Skocz do zawartości

[R] ORP Mazur (Mirage 1:400)


Roobert

Rekomendowane odpowiedzi

Sądzę Robert , że spardek i pokład sterówki też był w naturalnym kolorze drewna. Co do kalkomanii , to miejsce pod nią wystarczy przemalować sidoluxem lub innym lakierem błyszczącym. Maskuje to podkład nakładanej kalkomanii. Na zakończenie może lakierowanie całości zamaskuje ich różnicę. Czy zastanawiałeś się na "szybami" do bulai ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zastanawiałeś się na "szybami" do bulai ?

 

Tak i w tym modelu odpuszczę sobie. Już jest za bardzo zaawansowany w budowie żeby nim majtać i wiercić.

Ale z tego co widzę to nie będzie ostatnie pływadło. Naprawdę spodobało mi się i czadowo wygląda na żywo. Zrobiłem też relingi na dolnym pokładzie. Później dam foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane fotki. Tak jak mówiłem wcześniej, dodane trochę szczegółów. Ster zamontuje na końcu.

th_103_1009.jpg th_103_1008.jpg th_103_1006.jpg th_103_1004.jpg

Wie ktoś z czego zrobić łańcuch kotwicy w tej skali?

P.S. Na 2 fotce widać po lewej odstający reling, już poprawiłem, bo dopiero na fotce zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na dzisiaj tyle. Dorobiłem nadbudówkę. Szczerze mówiąc średnio jestem z niej zadowolony. Kichowato wyszły relingi z okryciem No ale pocieszam się tym, że to co jest tak spartolone na fotach to w rzeczywistości ledwo widać a z odległości pół metra niewidoczne. Jak obejrzałem foty to aż się zastanawiałem czy je wrzucać, tak makro wyciąga różne niedociągnięcia. No trudno poddaje się pod surową ocenę tego co zrobiłem. Jeszce został do zrobienia pokład górny, kalki i końcowe poprawki.

th_103_1024.jpg th_103_1023.jpg th_103_1022.jpg

th_103_1021.jpg th_103_1020.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, widzę, że przespałem naprawdę ciekawy temat Dawniej dawniej, robiłem tą wersje Mazura, ale z kartonu, i w skali 1/72... Fajny model, i pogratulować

Blaszki naprawdę wiele wnoszą do zestawu fabrycznego.

 

Co natomiast można było by przerobić- to te nieszczęsne iluminatory. Szczerze, to wydaja sie one być zbyt duże, a do tego pomalowane na czarno wyglądają nienaturalnie.

 

Nie wiem... mama takie zboczenie, lecz okna sterówki, również nie podobają mi sie jako czarne. Jakoś tak wole ciemno niebieski, i polakierować na błyszcząco można by było.

 

Ale nie martw sie... i tak nie zrobił bym tego lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokończyłem co miałem dokończyć. Jakie było delikatne moje zdenerwowanie gdy chciałem nałożyć kalki a szczególnie czarny pasek na burtach. Wszystko rwało się na papierku. Jedyna rada była taka żeby pomalować to z ręki. Zabezpieczyłem cieniutkimi pasami taśmy a szczelinę między nimi pomalowałem pędzlem na czarno. Jestem z siebie dumny, ładnie mi wyszło. Co do pozostałych kalek to rwały się jeszcze przed wsadzeniem w wodę, wycinałem je równiutko, żeby nie było filmu to strzępiły się, Jedna bandera tylko wyszła cało. Radzę zabezpieczyć czymś kalki przed wycięciem.

Można powiedzieć, że model skończony. Machnąłem go sido i nabrał błysku

Sorki za ciemne fotki ale pogoda do bani i mimo stawiania tam gdzie najjaśniej to i tak ciemnica wyszła. Jutro ma być lepsza pogoda

th_Schowek01-1.jpg th_103_1069.jpg th_103_1066.jpg th_103_1064.jpg

th_103_1063.jpg th_103_1061.jpg th_103_1059.jpg

Zabawę przy tym miałem przednią tym bardziej, że jest to nowe doświadczenie. Naprawdę cieszę się z doprowadzonej budowy do końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.