Skocz do zawartości

Vttorio Veneto 1:350 Trumpeter


RH

Rekomendowane odpowiedzi

Całkiem fajny model :super:

Zastanawiam się, czemu dałeś takie jasne kamo, raczej było ciemniejsze jak na Romie, teraz ledwo go widać... 

Część podwodna kadłuba powinna być zielona, nieczerwona jak pomalowałeś...

1NDGkw1.jpg

Edytowane przez taltos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, taltos1 napisał:

Całkiem fajny model :super:

Zastanawiam się, czemu dałeś takie jasne kamo, raczej było ciemniejsze jak na Romie, teraz ledwo go widać... 

Część podwodna kadłuba powinna być zielona, nieczerwona jak pomalowałeś...

1NDGkw1.jpg

Z tego co czytałem były różnie malowane.

Ale w sieci jest to malowanie Vittorio

https://www.google.com/amp/s/www.pinterest.com/amp/pin/531987774731699797/

Edytowane przez Adamo722
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cdarek napisał:

miło pooglądać zdjęcia, model fajny. jako mały chłopiec sklejałem go z Małego Modelarza.

Ja też go sklejalem fajny był:super: generalnie to udane pancerniki były tylko nie po tej stronie konfliktu walczyły :piwo:

Edytowane przez Adamo722
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adamo722 napisał:

Ale przeżyli wojnę 

No tak, później już flota włoska siedziała w portach, bo po co się wygłupiać i udawać,

że chce się walczyć! A te pasy malowali, bo lotnictwo nie było w stanie rozpoznać własnych okrętów!

A daj pan spokój z takimi wojownikami 🤣 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cdarek napisał:

a tak na marginesie okrętów włoskich pytanie.... dlaczego niektóre mają część podwodną malowane  zieloną farbą. Inne marynarki tego koloru nie stosowały ?

Znalazłem taki link 

https://worldofwarships.eu/pl/news/history/camo-history-5/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cdarek napisał:

dlaczego niektóre mają część podwodną malowane  zieloną farbą. Inne marynarki tego koloru nie stosowały ?

Włoska flota jako jedyna stosowała zieloną farbę, inne floty stosowały kolor czerwony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
W dniu 2.11.2021 o 21:22, taltos1 napisał:

Włoska flota jako jedyna stosowała zieloną farbę, inne floty stosowały kolor czerwony.

 

Gadasz głupoty, Ruscy i Francuzi też używali zielonego.

Edytowane przez Szydercza Gała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, taltos1 napisał:

Na jakich okrętach i w jakim okresie?

Co do Francuzów to nie wiem, ale sowieci często malowanie podwodne części kadłubów na zielono - też podczas II WŚ....  

Przykład pierwszy z brzegu :   Taszkient  (miał zielone "dno" cały czas - od wejścia do służby aż do zatopienia i są na to kwity)

albo krążowniki Kirow czy Mołotow - też były mazane na zielono i na pewno też w czasie II WŚ (ale nie wiem czy cały czas)

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, taltos1 napisał:

No tak, ale to nie jest cała flota, tylko poszczególne jednostki...

no dobra, dobra.... ale Włosi też wszystkich swoich okrętów nie malowali na zielono...

Te duże na pewno, ale z tym mniejszymi to już różnie bywało - chociażby niszczyciele typu Navigatori  były wszystkie poniżej linii wodnej smarowane na czerwono (i to tez w czasie II WŚ). Część torpedowców też z tego co pamiętam była "czerwona" :szczerbol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francuzi malowali wszystko na zieleń SZFajnFUrckOM, przeszli na czerwony tuż przed pierwszą wojna światowa. Sowieci natomiast nie stosowali zielonego na pojedynczych okrętach, ale całych grupach. Okręty podwodne floty Pacyfiku na przykład miały zielone dno przez całą wojnę, w pozostałych flotach się to zmieniało w toku wojny.

Edytowane przez Szydercza Gała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.