Skocz do zawartości

Pzkpfw II Ausf L "Luchs"


Boozy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mój pierwszy warsztat więc myśle że mnie łagodne potraktujecie ale nie za łagodnie.

Po pierwsze to mam nadzieje że mi pomożecie i czegoś się naucze.

Będe sie tu pytał o wszystko co tylko można i nie dziwcie się jak was zapytam jak co posklejać, jak co pomalować. Ogólnie będe sie też pytał o podstawy które Wy już dawno opanowaliście.

 

No to lecimy...model Alangera... nie wiem czy dobrze wybrałem ale nie chciałem przesadzić z kasa bo fajerwerków pewnie nie będzie w moim wykonaniu.

Jak macie jakieś fotki byłbym wdzięczny o ich przesłanie albo wklejenie.

Z góry dziękuje każdemu kto pomoże mi w mojej walce

 

pudlo.jpg

 

Na razie pytań brak.

PS: Właściwie to czekam na klej który lada moment ma być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Sklejałem ten model, tyle że kupiłem go w pudełku ICM. Jest dość fajny jako baza, aczkolwiek warto zainwestować w blachy. W wersji "prosto z pudła", model jest dość ubogi. Znam go dość dobrze, więc jakbyś miał jakiś kłopot z budową, to służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nakładam sido i pędzlem i aerografem. Wedle własnego widzimisię. I tak dobrze i tak.

Robię to zaraz po położeniu kolorów podstawowych, przed kalkami (po kalkach jeszcze raz na kalki daję sido), przed washami, obiciami, zaciekami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A błędów jakie popełnił ICM/Alanger, nie będziesz poprawiał??? Chodzi mi między innymi, o brak płyty przejściowej pomiędzy dnem, a płytą przednią. Należy również dokonać korekty wieży, ponieważ ta zestawowa jest do bani...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomson9 ok nawierce

 

Jakub Ślęczka Nie bardzo wiem jak przerobić (wymienić?) tą wieże.

Z płyta przejściową to już wiem ale tego raczej nie poprawie chyba że znajdzie sie na to jakiś szybki sposób.

 

Jakubie napisz mi jak u siebie przerobiłeś ta wieże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz prace dalsze...

 

7.jpg

 

8.jpg

 

6.jpg

 

Na koniec garść pytań:

 

1. Jaka farba na części metalowe np. łopaty młotki? ( gunmetal a później przetrzeć czarna?)

2. Jaka farba na trzonki?

3. Jak rozcieńczać farbe? (60farba/40?)

4. Jaka farba na podkład? (jest to obojętne czy w zależności od kamo?) Czy może to być Schwarzgrun?

5. Czym malujecie gąsienice?

6. Jakiego używacie lakieru do zmatowienia? Ja użyłem humrola i model sie świeci bardziej niż po sidoluxie :shock:

Pytania mogą wydawać sie śmieszne ale w pierwszym poście pisałem że bedą i takie

 

 

 

Co do kamo to czy może być takie? A właściwie cała góra byłaby taka bez takich białych przejść. No i właśnie jakiej farby użyć? Czy może to być któraś z tych - Africa Yellow, Dunkelgelb?

 

kamo1.jpg

zdj. z Militaria.

 

No na koniec napisze że maluje Pactrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może to być któraś z tych - Africa Yellow, Dunkelgelb?

Bazowym kolorem jest Dunkelgelb. A na to białe zimowe kamo...

 

A co m myślicie o medelu tego pojazdu z mirage ma ogniwka i blache.

To chyba stary Techmod. A jeśli tak to lufa do bani, trzeba wymienić... Ogólnie, lepiej o nim nie myśleć. Piękny Luchs to jest od Tasci i jego szczerze polecam wszystkim: KLIKNIJ

 

Do tego blaszki Abera (szkoda, że je zmarniłem na model ICM) i jeszcze friulki i jest gites...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jaka farba na części metalowe np. łopaty młotki? ( gunmetal a później przetrzeć czarna?)

2. Jaka farba na trzonki?

3. Jak rozcieńczać farbe? (60farba/40?)

4. Jaka farba na podkład? (jest to obojętne czy w zależności od kamo?) Czy może to być Schwarzgrun?

5. Czym malujecie gąsienice?

6. Jakiego używacie lakieru do zmatowienia? Ja użyłem humrola i model sie świeci bardziej niż po sidoluxie :shock:

 

1. Ja daje czarny jako podkład a przecieram gunmetal bądź jakimś metalowym jaśniejszym.

2. "Wood"

3. Oj na to Ci nie odpowiem bo robię "na oko".

4. Na to też lepiej niech się wypowiedzą bardziej zaawansowani. Ja robię podkład albo czarnym, albo np. Surfacer i później preshading czarnym.

