i musiałbym wiele rzeczy poprawiać, zbyt wiele

Zimm będzie poobstukiwany w znacznym stopniu, zróżnicować go chciałem na tyle(żywiczny plus samoróbka),by widoczne były ostatnie "poprawki polowe" a zostało tyle,że w 44 były ostatnimi.

Poskładali sztukę z pozostałości wraków(wzieli co się dało), machnęli na żółto i dali esy floresy brązem.

Osłon nie będzie, natomiast zasobnik zostawiam, będzie w kammo(jakby z innego) jednak pokiereszowany.

Zastanawiam sie jeszcze nad lufą(jarzmo także pełne kammo,bez zimma),

czy dać dkgb, czy jako dopiero wymienioną,bez dkgb,tylko sam podkład minia.

Model bez projektu, siadam ,robię, zmiany w trakcie prac(spontan?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działam dalej, wiecej szram,odprysków...i jednak zasobnika nie dam, w jego miejsce wstawiłem wieeelkie pęknięcie, które zostało zaspawane(totalny użytek surowców wtórnych )

Jak kierat, to kierat.

Z przodu ogromna blizna i spory ubytek osłony wizjerkaResizeofP6056612.jpg

ResizeofP6056609.jpg

ResizeofP6056610.jpg

ResizeofP6056611.jpg

ResizeofP6056613.jpg

ResizeofP6056614.jpg

 

Subgrafik, no ja oprócz tego wynalazku, dłubię jeszcze dwa:

P6036570.jpg

P6036576.jpg

P6036566.jpg

ResizeofP6056600.jpg

 

 

Może to Cię zmobilizuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh... zmobilizowało.

 

ale muszę skończyć figurki najpierw

potem będzie z górki...

 

PS. Niepotrzebnie oglądałem highresy fotek Calvina Tana

i stwierdziłem że tak figurki jak ja mam na makiecie nie mogą

wyglądać - a patrząc na ilośc pracy jaką musze w nie jeszcze włożyc

to jeszcze chwile potrwa... - heh nastepne projekta zaczynam od malowania figurexów żeby mieć siłe na reszte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy model się szykuje... Nieźle poturbowany. A StuG jest piękny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimmerit na wysokości kół ?

rozumiesz pojęcie-what if ?

Nie, nie rozumiem, bo jak dobrze wyczytałem, Twój Tygrys ma przedstawiać składaka z końcówki wojny, coś podobnego jak słynny "F13", to niby skąd mieli wziąć taką wannę z zimmem ? Nawet nie bardzo pasuje ten zwrot "what-if", bo nie widzę sensownego wytłumaczenia na kładzenie w tym miejscu zimmeritu.

Wymyśl ciekawą teorię to dam spokój

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyśl ciekawą teorię to dam spokój

Nie mam obowiązku....

coś podobnego jak słynny "F13"

Twoja historyjka, nie moja i ?

 

Jeśli sobie zażyczę, wsadze tam zamiast wiezy automat do lodów..to jest what if(widocznie nie rozumiesz)

Polecam jeszcze raz przeczytać 1 post...."coby było gdyby"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komix tu nie chodzi o to czy będzie go widać, czy nie. Tu chodzi o to że po skończeniu modelu cieszymy sie detalami, zazwyczaj ktoś kto ogląda skończony model nie zagląda np. za gąsienice, a składający model tak, i widzi tam taki detal jakim jest zimerit i choć uświadamia sobie że inni go nie widzą to on i tak jest bardzo zadowolony. Zapewne większość forumowiczów przyzna mi racje, że detale cieszą...

 

 

Nie wiem czy to co napisałem ma sens, nie mam dzisiaj chęci do tworzenia.

P.S. yyyyyyy yyyyyyyyy pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o to że po skończeniu modelu cieszymy sie detalami, zazwyczaj ktoś kto ogląda skończony model nie zagląda np. za gąsienice, a składający model tak, i widzi tam taki detal jakim jest zimerit i choć uświadamia sobie że inni go nie widzą to on i tak jest bardzo zadowolony.

Andrzeju, tymi słowami ująłeś to co jest najważniejsze w budowaniu modeli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dorobiłem juz zimmerit na przedzie,tyle.....oraz wannie(bali się, że mina magnetyczna może pójść za koła "- pisał przecież Rafał. Kurczę, trochę poczucia humoru w modelarstwie tyż się przydaje, a tu kolejne napinanie się "no co ty, zimmerit gdzie tam wtryniasz, taki pojazd nie mógłby powstać, co to ma być " itp, itd. Ja tam cenię Rafale twoje prace - oprócz poziomu wykonania- zwłaszcza za poczucie humoru [krab nadal rządzi niepodzielnie!] i mimo, że śledzę głównie modele lotnicze, to bardzo fajnie jest czasem poczytać taką relację. Brawo autor- za pomysł i całokształt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie.

 

Zabawy CD.

Narzędzia muszą być(znaczy nie muszą, ale chcą) prawie kompletne, niestety nie mam blaszek(uchwytów) zapasowych

"Podrapałem i dziabłem" tu i tam, tym i tym...

Jako że dziś "dzień siatek ekologicznych", na znak protestu..te z tanka poszły w mak(prawie drobny)

Skleiłem mu łepek,lufa na wcisk.

Na spód wrzuciłem szpachli,żeby zobaczyć gdzie dać więcej błotka, by cokolwiek było później widać.

W Ferdynandzie namodziłem tam u dołu...a niekażdy ma kasę na żurawia..tym bardziej do trwonienia, by go puszczać/zapuszczać(jak nie wróci?)

Chyba już mu tych blizn starczy na zimmie, teraz minimalnie trzeba dziabnąć odkrytą stal i malujemy.......a, nie jeszcze koła...kocham je obrabiać ;]

Ok, to poczytaliśmy, teraz pooglądamy ;)

ResizeofP6056618.jpg

ResizeofP6056625.jpg

ResizeofP6056624.jpg

ResizeofP6056621.jpg

P6056620.jpg

P6056619.jpg

ResizeofP6056617.jpg

P6056615.jpg

ResizeofP6056626.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a, nie jeszcze koła...kocham je obrabiać ;]

Tak to już rytuał, przy niemieckich pojazdach. Powiem szczerze bardzo to polubiłem, jak przeglądałem mojego nowego Hetzera to właśnie się troszkę zmartwiłem, że tak mało kółek...:)

Możecie mi coś wiecej powiedzieć o tym f13 bo niemam pomyslu na swojego tigera late z dragona a ta koncepcja nawet mi się podoba

Tomku, przeróbek jest troszkę. Odrzucasz błotniki, narzędzia, zakładasz wieżyczkę basztową - lampy takie jak pierwsze Tigery czyli na górnym pancerzu dwie. Wywal liny, zasobnik, osłony tłumików. Nie montujesz zimmeritu i masz pojazd broniący Berlina złożony z paru Tigerów, należący do Gruppe Fehrmann (oczywiście to tylko kilka moich rad) Generalnie pozbaw go wszystkiego osprzętu, po prostu "goła stal"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się ten tygrys podoba, tylko jak byś trochę inaczej pogniótł pszedni błotnik to był by git, ale i tak już jest gitara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.