Skocz do zawartości

Scania R620 Atelier by Krzychu126


Krzychu126

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Taką samą folię można kupić w arkuszach. Ja osobiście kupowałem na Allegro, jest ona na mojej cysternie - jest to folia samochodowa, do oklejania elementów, imitująca chrom. Grubość oraz właściwości folii, którą kupowałem, są takie same jak folii w zestawach Italeri, więc jak ktoś potrzebuje, to wystarczy trochę poszperać lub odwiedzić sklepy z materiałami biurowymi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor bardzo ładny, wykonanie też mi się podoba, poza fotelami. Co do tego pseudo orurowania to moim zdaniem bardziej szpeci niż dodaje uroku, no ale to kwestia gustu. Na Twoim miejscu zajrzał bym na stronę firmy TRUX i pokusił się o zrobienie ich orurowania do eRki i polakierowania pod kolor nadwozia - na pewno uatrakcyjni to model i będzie łądnie wyglądać. I jeszcze jedno - wydaje mi się że nie lakierowałeś grila - jest plastikowy... Szkoda że nie machnąłeś go na srebrno albo żółto i dopiero wtedy chromy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!

Dokonałem paru poprawek w modelu dotyczących malowania wnętrza które jeszcze nie jest kompletne. Na zewnątrz nakleiłem parę kalek standardowych i trochę takich od siebie, foto dam jak będę miał więcej czasu.

Mam parę pytań do was, bardziej doświadczonych kolegów:

Pierwsze primo:

Czy jak pomaluję elementy chromowane fabrycznie przez Italeri farbką np humbrol to będzie się trzymać czy po prostu zejdzie??

Drugie primo:

Jeśli ktoś z was wysyłał do Italeri prośbę o podesłanie dodatkowych części to wyślą na koszt np mój czy oni za darmo wysyłają?? Wiecie że niby mi się zepsuło a ja potrzebuję np dodatkowe nadkola czy coś.

 

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś z was wysyłał do Italeri prośbę o podesłanie dodatkowych części to wyślą na koszt np mój czy oni za darmo wysyłają?? Wiecie że niby mi się zepsuło a ja potrzebuję np dodatkowe nadkola czy coś.

 

Że niby po co mają tracić pieniądze . Nie ładnie tak kłamać , potem stracą zaufanie do "nas" i nawet jak ktos bedzie miał uszkodzone czesci od nowości to nam nie wymienią

Napisz gdzies na forum , a na pewno ktos bedzie miał nadkola na sprzedaż .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze kolega... Była już kiedyś dość burzliwa dyskusja na ten temat. Po prostu nie wypada tak robić, bo niektórzy faktycznie nie mają jakiejś tam szyby, czy mają połamaną kabinę w modelu, a jak się producent wkurzy, to nawet ci nie będą mogli nic zrobić i model będą musieli wyrzucić, albo co najmniej kupić drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się modelik podoba i kolorek, orurowanie terz fajne pod względem wykonanie ładnie dogięte a jakie i gdzei i jaki kolor to już gust. Świetny efekt z tą folią, a co do tego by przysłąli część to radzę naprzykład zrobić odlew lub kogoś zatrdnić do tego. Ja tak przynajmniej robiłem i powiem że czas załatwiania chyba był taki sam jak napisałbyś do italeri. Jak chcesz mogę dać Ci namiary na gościa któy mi robił odlewy. Odlewał mi 5 nadkoli i zapłaciłem w sumie coś 50 zł + przesyłka. Nie drogo nie tanio ale uczciwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź!!! Ciekawa propozycja truckman ale pytałem się tak na przyszłość żeby tylko wiedzieć jak to jest.

Dam wam zdjęcia przymiarki obydwu orurowań:

orurowanko nr1

59a057cee2f328c8.jpg

orurowanko nr2

ad2145fa465d65bc.jpg

 

Mam też pytanie. Chciałem sprawdzić czy podsufitka wejdzie do kabiny i okazało się że trochę jej się nie chce... będę musiał chyba użyć trochę siły. Podłoga również nie chce po dobroci no ale... coś muszę wymyśleć...

 

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała atualizacja.

