Skocz do zawartości

Sparmax


Abuk

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Abuk napisał:

Panowie i Panie oto jest pytanie  - Sparmax SP 35 czy Sparmax Max 3 ?

Moim skromnym zdaniem na początek wystarczy Sparmax Max-3. Dysza 0,3 mm w zupełności wystarczy do malowania zarówno farbą podkładową jak i prostych kamuflaży. 

https://www.fine-art.com.pl/aerograf-sparmax-max-3.html

Nieco tańszy jest  Sparmax SP 35 z dyszą 0.35 mm, też dobry jest wyposażony w dodatkowy ogranicznik plamki maksymalnej. 

https://www.fine-art.com.pl/aerograf-sparmax-sp-35.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, robertmodelarz napisał:

Moim skromnym zdaniem na początek wystarczy 

Ponieważ podstawowy aero już mam , chodzi mi o taki do podkładów i lakierów.

Edytowane przez Abuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki jest dobry

3 godziny temu, Abuk napisał:

Ponieważ podstawowy aero już mam , chodzi mi o taki do podkładów i lakierów.

https://www.fine-art.com.pl/aerograf-s-brush-fineline.html

big_FA-8000.jpg?lm=1594889630

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz TUTAJ dwa fajne do wyboru.Jeden wiadomo OLX.Miałem fajnie maluje cienkie linie do podkładowania i sporych powierzchni świetny ALE mankament syfonowy.Ogólnie piszę mankament bo nie każdy woli  takie zasilanie od dołu ze zbiornikiem.Albo chińczyk dysza też bez gwintowa.Ciekawa opcja.1595683571_Screenshot2021-11-08at08-53-39AerografAirbrushSprayGunMasterClassVario(Revell39107)WarszawaWilanwOLXpl.thumb.png.75cbc0da44e0ae6589a773234a56bce0.png

 

705112274_Screenshot2021-11-08at08-52-43Aerografzprofesjonalndysz05mmoryginaFENGDABD-320-Aerografy-Aerografiaskle....thumb.png.9161ca638132bb12f890f2f7c7094567.png

Edytowane przez push-up78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Może jeszcze nie kupiłeś. Mam sparmaxa 35 i nie polecam. Zastrzegam, że to mój pierwszy aerograf i nie mam porównania z innymi + obsługi i czyszczenia uczyłem się w praktyce. na przykład na początku  rozkręcałem całego do czyszczenia po każdym malowaniu (instrukcja z youtube). 

- uszczelka nie jest teflonowa tylko gumowa. Rozpadła się po kilku czyszczeniach w aceton+oktan butylu. Dwa razy - a drugim razem nowa głowica raz założona, nie ruszana. uszczelka po prostu pęka i jej nie ma

- bez uszczelki nadal maluje ale wydaje mi się, że jednak gorzej, szczególnie bardzo cienkie linie

- no troszkę gównolit. Fakt że za często odkręcałem głowice i się ukręciła - ok. Ale że igła się minimalnie na końcu ... spaczył to jednak gównolit. Fakt nowy kosztuje 33 zł + przesyłka

- za mały zbiornik (choć widziały gały co brały). Ale zwłaszcza do podkładów i lakierów to dobrze mieć duży zbiornik.

- spust (nie wiem czy dobrze mówię - to co się naciska) wymaga u mnie częstego smarowania bo zaczyna powoli powracać po puszczeniu

 

poniżej ciśnienie a1,5bara słabo maluje ale to chyba norma?

 

+ malować maluje, nawet całkiem ok, nadal t bardziej użytkownik ogranicza sprzęt niż sprzęt użytkownika:)

+ tanie i łatwo dostępne części

 

Jakby ktoś szukał na pierwszy aerograf, ja bym brał finearta FA-180 za połowę kasy a dopiero potem rozglądał się za czymś droższym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2021 o 16:34, osmial napisał:

Może jeszcze nie kupiłeś. Mam sparmaxa 35 i nie polecam. Zastrzegam, że to mój pierwszy aerograf i nie mam porównania z innymi + obsługi i czyszczenia uczyłem się w praktyce. na przykład na początku  rozkręcałem całego do czyszczenia po każdym malowaniu (instrukcja z youtube). 

