Skocz do zawartości

Scania R620 Atelier by Krzychu126


Krzychu126

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, wiem koledzy...

Chyba coś zdupiłem z kabiną bo teraz mam problem z założeniem tego shitu na rame...

W instrukcji było że najpierw trzeba te... siłowniki przednie... przymocować do podłogi i dopiero potem do ramy a ja stwierdziłem że będę miał potem trudności z zamocowaniem i przypaleniem tego do ramy i najpierw zamocowałem do ramy no i teraz pokutuję bo nie mogę tego badziewia zamontować do podłogi

Pozdro!!!

 

Zrób to metodą "na Polaka". Jak coś nie pasuje to tzeba przypier... yyy tzn. zmusić do współpracy niesubordynowaną część i od razu wszystko będzie pasować

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witajcie!!!

Dawno nic tu się ne działo widzę... a model już skończony!!! Pozostały mi do zrobienia małe poprawki, podmalować, zamalować, domalować takie tam... głównie odpryśniętą farbę nad szybą obok napisu Atelier no i może jeszcze coś jak znajdę i będzie mi się chciało to też poprawię.

No to co, jedziemy z tym koksem nie!? Zdjęcia:

pogoda dzisiaj taka ni w kupe ni w d**e ale jak będzie lepsza (słoneczna) pogoda to postaram się sfocić Scanię znowu...

e4363f00ec0222b8.jpg

5bd3f224613cb57d.jpg

a317ad18f7d83c42.jpg

9d0c01347b7983dc.jpg

8bff22b7275be1b2.jpg

d940029e7862f478.jpg

9e7cb6d14e5d3059.jpg

4ffb0fc761bd3f9e.jpg

98c3d7e30a0e3fc4.jpg

18d6292a34197440.jpg

49d7b88cb9d3c3be.jpg

6d98a36acdbe295d.jpg

fd3a899923a10855.jpg

Tu fota w domu:

5ff27a5a978310f1.jpg

 

Namęczyłem się z montażem kabiny na ramie, ale się jakoś udało, jednak kabina jest zamontowana na stałe i się nie podnosi ale ja nie mam zamiaru podnosić i opuszczać co chwilę, więc mi to nie przeszkadza.

Zastanawiam się, czy zamontować to orurowanie. Jest wyszlifowane i wyrównane, ale sam nie wiem...

 

Byłoby na tyle, mi się osobiście podoba i mam nadzieję, że wam również, chociaż nagrody bam nią nie zgarnął...

Pozdrawiam!!!

 

PS: To jest moja "Kaczuszka"!!! Bez skojarzeń proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny model an półeczkę Nie montuj tego tandetnego orurowania, bo tu zdecydowanie nie pasuje zepsujesz ładną Scanie, a to królowa pamiętaj !

 

Szkoda tylko, że nie podniosłeś całego dołu o 2 mm np. z PCV, żeby zniwelować tą szpare To błąd Italeri, ale można było to poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tych rurek nie wywalał bo zawsze mogą się przydać przy innym projekcie Skakanka ogólnie wygląda super. Wydaje mi się ze nawet ten lewy bok udało ci się trochę wyprostować i już tego złamania tak bardzo nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik ładny chociaż zdjęcia wnętrze... Wnętrze strasznie nienaturalne, ta kamizelka jakoś do tych siedzeń wydaje się być za duża i nieproporcjonalna. model na +4.

 

PS>Ciekawe malowanie taczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model fajnie się prezentuje, trochę ta kamizelka przekombinowana, ale najważniejsze, że Tobie się podoba. Aha, no i ten korek (nie wiem od wlewu do jakiego zbiornika on jest) przy lewych stopniach mogłeś pomalować na czarno.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, orurowanka nie wyrzucę, może się przydać do innych (przyszłych) modeli. Wydaje mi się że ta szpara to największy minus i wada ale jakoś wybrnąłem z problemu i nie jest źle.

Co do farb, malowałem takimi:

Kolor (puszeczka zaledwie 150ml)

70d15f993a4d7133.jpg

7c170a36f87d7c21.jpg

Tu podkład (chyba 400 lub 450ml)

30d30d0035d7d5aa.jpg

dc0a744004810cfb.jpg

 

Model nie jest pokryty bezbarwnym ani nie jest polerowany ale wyszedł przyzwoicie.

A co powiecie o wnętrzu, kamizelce, pościeli i laptopie?

O z takich skarbów powstał laptopek:

df237b3780654fea.jpg

 

Pozdrawiam!!!

 

PS: Będzie ładna pogoda to zrobię nowe zdjęcia na dworzu i załorzę galerię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym rzecz że ten stopień ma tak być, tu widać że są takie wypusty na których leży stopień.

39db7276bd5cf570.jpg

 

A co do kamizelki to nie napisałem że jest zrobiona z papieru, takiego zwykłego gładkiego. Fakt, wygląda troszkę sztywno, mogłem ją zdeczka wymiętolić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.