Skocz do zawartości

Panzerkampfwagen VI ausf. B Porsche Turm (TAMIYA)


panzer_lehr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ponieważ, do tej pory to się tylko wymądrzałem na forum, to przyszedł czas, żeby zamieścić coś swojego. Tak więc, na dzień dzisiejszy dłubie "koteczka" z wieżą Porsche (wg. mnie wygląda lepiej od Hensel'a). A żeby łatwo nie było, to zabrałem się za model Tamiya, dużo skromniejszy od DML. Trzeba się trochę naprodukować, chociażby zimmerit (wiem, dla niektórych błachostka), ale dla mnie nowość, bo zawsze używałem żywicznego, lub fototrawionego. Ale coż, kiedyś trzeba...zawsze jest ten pierwszy raz, niekiedy bolesny (krytykę pozostawiam Wam, drodzy Forumowicze).

Nie będzie relacji z budowy całego modelu, a tylko z końcówki. No bo i po co robić zdjęcia modelu, przecież każdy wie jak go sklejać. Do budowy użyłem (po za modelem, oczywiście) masy modelarskiej GAMES WORKSHOP, blach EDUARD nr kat. TP003, szpachli modelarskiej Mr. Surfacer 500. Szpachlowania dużo nie było, ale jak wiadomo, zawsze coś się znajdzie.

Do końca jeszcze nie mam koncepcji na malowanie modelu, ale to się zobaczy, chyba ze macie jakieś fajne pomysły i materiały, to bardzo proszę o podzielenie się nimi.

To tyle poniżej pierwsze parę fotek.

Pozdrawiam i czekam na...cięgi do Szanownych Kolegów.[/b]

 

 

bac2458142463d0em.jpg

89fe85b90869a5d1m.jpg

1fb46148d4bb934am.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obok każdej fotki masz opcję pokaż "Pozostałe kody". Naciśnij ją i wybierz "Pełne zdjęcie na forum". Dzięki temu, wkleisz tu zdjęcie, a nie link do niego. Piszę to, ponieważ oczekiwanie na otwarcie fotki w Fotosiku jest długie, nie mówiąc już o denerwujących reklamach.

 

PS: Pamiętaj, że Fotka może mieć maksymalnie 800 szerokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Tym razem "kociak" został przygotowany do malowania. Położyłem farbę podkładową GAMES WORKSHOP - biały mat. Jak wyschnie to zaczniemy się bawić w malowanie modelu. Chcę go zrobić na dioramie z Pz. IV H. Jak jadą na front, albo jakoś tam. Myślę że mogę dołączyć zestaw ACADEMY kuchnia polowa. Może wy macie jakieś pomysły.

Pozdrawiam i czekam na sugestie.

 

 

5b8179cbae07455cm.jpg

31c2d92c193210e9m.jpg

57d4caa9eebc22dam.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się trochę naprodukować, chociażby zimmerit (wiem, dla niektórych błachostka), ale dla mnie nowość, bo zawsze używałem żywicznego

I trzeba było przy takim zostać, ten Twój jest stanowczo za grubaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny będzie jeszcze lepszy. Ale prawda jest taka, że zimmerit był nakładany w warunkach polowych i w warsztatach przyfrontowych. Może rzeczywiście jest zagrubaśny, ale zimmerit, był generalnie nie równy i różnie nakładany. Najrówniejszy był późny tzw. waflowy.

Ale dzięki za spostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panzer_lehr napisał:

Trzeba się trochę naprodukować, chociażby zimmerit (wiem, dla niektórych błachostka), ale dla mnie nowość, bo zawsze używałem żywicznego

 

I trzeba było przy takim zostać, ten Twój jest stanowczo za grubaśny.

Zdecydowanie. Jeśli nie trzyma Cię portfel, to szkoda czasu i dobrego modelu Tamki na eksperymenty.

 

Gąski wymieniasz, prawda???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny "kociak" będzie z DML (pewnie z zimmerit'em). A gąski, no cóż. Przymierzam się do Friulek. Ale to kasa konkret jest. Puki co musi być to co jest.

Myślę, że jak dostanie kolorów to też będzie to wyglądało inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do Friulek. Ale to kasa konkret jest. Puki co musi być to co jest.

... jakość też jest konkret. Ale jeśli nie Friule to może ogniwkowe Hobby Boss??? KLINKUJ TU Choć nie jestem pewien czy są to te stosowane w Tigerach Porsche.