- uszczelka nie jest teflonowa tylko gumowa. Rozpadła się po kilku czyszczeniach w aceton+oktan butylu. Dwa razy - a drugim razem nowa głowica raz założona, nie ruszana. uszczelka po prostu pęka i jej nie ma

- bez uszczelki nadal maluje ale wydaje mi się, że jednak gorzej, szczególnie bardzo cienkie linie

- no troszkę gównolit. Fakt że za często odkręcałem głowice i się ukręciła - ok. Ale że igła się minimalnie na końcu ... spaczył to jednak gównolit. Fakt nowy kosztuje 33 zł + przesyłka

- za mały zbiornik (choć widziały gały co brały). Ale zwłaszcza do podkładów i lakierów to dobrze mieć duży zbiornik.

- spust (nie wiem czy dobrze mówię - to co się naciska) wymaga u mnie częstego smarowania bo zaczyna powoli powracać po puszczeniu

 

poniżej ciśnienie a1,5bara słabo maluje ale to chyba norma?

 

+ malować maluje, nawet całkiem ok, nadal t bardziej użytkownik ogranicza sprzęt niż sprzęt użytkownika:)

+ tanie i łatwo dostępne części

 

Jakby ktoś szukał na pierwszy aerograf, ja bym brał finearta FA-180 za połowę kasy a dopiero potem rozglądał się za czymś droższym.

Trochę za ostro go traktujesz agresywną chemią -mam ten aerograf chyba już z 6 lat i nic się nie dzieje.

-myję go tym - Vallejo AIRBRUSH CLEANER - płyn do czyszczenia aerografu - 200ml Numer katalogowy: 71199

vallejo-plyn-do-czyszczenia-aerografu-200ml.jpg

nigdy nie używam acetonu

lub tym:

IWATA Medea Airbrush Cleaner 960 ml

IWATA Medea Airbrush Cleaner 960 ml Aerograf Fengda®

co jakiś czas wkładam go do myjki ultradźwiękowej i traktuję go roztworem Cleanlux

 Cleanlux Zmywacz do

Myjka ultradźwiękowa AEG USR5516. | Zamów w Conrad.pl

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2021 o 16:34, osmial napisał:

 

- uszczelka nie jest teflonowa tylko gumowa. Rozpadła się po kilku czyszczeniach w aceton+oktan butylu. Dwa razy - a drugim razem nowa głowica raz założona, nie ruszana. uszczelka po prostu pęka i jej nie ma

- bez uszczelki nadal maluje ale wydaje mi się, że jednak gorzej, szczególnie bardzo cienkie linie

Co do uszczelek- to jest ich opór:

https://agtom.eu/415-uszczelki

ZESTAW ORINGÓW I USZCZELEK DO AEROGRAFÓW

Iglicę smaruję od czasu do czasu WD-40

i-wd-40-preparat-wielofunkcyjny-200-ml.jpg

W przypadku jego braku można przetrzeć ją o spocone czoło- efekt podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady.J ednak:

1) Prosta matematyka (maluję Tamiyami) - płyn Tamyia kosztuje ok 35 zł za 250 mln. Za 50 zł mam 2 litry acetonu i oktanu, który inne aero znoszą bez problemów (sam przepis na ten zajzajer mam z tego forum). Czyli litr kosztuje 25 zł, albo 140. 115 zł różnicy na 1L...

2) Z ta wymianą uszczelki, dzięki widziałem już wątek, bo nie ja pierwszy się skarżę. Ale powiem szczerze, że działać działa, a jedno ukręcenie głowicy mi wystarczy. Więc nie odkręcam głowicy - staram sie dokładnie oczyszczać za pomocą miekiego długiego włosia pędzla. 

3) Cleanluxem czyszczę po sidoluxie.

Mam, używam i działa. Drugi raz bym go nie kupił - bazując na przeczytanych tu opiniach o innych aero. Ale może inne modele okazałyby się jeszcze większym rozczarowaniem, wiadomo ze trawa u sąsiada jest bardziej zielona:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Sparmaxa sp-35c z dyszą 0,35 od roku i złego słowa nie mogę powiedzieć. To mój pierwszy aerograf. Maluje bez problemu nawet poniżej 1 bara. Cienka kreska też nie problem. Igła prosta,  uszczelka cała, gwint dyszy w porządku. Spust chodzi bez problemu mimo,  że go nawet nie smaruje. Szacuje że przepracował ok. 40h więc może stosunkowo niewiele, ale też nie leżał cały czas w pudełku.  Do czyszczenia używam IPA i zmywacza do akryli Wamodu. Dyszy raczej nie wykręcam.  Zbiorniczek fakt troszeczkę za mały taki 3ml byłby idealny, ale da się z tym żyć. Nie namawiam  po prostu opisuje swoje doświadczenia z tym sprzętem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.