Skocz do zawartości

Boston A20 Matchbox


Franz75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postanowilem sklejc ten samolot poniewarz kilka lat temu byl to moj pierwszy model jaki sklejalem. Wiec pomyslalem ze nim zaczne moj wielki come back do modelarstwa. Model ten kupilem za 2$ na wyprzedarzy, jak na taki staroc to sklada sie go nenaj gorzej. Bede eksperymentowal na nim, bo po tak dlugiej przerwie wyszedlem z wprawy. Do modelu zkupilem kalki tally ho. malowanie bedzie z pacyfiku. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Zdiecia juz niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skansen089.jpg

 

Tak wyglada opakowanie modelu, jest on dosc stary.

Skansen090.jpg

 

Model kleilo sie niezle. Laczenia musialem zaszpachlowac oczywiscie. Niewiem jak ta wersja modelu ma sie do orginalu ale wyglada niezle. Obserwujac forum doszedlem do wniosku ze lepiej maluje sie model nie zlozony wpelni. No nic czlowiek uczy sie na bledach.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skansen091.jpg

 

Model pomalowalem farbami Gunze, najbardziej mi odpowiadaja. Granice kolorow zamaskowalem Blue tagiem. Maskol zostawial slady na farbie, zamaskowalem nim kabine. Mam pytanie do doswiadczonych kolegow jak malowac ozebrowanie kabiny. Moj plan pedzelkiem, moze ktos z kolegow zna lepszy sposob?

Jeszcze czeka mnie poprawka malowania Olive Drab. Co do dalszego malowania to mam watpliwosci, Nie posiadam dokladnych materialow, niewiem czy natarcia skrzydel byly malowane na czarno. Niektore wersje mialy laty ciemno zielone, Musze troche poszperac. Zamowilem kalkomanie z Telly ho, tam tez beda wrsje malowania ale narazie brak ich w sklepie.

Wasch chce wykonac farba olejna(humbrol) czarna rozcieczona rozpuszczalnikiem. Bardzo prosze o rade, bo moze to nie jest najlepsze ozwiazanie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeczywiscie jak na wypraski z lat 70tych, to poziom niezly. Rozmawialem z starszymi modelarzami. Mowili ze Matchboxy byly najlepsze. Troche gorzej z detalami, ale w sumie jest to niezly model. Czeska firma wypuscila ponownie ten samolot (niepamietam producenta) ciekawe czy sa to nowe wypraski czy tez uzyli Matchboxa. Moze ktos z kolegow widzial ten model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Czeska firma to MPM, wiem że wypusciła trzy wersje: Boston IV/V, A-20 G Havoc i A-20 G D-Day. Nie jest to przepak Matchboxa, tylko ich oryginalne formy. Na tej stronie jest pokazany in-box: http://www.modelimex.com/detail/aircraft/1-72/1-72-a-20g-havoc-d-day-havocs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomalowalem ozebrowanie kabiny pedzlem. Efekt nie najlepszy, zastanawiam sie jak zamaskowac kabiny z gestym ozebrowaniem aby je moc potraktowac pistoletem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzieki SmokHaosu za info.

 

th_Skansen098.jpgth_Skansen100.jpg

Prace posuwaja sie naprzod, teraz czas na kamuflaz. Na pacyfiku Duglasy mialy dodatki zielonego. Na zdieciach widac jak przygotowuje samolot do malowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skansen104.jpg

Wiezyczka tylniego szczelca niemiala podzialu linni na pleksi. Wzorowalem sie na zdieciach i tasma maskujaca zaznaczylem brzegi lini. Nastepnie aerograf dokonal reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Czas na koncowa faze, wash zrobiony. Linie podzialu wyszly niezle. Niewiem czy nieprzesadzilem z wetheringem, ale ogladalem sporo zdiec i na niechtorych bylo widac obdarta farbe. Pozatym na pacyfiku servis podstawowy a maszynu byly explatowane do maximum. Zreszta ocencie sami.

IMGP1542.jpg

IMGP1547.jpg

IMGP1548.jpg

Obdarcia przy silnikach zrobilem metoda suchego pedzla. Moim bledem bylo ze uzylem farby akrylowej. Zupelnie zapomnialem o olejach w tubce. Sa o niebo lepsze do tej roboty. Czesc smug explatacyjnych zrobilem olejami, wyglada to naturalniej. Uwazam ze nie bardzo wyszlo mi uzycie srebnej farby na silniku. Moze ktos ma lepszy patent?

IMGP1540.jpg

IMGP1562.jpg

IMGP1579.jpg

IMGP1581.jpg

IMGP1588.jpg

IMGP1593.jpg

Otto on w calosci

IMGP1583.jpg

Niestety na kalkomanie musze jeszcze poczekac, firma Tally ho jeszcze ich nie przyslala. Nastepne fotki juz z kalkomaniami.

Musze przyznac ze popelnilem kilka bledow podczas budowy, nastepny model bedzie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze niema komentazy, pewnie model do bani i wrzystkim brak slow. I jak tu sie czegos nauczyc skoro nikt nie doradzi i bledow nie wytknie.

 

Hej,

 

Masz w pewnym sensie rację, mój temat z modelem też nie ma za dużo komentarzy o wyglądzie pracy

 

 

Tak więc ja ocenię:

wg. mnie model bardzo ładny, farba ładnie położona, wszystko ładnie i schludnie to wygląda. Mam nadzieję że po nałożeniu kalek pomalujesz go matem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i z fabryki A20 wychodziły półmatowe , ale po pewnym czasie operowania na Pacyfiku farba potrafiła radykalnie zmienić swój wygląd , od zmatowienia poczynając , na wypłowieniach i ubytkach kończąc .

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

W ostatnim numerze magazynu MILITARIA jest artykuł poświęcony DB-7/A-20 , ilustrowany licznymi zdjęciami bardzo dobrej jakości. Myślę , że lepiej samemu obejżeć i zadecydować jakie wykończenie zastosować na Twoim modelu.

 

Poza tym, model wygląda całkiem nieźle , więc nie oczekuj krytycznych komentarzy lub porad w rodzaju - co można zrobić lepiej.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i z fabryki A20 wychodziły półmatowe , ale po pewnym czasie operowania na Pacyfiku farba potrafiła radykalnie zmienić swój wygląd , od zmatowienia poczynając , na wypłowieniach i ubytkach kończąc .

 

PZDR

 

A czy to napewno jest malowanie z Pacyfiku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

Jezeli chodzi o malowanie, schemat taki widzialem na fotografi. Tallyho tez go podaje. Z tym matem to macie racje, pytanie jaki preparat (farba) jest godny polecenia?

Posiadam monografie A-20 jest duzo ciekawych zdiec. Ale tego malowania niema. Opierajac sie na tym co mam postanowilem tak pomalowac moj samolot, jestesmy przyzwyczajeni do tego ze wiekszosc samolotow USAF jest pomalowana jednolicie. Wiec moze ono dziwic ale jest ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.