Skocz do zawartości

Druk 3 D karabiny wyborowe


makinen

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Szanownego Grona ma możliwość wydrukowania dobrej jakości następujących karabinów w 1/35?

Karabin wyborowy Chey Tac M200 Intervention

Wielkokalibrowy karabin wyborowy TOR

Wielkokalibrowy karabin wyborowy PGM Hecate

Karabin wyborowy AWM-F

Karabin wyborowy Bor

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Ja trochę broni rysowałem w 3D i powiem Wam, że zwykle model wzięty z sieci słabo się nadaje pod drukarkę, bo np. są tam narysowane detale, które są zbyt cienkie, żeby się dobrze wydrukowały. Według mnie najlepsze efekty daje takie podejście, że najpierw wybiera się drukarkę i przyjmuje jej parametry - jeden z najważniejszych to minimalna grubość ścianki którą można w praktyce wydrukować. Np. Shapeways wydrukuje lufę nie cieńszą niż 0,4mm, ale trzeba ją czymś podeprzeć na końcu (ramką). Lufa niepodparta musiała by mieć przynajmniej 0,6mm. No i jak zaczyna się rysować to trzeba to wziąć pod uwagę i niektóre części albo opuścić, albo pogrubić (nie musi to wyglądać źle - 0,4 to bardzo cienka rzecz jest). Zwykłe przeskalowanie modelu 3D zwykle da nam detale, które będą zbyt cienkie.

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj - w 1:35 to całkiem sporo rysowania, ale może mógłbym Ci jakoś pomóc, tyle, że to nie moja specjalność, także potrzebowałbym od Ciebie "wsad riserczowy" - zdjęcia, rysunki, podstawowe wymiary - wtedy powoli i bez pośpiechu może byłbym w stanie to narysować - chyba, że znajdziesz kogoś kto zrobi to lepiej i szybciej. Patrzyłeś już na Shapeways jak tam to wygląda? Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W internecie nie ma modeli broni do wydruku w jakiejś konkretnej skali. Jeśli już są jakieś modele to tylko 1:1, ale nie da się tego przeskalować i wydrukować. Trzeba wszystko projektować od zera. Z tych karabinów co wymieniłeś to bardzo niszowe tematy i nikomu się nie opłaca tego robić. Takie niestety realia. Osobiście mam dwa niedokończone projekty karabinów w skali 1:35; UKM-2000P i MSBS, myślałem też o karabinach Tor i Bor, ale póki co, nie chce mi się tego kończyć, bo nie ma na takie tematy popytu. Mam dokumentację, projekty, dostęp do drukarek z najwyższej półki, ma to kto profesjonalnie odlać i wydać, tylko co z tego skoro brak rynku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.