5. Czarny, na to suche pastele i później przecieram metalem.

6. Polecam baaardzo Model Master. Jest prze

 

To tylko moje sugestie

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego Luchsa buduję całego w Dunkelgelbie z 3 dywizji SS "Totenkopf", walczącej na froncie wschodnim w 1944 r.

 

Też tak chyba zrobie tzn. może nie koniecznie z 3 dywizji SS ... mam nadzieje że sie nie pogniewasz

 

Edit:

Ale ze mnie pierdoła... w instrukcji mam malowanie Dunkelgelb tyle że z 4 dywizji.

Twoja propozycja też jest ale w trójbarwnym kamo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jade dalej. Pomalowałem model Dunkelgelb i tak zostanie. Oczywiście wymaga to jeszcze dopracowania.

Teraz kilka pytań:

1. Jakim kolorem pomalować właz od wewnętrznej strony (biały?)? Chyba że może zostać kolor kamuflażu.

2. Co po malowaniu? Sidolux -> Kalki -> Wash -> Lakier matowy? -> Kurzenie/brudzenie?

3. Czy ten podnośnik też ma być na czarno pomalowany a później przetrzeć gunmetalem?

4. Wytłumaczcie mi ktoś pojęcie pigment i suche pastele. Gdzie to można kupić? (nie śmiać sie! )

Więcej pytań brak, przynajmniej na chwile obecną.

 

Jest to dość tani model i chciałbym sie coś na nim nauczyć.

Narzędzia maluje osobno ponieważ obawiam sie że nie dam rady na modelu.

 

9.jpg

 

10.jpg

 

11.jpg

 

12.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jakim kolorem pomalować właz od wewnętrznej strony (biały?)? Chyba że może zostać kolor kamuflażu.

2. Co po malowaniu? Sidolux -> Kalki -> Wash -> Lakier matowy? -> Kurzenie/brudzenie?

3. Czy ten podnośnik też ma być na czarno pomalowany a później przetrzeć gunmetalem?

4. Wytłumaczcie mi ktoś pojęcie pigment i suche pastele. Gdzie to można kupić? (nie śmiać sie! )

Więcej pytań brak, przynajmniej na chwile obecną.

Ad.1 Bazowym,

Ad.2 Jak najbardziej

Ad.3 Oczywiście,bo jest z metalu

Ad.4 Suche pastele to po prostu takie kredki, które można kupić na przykład w Empiku lub jakimś hipermarkecie ( nie pomyl z pastelami olejnymi). Można to porównać do kredy. Popularne są czeskiej firmy Koh&Noor. Koszt jednej "kredki" to około 1,50 złotych. Musisz sobie kupić takie kolory pasteli, które przydadzą się Tobie do brudzenia pojazdu, czyli wszelkie odcienie szarości (czarne, szare), błota i gliny ( żółte i jego odcienie), rdzy ( pomarańczowe, czerwone, różne odcienie). Używa się ich poprzez rozkruszenie kawałka takiej pasteli na proszek lub po prostu starcie i wciera się w model pędzlem ( suchym lub można z wodą albo spirytusem). Pastele można też kupić w internecie. Co do pigmentów to jest to po prostu proszek używany do barwienia farb ( dusza fabry, jeżeli tak można napisać), a co za tym idzie ma lepsze właściwości kryjące. Najpopularniejsze to firmy Mig( hiszpański) i Agama ( czeski). Czeskie są tańsze i na początek możesz je nabyć. Kolory jakie trzeba w zależności od tego, jakie chcesz zrobić zabrudzenia. Agama jest to zakupienia na przykład na www.jadar-hobby.pl czy jakoś tak ( wpisz w wyszukiwarkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Mierzu dzięki za odpowiedzi.

 

Zdjęcia...

 

13.jpg

 

14.jpg

 

15.jpg

 

16.jpg

 

Napiszcie, co można poprawić i czy reszta jest ok.

 

1. Czy taki oto model można już potraktować sidoluxem?

2. Jakim kolorem farby malujecie twarz w figurkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.