Najlepiej abyś zapytał się Mateusza Jonakowskiego - on jest specem od KT.

Myślę, że jak dostanie kolorów to też będzie to wyglądało inaczej.

Na pewno.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli nie Friule to może ogniwkowe Hobby Boss???

 

Nie nadadzą się w ogóle - to Kgs 73/800/152, w użyciu na pojazdach końcowej serii w marcu '45.

 

Jak możesz, usuń nitowaną osłonę wlotu powietrza z płyty nadsilnikowej, nie ma prawa bytu na wczesnych pojazdach.

 

Zimmerit trochę za gruby...

 

Swoją drogą - masz na oku konkretny pojazd? Bo jest ogromna szansa, że pojazd z jednoczęściową lufą będzie miał wczesne 18-zębowe koło napinające i zupełnie inne gąsienice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą - masz na oku konkretny pojazd? Bo jest ogromna szansa, że pojazd z jednoczęściową lufą będzie miał wczesne 18-zębowe koło napinające i zupełnie inne gąsienice...

 

Jeszcze nie mam koncepcji. Ale jeśli masz jakiś pomysł i ciekawe zdjęcia to są mile widziane. Może mi sie spodoba i zrobię właśnie konkretny pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

 

Szanowni Koledzy, szukam numerów farb wg. Valleo AIR.

Jeżeli możecie mi podać te numery to będę Wam bardzo wdzięczny.

Kolory oczywiście podstawowe żółty, zielony i brązowy.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,

 

Dzisiaj ciąg dalszy, niestety życie zawodowe i rodzinne nie zawsze daje mi czas na realizację moich modelarskich zamierzeń. Ale w ten weekend trochę powalczę i myślę, że jeszcze coś dorzucę.

 

Poniżej zamieszczam fotki mojego kocura pomalowanego farbą nr 025 Vallejo AIR...do końca nie jestem przekonany co do tego, że to ten kolor, jako bazowy. Całkiem możliwe, że pomaluje jeszcze raz Tamiya nr XF60. Ale to się zobaczy.

 

b32d48bfcbbc4219m.jpg

bca130cdf7d9854fm.jpg

d689051a8ed7e2eam.jpg

5f772ff26c4d8b78m.jpg

ee8cf9f4ed2e6a44m.jpg

e396247fa49d686am.jpg

c458a7aed4cb6b18m.jpg

 

To tyle na tę chwilę, jak coś nowego wymyślę to zaraz dorzucę. Oczywiście czekam na wskazówki i uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor chyba zły nie jest,na moim monitorze taki "Pactrowy" dkgb.

Dopóki jeszcze możesz,załatw sprawę z tymi siatami na tyle(ostatnio i ja nie dopatrzyłem,musiałem zrywać) zalały się farbą badz klejem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra...są już kolory. Mieszanka wybuchowa.

1. dark yellow - VALLEJO Air 026

2. red brown - TAMIYA XF-60

3. dark german green - HUMBROL 86

No cóż, nie miałem okazji dostać wszystkich VALLEJO Air więc ratowałem się tym co miałem. Generalnie niezbędny jeszcze jest "sido", mat i pigmenty.

To na razie tyle.

 

7f26a5768823d764m.jpg

db65a402909fc0eam.jpg

e983875303513e94m.jpg

e983875303513e94m.jpg

e3d27c203a3b338em.jpg

 

 

O.K. to tyle w tym wydaniu. Wiem, wiem, nie poprawiłem siatek na grillach...niestety, tak skutecznie je dokleiłem, że przy ściąganiu jedna się prawie rozleciała. Szkolny błąd, więc już nie próbowałem.

 

Czekam na konstruktywne opinie. Oraz na sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bo nie śledze relacji może jest to gdzieś tam napisae ale nie mam casu żeby tego przeczytać.. Mam pytanie do pana panzer_lehra co trzymasz w pudełku po Ramie jesli można spytać oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak średnio mi się podoba nałożenie kolorów... jakieś takie kamo dziwne, mam wrażenie, że gdzieniegdzie Ci się pobrudziło innymi kolorami lub rozmazało. Ale nic, jedź z nim dalej.

 

Generalnie niezbędny jeszcze jest "sido", mat i pigmenty.

 

Tyle tylko technik dajesz? Więcej się z nim pobaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.