Skocz do zawartości

BTR-80 1:35- what if


orzechu500

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie masz rację. Nie miałem na myśli zalewania farbą. Napisałem że znikają pod farbą i to nie jest właściwe słowo. Powinienem chyba napisać, że są maskowane przez farbę i wszystkie dodatki. Jak podziwiam modele kolegów to widzę, że tylko na modelach "czystych" wykonanych w koncepcji muzealno-defiladowej te spawy dobrze widać. Tam gdzie kładzie się wash, pigmenty to spawy są widoczne słabiej. I to miałem na myśli.

Pozdrawiam.

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Siemanko! Nadejszła wjekopomna chwila i powrót do hobby. Trochę mi się przeciągnęła przeprowadzka i uruchomienie kącika hobby w nowym miejscu. Mialem wystartować jak już wszystko będzie dopięte na ostatni guzik, będę improwizował... jeszcze kilka klamotów musi znaleźć swoje miejsce oraz mam do rozprowadzenia rurę od kabiny malarskiej. Pozatym na biurko wraca pudło z modelem i walka ze spawami 

20230205_151132.jpg

20230205_151150.jpg

20230205_151144.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2023 o 17:23, orzechu500 napisał:

Okeeeej... chyba złapałem technikę aplikacji 

20230205_172234.jpg

20230205_172238.jpg

 

Czy nie sądzisz że te spawy są jednak za grube? Czy mierzyłeś suwmiarką ile Twój spaw ma grubości i ile to będzie w 1:1? To jest najlepszy test żeby ocenić czy jest OK. Oko wbrew pozorom czasami oszukuje nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, orzechu500 napisał:

Uwaliło mi się w glowie, że wszystkie uchwyty zastąpie takiNo może prawie zawszemi z drutu więc powoli sobie dziergam

I niech CI się tak zawsze uwala w głowie. :yahoo:

To jest zawsze dobry pomysł. No może prawie zawsze. Drucik najlepszym przyjacielem modelarza. :pomysl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, Endrju said:

 

Czy nie sądzisz że te spawy są jednak za grube? Czy mierzyłeś suwmiarką ile Twój spaw ma grubości i ile to będzie w 1:1? To jest najlepszy test żeby ocenić czy jest OK. Oko wbrew pozorom czasami oszukuje nas.

Z ciekawości zmierzyłem. Ten oryginalny spaw odlany przez producenta ma 0,5-0,55 natomiast ten zrobiony przezemnie ma 0,65-0,69. Ciężko to precyzyjnie zmierzyć tak poza tym. Jest grubszy, to widać zresztą gołym okiem, zostawiam już jak jest, wiem, że na dzień dzisiejszy węższy spaw przewyższa moje umiejętności a nie chce się zniechęcać do tego projektu już bardziej. To będzie sci-fi, więc załóżmy, że spawacz miał gorszy dzień a spawane blachy złą fazę przez co spoina szersza... albo naprawiany jakiś;) dzięki za czujne oko!

Edytowane przez orzechu500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, orzechu500 napisał:

Z ciekawości zmierzyłem. Ten oryginalny spaw odlany przez producenta ma 0,5-0,55 natomiast ten zrobiony przezemnie ma 0,65-0,69. Ciężko to precyzyjnie zmierzyć tak poza tym. Jest grubszy, to widać zresztą gołym okiem, zostawiam już jak jest, wiem, że na dzień dzisiejszy węższy spaw przewyższa moje umiejętności a nie chce się zniechęcać do tego projektu już bardziej. To będzie sci-fi, więc załóżmy, że spawacz miał gorszy dzień a spawane blachy złą fazę przez co spoina szersza... albo naprawiany jakiś;) dzięki za czujne oko!

 

No chyba jednak za czujne. Jakoś tak mi się zwidziało, że jest grubszy. A tu różnica jest żadna. Kolega @Evildead ma rację. To nie apteka. Jest dobrze. Tym razem moje oko oszukiwało. 👍

Edytowane przez Endrju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne masz podświetlenie nad biurkiem. Ile za taką przyjemność ?

 

Na podwieszanych łańcuchach, jak w komnatach średniowiecza hehe ?

 

Ledy?Ile lm, jakiś link. Milion pesos ?

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, MayonesEXG7 said:

Fajne masz podświetlenie nad biurkiem. Ile za taką przyjemność ?

 

Na podwieszanych łańcuchach, jak w komnatach średniowiecza hehe ?

 

Ledy?Ile lm, jakiś link. Milion pesos ?

Lampa led, kupione na alle, całkiem niedrogo -ok 200pln. Mocowanie na linki do sufitu dość upierdliwe. Jest ich dużo rodzajów- róże kształty i wymiary. Barwa oczywko naturalna ok 4000K

 

https://allegro.pl/oferta/lampa-led-dluga-wiszaca-liniowa-biurowa-120cm-50w-12540380465?snapshot=MjAyMi0xMi0wNVQwMjoxNzozNi44ODdaO2J1eWVyOzcxODc3NzliZmZiMTMwODFhMmJjZDIwZmMwNTA2MDA2OWViZDRmZDAwMWYzZmZhYzI5ZmRhODk1MGM5NDU0MTI%3D

 

 

P.S  nie jest to cud techniki ani kwintesencja designu ale daje radę. 

Edytowane przez orzechu500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na spokojnie, podrutowalem uchwyty z drugiej strony kadłuba i zmontowałem parę dupereli pt bloczek, szperacz któremu zamontowałem kabelek, na wszystkich fotkach które mi się udało wygrzebać wygląda tak jakby wchodził przez właz do kabiny. Przeraża mnie trochę to, że uchwyty trzeba teraz obspawać. Kupiłem kilka różnych mas dwuskładnikowych, może któraś mi podpasuje 

20230219_173958.jpg

20230219_174009.jpg

20230219_174020.jpg

16768250398243299451202915157484.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawierciłeś spore otwory pod te uchwyty to będziesz musiał obspawać - polecam Green Stuff. Jakbyś zrobił mniejsze dziurki to wystarczyłoby zapuścić w nie troszkę więcej CA a wchodzący w nie drucik sam wycisnąłby nadmiar kleju dookoła niego tworząc całkiem nieźle wyglądający delikatny spaw niewielkim nakładem pracy. Ewentualnie można wcisnąć wykałaczkę nasączona CA do środka a klej sam osadzi się na obrzeżach. To tak na przyszłość do wypróbowania 😉

Edytowane przez TAW
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poszukuję AGS-17 ( znalazłem tylko w SKP, zanim ściągnę stamtąd chciałem sprawdzić czy komuś nie zalega) oraz zbiornik paliwa - taki jak był montowany z tyłu na T-72, T-80, T-90 itp, wraz z zaczepami. Nie został komis z Was z budowy? Oczywiście 1:35

16771689080201189172297942912626.jpg

16771689339924528484277881810319.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.