Skocz do zawartości

B-Wing AMT/Ertl


Peter_D

Rekomendowane odpowiedzi

Mały, ok 15 cm model Rebelianckiego bombowca.

Ogólnie model jest dość dobrze wykonany, sporo detali i części.

Sam niestety musiałem zapełnić wloty do silnika jak i na głównym płacie materiałem pomalowanym czarnym metalicznym sprayem. Wyszło fajnie.

Dobrze się składało modelik. Wszystkie części były dobrze dopasowane, za wyjątkiem kabiny (co widać). Kiedyś będę musiał ją poprawić, bo wtedy uszczelniałem ją plasteliną i się trochę rozeszło ;)

No i będę musiał powalczyć z działkami, bo te fabryczne są takie trochę siermiężne ;)

 

Jeszcze dodam, że model był klejony z rok temu i malowany samymi pędzelkami, a szkoda bo pewnie areografem efekt byłby znacznie lepszy.

 

2_172_8940.jpg

2_172_1902.jpg

2_172_3780.jpg

2_172_5282.jpg

2_172_8056.jpg

2_172_5414.jpg

2_172_5993.jpg

2_172_6381.jpg

2_172_7341.jpg

2_172_6381.jpg

2_172_9158.jpg

2_172_6281.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B-wing nie jest bombowcem lecz myśliwcem.

Skala modelu to w przybliżeniu 1/100 (przyjąłem dla uproszczenia, że miał 15 metrów długości a nie 16,9 metra).

Fajny model. Ja jednak poczekam, może FineMolds wydadzą go w skali 1/72 lub 1/48?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Ja chętnie bym zobaczył A-Winga. Pamiętam jeszcze jak w latach 90-tych grałem w symulator na kompie , tytułu nie pamiętam. W każdym razie był to symulator myśliwców Imperium. I w póżniejszych epizodach trzeba było się zmagać z A-wingami które były cholernie szybkie. Przy okazji jak się nazywa podstawowy myśliwiec Imperium, bo już nie pamiętam??? Bawiłem się w to w latach dziewiędziesiątych a skleroza robi swoje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Może i fatalna manewrowość, ale jako jedyne potrafiły stawić czoło gwiezdnym niszczycielą. Co do gry to podejrzewam że chodzi Ci o "Eskadrę Łotrów" Rouge Squadron. Fajna gra:) co do expanded universe o ile pamiętam to pojawiają się rzadko w książkach. I Manewrowość sobie chwalą(np Admirał AcKbar) ps. skąd masz model, bo sam poluje na niego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Czy wiecie gdzie można kupić modele star wars firmy ertl.

 

Najszybciej znajdziesz je na ebayu, ale musisz liczyć się z kosztami przesyłki i pomnożyć to wszystko x3 $ kontra złoty. + ewentualne cło. Jeśli chcesz jakieś niedobitki dostać to w polskich sklepach internetowych są jeszcze jakieś stare badziewne modele - głównie dioramy.

Napisz co byś chciał, może coś się wymyśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomsul, prawdopodobnie grales w "Star Wars: Tie-fighter". Odpowiednikiem jej po jasnej stronie mocy byla gra bodajze "X-wing". W pozniejszym czasie wyszlo polaczenie tych gier "X-wing vs. Tie-fighter"

 

Ogolnie co pamietam to wlasnie w tej polaczonej wersji mozna bylo latac wszystkimi maszynami rebelii czyli A-, B-, Y- i X-wingiem a po ciemnej stronie mocy zaczynajac od najprostrzego TIE-figther, TIE-bomber, -interceptor po bodajrze -defendera ktory byl najbardziej zaawansowany, mial tarcze i hipernaped.

 

Co do samego B-wing-a mial najsilniejsze tarcze ze wszystkich maszyn jasnej strony oprocz oczywiscie wspomnianego uzbrojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.