Skocz do zawartości

Pzkpfw II Ausf L "Luchs"


Boozy

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajnie jak na razie idzie. Jeśli mógłbym coś doradzić, to weź przetrzyj suchym pędzlem w kolorze ciemnego brązu trzonki do narzędzi. Fajnie przełamie to ich kolori nada bardziej "drewnianą" fakturkę. Chyba Artur Wałachowski tak robił i efekty byly świetne. Od tego czasu też tak praktykuję.

 

Jeszcze poprawiłbym malowanie przy wlotach do silnika. W tych kratkach miejscami przebija jeszcze podkład. Bardzo ciężko potem to poprawiać na gotowym modelu.

 

Jeżeli nic już nie bedziesz doklejał i jeżeli uważasz, że bazowy kolor jest ostatecznie położony, to bez wahania pokrywaj sidoluxem

 

No chyba że chcesz jeszcze dodać troszkę np. faktury błota na podwoziu. Podpatrz relacje rollingstonsa z tygrysa, albo ze stuga. Tam jest ładnie pokazane wszystko.

 

Możesz jeszcze dorobić fakturę rdzy na tłumiku. Ja robię pokrywając tłumik klejem Wamodu i wklepując paluchem. robi się taka nierówna faktura. potem delikatnie przeszlifować i jest. Potem pomalować i zróżnicować odcienie pastelami. efekt wygląda tak:

4-2.jpg

 

A jak na razie idzie

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czyli twój model stoi na dość długim i na dość szerokim pędzlu malarskim

 

Nie dosłownie...sam pędzel został pozbawiony włosia, po czym włosie zostało przycięte na odpowiednią długość i przyklejone do (lub wetknięte w) masy, która tworzy podłoże na dioramce

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radku Filipku z czego zrobiłeś twoją magiczną trawę na twojej "dioramce"

 

 

Ja nie Radek, ale przecież to najzwyklejsze włosie od pędzla jest

 

 

sam pędzel został pozbawiony włosia, po czym włosie zostało przycięte na odpowiednią długość i przyklejone do (lub wetknięte w) masy, która tworzy podłoże na dioramce

 

Si. Zaiste tak właśnie było. Ale skończmy może OT w temacie Booziego. w razie jakichkolwiek pytań do mnie, zapraszam albo do mojego tematu o tym panzerku, albo na pw.

 

p.s. Boozy, jak tam postępy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Postęp prac był ostatnio mały, bo i czasu mało.

 

Nałożyłem sidolux, kalka, sidolux.

Próbowałem troche doprawić wydech (efekt widać na zdjęciach).

Próbowałem także zrobić lekki wash. Faktycznie bardzo lekki wyszedł, bo praktycznie go nie widać. Być może spróbuje jeszcze raz.

 

19.jpg

 

17.jpg

 

18.jpg

 

21.jpg

 

20.jpg

 

Zapytam jeszcze raz:

Jaki kolor na twarz i ręce używacie?

Chciałbym przykurzyć model, ale nie zapaćkać błotem a przykurzyć. Pigmenty i suche pastele wystarczą do tego? Jak to zrobić aby tego nie zepsuć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak płukanka nieco jasnawa.

Na fotkach nie widać,czy dałeś z czerni,czy z brazu.

mozesz poprawić dwojako,brąz góra,czerń dół

 

Pigmenty i suche pastele wystarczą do tego?

zdecydowanie pigmenty,a co do zepsucia,tylko i wyłącznie wyczucie.

Możesz nakładać aerografem,pedzlem,na sucho,na mokro.

Nie ma złotego środka,że wyjdzie na pewno.

Zanim zaczniesz kłaść je na model,sprawdz na czymś pomalowanym w kolor DKGB jak maja wyglądać, po uzyskaniu odpowiedniego efektu zrób to samo na modelu.

 

Czysciutko zrobiony modelik,życze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotkach nie widać,czy dałeś z czerni,czy z brazu.

 

No fotki mnie też nie zadowalają do końca (pracuje nad tym). Dałem czerń, ale planuje teraz coś pomieszać z brązem.

 

Możesz nakładać aerografem,pedzlem,na sucho,na mokro.

 

Powiedz mi na mokro to z czym miszać pigment?

Wytłumacz mi jak zrobiłeś tak fajne kurzenie na swoim Charu bo takie by mnie zadowalało, no może troche mniej tego kurzu (tzn. Czy z czymś mieszałes? czym nakładałeś?)

 

Dzięki za zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi na mokro to z czym miszać pigment?

Możesz zmieszać z alkoholem,white spirit..ale najlepiej byłoby jakbyś kupił rozcieńczalnik MIG`a

Po prostu robisz sobie papkę i ta nakladasz pędzelkiem.

W razie uzycia pamietaj o zakupie fixera,takze miga.

Niemniej on przyciemnia kolory pigmentów,oraz potrafi zmywać pyłek(nakładany pedzlem), a pozostawia Twoje dzieło tam,gdzie chciałeś-utrwala

Do papki mozesz dodawac bardzo miałkiego piasku(dla wyschnietego błotka)

 

Na Bisie,to po prostu namalowane,na nim nie uzyłem ani trochę pigmentów.

