Skocz do zawartości

BTR-80 1:35- what if


orzechu500

Rekomendowane odpowiedzi

Podbrzusze poskładane. Wkurza mnie niedbała instrukcja trumpetera, mylą numery części lub czasem wgl ich nie pokazują do wklejenia, pozatym to ładnie spasowane części, fajny detal. Nie będę robił wnętrza, wszystko w pojeździe będzie pozamykane, to pójdzie z nim trochę szybciej. Mam już wstępny plan na podstawkę, obmyślam detale 😉

20220422_223041.jpg

20220422_223029.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poskładałem na szybko wnetrze, głównie po to żeby zużyć części z ramek i mieć pewność, że to co pozostało w ramkach na pewno nie powinno być na modelu. Dobrze, że zdecydowałem się nie otwierać wnętrza, tak wiem - nie wiele będzie go widać, ale jeśli ktokolwiek zdecydowałby się je robić to ciężka orka przed nim - sparowanie pozostawia wiele do życzenia (czyt. Szpachla, pilnik, duży drink). Na plus jest to, że fajnie się to lepi

20220423_221305.jpg

20220423_221255.jpg

20220423_221245.jpg

20220423_221241.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem pasowanie budy na sucho - średnio to wszystko się schodzi, zwłaszcza tył- fajnie że trumopeter odlał spawy ale co z tego jak nie schodzą się że ścianami. Biorąc to pod uwagę, zmieniam taktykę- skleję wszystko to co w budzie trzeba podkleić od środka, scale połówki, tylną płytę, opanuję szpary i spawy i dopiero potem uzbroje we wszystkie zewnętrzne duperele. 

20220424_001258.jpg

20220424_001254.jpg

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, orzechu500 napisał:

Pierwszy w życiu spaw, straszną kupa 

16510812189187580991252154172053.jpg

No kupa, można też  z ramki  wyciągać cienki kawałek , rowki już są kąty proste w miarę, popróbuj co lepsze w tym wypadku

Edytowane przez Evildead
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milliputem tez mi w ogóle nie wychodziło, za to Green Stuffem można się już w to pobawić. Dobrze mieć do modelowania masy zwilżone narzędzie a GS jest bardziej zwarty i nie rozpływa się tak w kontakcie z wodą jak Milliput. Ale do tak drobnego spawu jak na zdjęciu to proponowałbym Surfacer 500 lub rozcieńczoną szpachlę Tamiya za pomocą maskowania z taśmy malarskiej.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, bulik58 said:

Ja ci tylko dalem zdjecie nie mowiac iz nie wiesz, lepiej zrobic jak napisal Evildead lub z masy 2-skladnikowej.

Oj, tam chciałem się tylko pożalić, że kaleczę. Robie z dwuskładnikowego mililiputa. Podejście drugie, lepiej jakby?16510824630468766142228440588740.thumb.jpg.8384ba17d0401c27883b08a0b7ff2f74.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No te wgłębne to rzeczywiście byłby problem z maskowaniem ale ten z ostatniego zdjęcia to siadłby jak złoto. Orzechu daruj ten Milliput bo to droga donikąd 😞 Tu trzeba delikatnych, ledwo namacalnych rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, TAW said:

No te wgłębne to rzeczywiście byłby problem z maskowaniem ale ten z ostatniego zdjęcia to siadłby jak złoto. Orzechu daruj ten Milliput bo to droga donikąd 😞 Tu trzeba delikatnych, ledwo namacalnych rozwiązań.

Też to widzę, pomimo, że zwilżam, podlewam klejem to i tak nie wygląda na to że dobrze trzyma się plastiku. Z ciekawości zostawie na noc i zobaczę czy to się wgl przykleja. Daruje sobie dalszą robotę. Green stuff mówisz?

16510864887552911996717512216203.jpg

16510865037679157259375510023589.jpg

16510865231563534261632221507354.jpg

Edytowane przez orzechu500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orzechu, robisz te spawy jak w 80letnim teciaku, a w rzeczywistości zupełnie inaczej wyglądają. Posłuchaj niewypowiedzianej sugestii Bulika i nie rób na siłę. Szkoda nerwów i Twojej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Lipstein said:

Orzechu, robisz te spawy jak w 80letnim teciaku, a w rzeczywistości zupełnie inaczej wyglądają. Posłuchaj niewypowiedzianej sugestii Bulika i nie rób na siłę. Szkoda nerwów i Twojej pracy.

 

Tak, dałem sobie siana z tą robotą, fotki zostawiłem "dla potomnych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spawy jest jeszcze inny patent, wyciągnięta nad ogniem ramka (na grubość prawie włosa) naklejona i po rozpuszczeniu klejem ugniatana ostrzem skalpela. Taki "patent" prezentuje też Kolega klejący modele z działań w byłej Jugosławii.. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto powiedział że tam trzeba coś aplikować. Można nic nie aplikować a tylko zmiękczyć plastik rzadkim klejem, porzeźbić delikatnie krawędź jakimś narzędziem a następnie jeszcze raz potraktować klejem. To powinno wystarczyć. Sam tego nie robiłem ale spróbować warto. Ja bym tak zrobił. Oczywiście trzeba to przećwiczyć na jakimś padalcu. Spawy i tak znikają pod farbą i wszystkimi szuwaksami.

Pozdrawiam.

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Endrju napisał:

Można nic nie aplikować a tylko zmiękczyć plastik rzadkim klejem, porzeźbić delikatnie krawędź jakimś narzędziem a następnie jeszcze raz potraktować klejem.

Na krawędziach ten sposób może być jak najbardziej do rozważenia - tu te spawy są tak maleńkie, że takie coś może wystarczyć. Ewentualnie niektóre najdelikatniejsze można by tez pominąć bo są tak ledwo zauważalne, no chyba, że chodzi też o to się pobawić z modelem znacznie dłużej niż przewidział producent dopieszczając go w każdym szczególe.

16 godzin temu, Endrju napisał:

Spawy i tak znikają pod farbą i wszystkimi szuwaksami.

Z tym się Andrzeju natomiast nie zgodzę. Jeśli nie zalejesz modelu farbą i zapodasz w te miejsca punktowy wash (w zależności od pożądanego efektu można je przejechać delikatnie ołówkiem żeby się trochę zaświeciły) to spawy wręcz bardzo zyskują i dodają wiele do wyglądu modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.