Dokleiłem stopnie na nadkolach po obu stronach:

0eeb5ff87872fbe4.jpg

Nakleiłem również kalki:

bba6009121c0dec1.jpg

48c9db1e68acf412.jpg

"DIESEL for successfull living"

920bacf5f46dc3e3.jpg

szybka wersja Scani

707b1a3f8267faef.jpg

Podsufitka (do przymiarki)

65636fdc2ffa02e5.jpg

Pierwsze oficjalne zdjęcia wnętrza (siedzenia wstawione do zdjęć)

d267ff25953f31a2.jpg

965ec6912d1fd61c.jpg

 

Cały czas dumam nad róznymi dodatkami do wnętrza ale pożyjemy zobaczymy... będę miał więcej czasu to może coś się spłodzi

Ogólnie to "dół" ciężarówki jest już praktycznie gotowy, teraz została "góra" czyli kabina z zewnątrz jak i wewnątrz. Jak jestem już przy kabinie to powiem że wkleiłem przednią szybę i zrobił się malutki, ale to taki tyci tyci zaciek. Na szczęście przy górnej krawędzi szyby więc osłonka przeciwsłoneczna to zasłoni Szybkę w dachu zamalowałem na czarno. Czemu? Sam nie wiem, tak sobie... o i przykleiłem też klamki.

 

Podsumowując, powiem że żółty kolor i srebrne kalkomanie wyglądają dość bajerancko, bynajmniej mi się podoba.

 

To by było na tyle (trochę się rozpisałem)

Do zobaczenia w kolejnym odcinku Monster garage !!! Czas ciąć metal i krzesać iskry!!!

 

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 3 fotce, krawędź osłony międzyosiowej jest krzywo w stosunku do schodków.

Obejmy na baku wyglądają całkiem dobrze, choć w niektórych miejscach są trochę postrzępione.

Kompletnie nie pasuje mi na baku kalka z logiem producenta odzieży.

No i tylne światła - mógłbyś je poprawić - średnio wygladają.

Gdzieniegdzie (widać to na prawym tylnym nadkolu) wygląda, jakby lakier nie wszedł Ci we wszystkie zagłębienia (są takie czarne kropki). Być może to tylko jakies farfocle

I ździebko krzywo ułożyłś kalkomanię "D" na prawy tylnym nadkolu.

 

To są tylko drobne rzeczy, które przy niewielkim nakładzie pracy sprawią, że model będzie się prezentował jeszcze bardziej okazale.

 

Niemniej jednak całościowo model sprawia bardzo przyjemne wrażenie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy!!!

Zdjęcia robiłem w "miejscu pracy" więc możliwe że z moich palców się naniosło jakichś paprochów od szlifowania lub przycinania. Nie sprawdziłem tego przed robieniem zdjęć. A co do osłony bocznej, to najpierw do ramy przyklejałem te schodki, weszły super, potem zamontowałem nadkola tylne i przymierzyłem tą osłonę i od początku była krzywo!!!Nie wiem czemu. Rama nie jest zwichrowana, model stoi na wszystkich kołach... ale i tak udało mi się zmniejszyć to odchylenie bo było nieco większe. A z tą kalką DIESEL to myślałem że chodzi o paliwo i nakleiłem na bak

Nie da się zrobić wszystkiego idealnie odrazu...

Przy Scani Streamline się postaram na MAXA!!! (jak będziecie grzeczni to może tu zrobię relację )

 

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(jak będziecie grzeczni to może tu zrobię relację )

 

Ty nas tu nie bierz pod włos model robi bardzo miłe wrażenie dla oka, na te drobne niuanse zwróciłem Tobie uwagę, żebyś ustrzegł się ich w następnym modelu

 

A następną relacje założysz już my tego z kolegami dopilnujemy

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się całkowicie z paffko. Zwracamy uwagi na niedociągnięcia nie po to by komuś dokuczyć czy nawet nie po to by musiał je poprawiać w tym modelu ale by ustrzec się ich przy tworzeniu kolejnego dzieła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem koledzy...

Chyba coś zdupiłem z kabiną bo teraz mam problem z założeniem tego shitu na rame...

W instrukcji było że najpierw trzeba te... siłowniki przednie... przymocować do podłogi i dopiero potem do ramy a ja stwierdziłem że będę miał potem trudności z zamocowaniem i przypaleniem tego do ramy i najpierw zamocowałem do ramy no i teraz pokutuję bo nie mogę tego badziewia zamontować do podłogi

Pozdro!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.