Farbka w aero(mocniej rozcieńczona woda) i ogień( w tym przypadku kurz)

 

 

Co do płukanki, to rzeczywiście próba 2 kolorów może dac fajny efekt(zaciemni Ci wannę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zrobiłem troche mocniejszą płukanke z brązu i czerni.

Po drugie po zmieszaniu pigmentu z alkoholem wyszło błoto ale może być. Tzn. nie wiem czy może być kolorystycznie ale według mnie nienajgorzej (ocencie sami). Teraz chciałbym pobawić się odcienami tego błota. Czy jest ono odpowiednio ułożone na modelu?

 

Zdjęcia na szybko więc są jakie są:

 

22.jpg

 

23.jpg

 

24.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żle nie jest,niemniej u dołu powinieneś nieco grubiej kłaść.

Staraj się jak najmniej korzystać z linii prostych podczas układania błota.

Popatrz,czy wszystkie szparki sa zatkane

Jesli na lewej stronie uzyskasz taka samą fakturę jak na prawej to bedzie super

Na błotnikach nieco kanciasto(przód)

To samo stosuj do tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę po nie w czasie, ale to jamiszcze skurczowe na prawym mocowaniu koła napinającego następnym razem zaszpachluj. Te "pancerne" anteny radiostacji mógłbyś wymienić na samoróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na błotnikach nieco kanciasto(przód)

Czyli mniej wiecej tak jak jest z przodu?

 

 

to jamiszcze skurczowe na prawym mocowaniu koła napinającego następnym razem zaszpachluj

 

Chodzi o to z tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz gdziesz jeszcze "takie coś"? "TO" ma swoją nazwę, którą dobrze by było zapamiętać...

 

Chyba tylko ruscy powszechnie wyorzystywali koncepcję, w któej napędówki były z tył, a napinające z przodu. Tak na marginesie - daj tam więcej błota, zeby to zamaskować i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz gdziesz jeszcze "takie coś"? "TO" ma swoją nazwę, którą dobrze by było zapamiętać...

 

Jako "TO" miałem na myśli "jame skurczową" i raczej nie zapamiętam. Bez nerwów.

 

daj tam więcej błota, zeby to zamaskować i po sprawie.

 

Tak właśnie zrobie. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła założone i próbowałem wash'a....

 

26.jpg

 

28.jpg

 

A tu jeszcze tył:

27.jpg

 

Jak teraz pobrudzić te koła? Więcej brudu powinno się znajdować na wewnętrznej stronie koła a mniej przy bandażach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więcej w takich miejscach w których ma możliwość osiadać, polecam pooglądanie fotek z imprez offroadowych, tam sobie można ładnie podpatrzeć jak błoto, kurz i wszystko co sie da może osiąść na kołach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu taka odskocznia... no może nie całkiem bo też Niemiec:

 

1.jpg

 

2.jpg

 

Myśle że nie opłaca się robic galerii bo za słaby ten model (w sumie to mój drugi)

PS: Dragon niemile mnie zaskoczył - brakowało części/wyprasek, a pozatym dużo szpachli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Gąsienice nałożone... błoto też.

Zdjęcia:

29.jpg

 

30.jpg

 

31.jpg

 

32.jpg

 

33.jpg

 

Błoto oczywiście jeszcze będzie poprawiane. Zastanawiałem się, czy nie zrobić (pierwszej) dioramy i przy okazji się czegoś nauczyć.

Model wymaga kilku poprawek. Może jeszcze raz zrobić wash'a? Do zrobienia została figurka. Jakie kamo na mundur bo instrukcja proponuje zielony, brąz i piaskowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąski ładnie ułożone, błoto ma super konsystencje. Jedyne co drażni to, to że koła są od połowy czyste - tak jakby się nie kręciły. Logiczne jest, że koła ubłocą się całe, ponieważ się kręcą. Zabłoć je do reszty i będzie git. Wielkie za błoto. Ja bym dołożył nieco washa na górę, bo jest zbyt "płaska". Wyżej wymieniony przeze mnie wash, uwypukli bryłę. Proponuję wymienić anteny, bo są grubości lufy działka - psuje to efekt.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubłoce całe koła, dam wash'a, wymienie anteny tylko nie wiem czy mam tak cieńki drucik (ewentualnie doszlifuje te, aby były cieńsze).

Nie szlifuj absolutnie, te anteny co masz to wyrzuć.

1. Wytnij ze starej ramki po częściach, odcinek plastiku długości 10cm.

2. Zapal świeczkę.

3. Podgrzej delikatnie nad ogniem, środek tego odcinka plastiku.

4. Gdy będzie miał dość miękką konsystencję, delikatnie rozciągnij go w obie strony i vuala.

5. Mamy cieniutki odcinek anteny, długości jaka się nam marzy.

Początkowo może Ci nie udać się, ale kilka razy spróbujesz i zacznie wychodzić. Jedną antenę, zrób na końcu rozdzieloną na różne strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.