Jump to content

Który Sztukas?

Recommended Posts

Witam!

Czy ktoś mógłby podpowiedzieć = dokonać porównania Ju-87D-5 z Italeri nr 1070  i Fujimi nr F16 lub 250168?

Który ma lepsze szczegóły, lepiej leży w planach, lepsza sklejalność itp.

ital.jpg

fujf.jpg

Robert dzięki, tylko teraz jeszcze taka kwestia do rozstrzygnięcia. Pokazałeś Stukasy ale wcześniejszych wersji B-2. czy te modele i Italeri i Fujimi tylko wersji D o którą pytałem są porównywalne?

1 minutę temu, jmx62 napisał:

Robert dzięki, tylko teraz jeszcze taka kwestia do rozstrzygnięcia. Pokazałeś Stukasy ale wcześniejszych wersji B-2. czy te modele i Italeri i Fujimi tylko wersji D o którą pytałem są porównywalne?

Robili je w większości na tych samych formach- więc jakość jest ta sama.

Jest jeszcze Academy (świetne spasowanie, ma kilka mankietów wymiarowych gł nos i podwozie gł) i niedawno wydany SpecialHobby - czyli Academy z paroma poprawkami by SH - 

https://www.specialhobby.eu/en/junkers-ju-87d-5-axis-satellites.html?listtype=search&searchparam=Ju-87

Pozdr 

ww

Mam sklejone Academy i Fujimi w pudełku którego chce się pozbyć - mogę porobić kilka zdjęć i Ci podesłać

8 godzin temu, wuwumaster napisał:

Jest jeszcze Academy (świetne spasowanie, ma kilka mankietów wymiarowych gł nos i podwozie gł) i niedawno wydany SpecialHobby - czyli Academy z paroma poprawkami by SH - 

https://www.specialhobby.eu/en/junkers-ju-87d-5-axis-satellites.html?listtype=search&searchparam=Ju-87

Pozdr 

ww

Nos Academy jest przyzwoity, to większość rysunków w publikacjach fałszywie przestawia nosy D/G jako wyraźnie dłuższe od B/R.

W dniu 15.04.2022 o 17:42, caughtinthemiddle napisał:

Nos Academy jest przyzwoity, to większość rysunków w publikacjach fałszywie przestawia nosy D/G jako wyraźnie dłuższe od B/R.

Ciekawe stwierdzenie , napawa optymizmem 🙂

Mam rozgrzebanego Ju87G z Aca i przykładając do każdych posiadanych planów nos jest krótkawy, trza będzie w takim razie przyłożyć jeszcze do zdjęć w ujęciu bocznym 🤔

(Jako ciekawostka- mam też żywiczny nos Airesa dedykowany do tego zestawu, z częściowo odkrytym silnikiem, jego długość jest identyczna jak zestawowy, a nie wygląda żeby zestawowe części posłużyły za bazę do elementu-matki)

Pozdrawiam!

ww