Jump to content

Albatros D.III OAW W.Nr 2586/17 - 1/72 - Roden

ZIO BY NAITT
 Share

Recommended Posts

Witam .

Dla mnie bomba - zwłaszcza odwzorowanie sklejki kadłuba - w tej skali to cymesik .

Popraw mnie jeśli się mylę , czy kamuflaż na płatach ma fakturę matową ?

Pozdrawiam

No i gitara - zresztą już mówiłem w wątku warsztatowym. Gratulacje.

Dosztukuj tylko proszę drugi przewód do chłodnicy, bo bez niego jakoś tak ... łyso

Fajnie odwzorowałeś fakturę sklejki, bez przesadnego eksponowania słojów... skala 1:72. Ale nie podoba mi się połączenie statecznika pionowego i podstawy płozy z kadłubem. Jak patrzyłem po obrazkach i zdjęciach to wszędzie ciasno przylega.

Śliczny. Zgadzam się z przedmówcą jeśli chodzi o fakturę i kolor sklejki. Wyszło Ci to super

Witam .

Zastanawia mnie jaki kolor miały by mieć płaty w tym egzemplarzu który przedstawił nam kolega SmokHaosu

Samolot Garsztki przedstawiono w malowaniu z kwietnia 1917r. , a więc płaty powinny być w kolorach Green i Red/Brown . Kolor liliowy wprowadzono dopiero dyrektywą Inspektoratu Lotnictwa Wojskowego ( Idflieg ) z 12.kwietnia 1917r. i zaczął się pojawiać na maszynach dostarczanych od maja 1917r.

Pozdrawiam .

Przydałby się pewnie jakiś schemacik... ale to i tak dużo jak na podpowiedź... Dzięki serdecznie

Schemacik jest powszechnie znany. Tą maszynę z Jasta 11 nawet Eduard wrzucił do swojego Albatrosa D.III Limited Edition w skali 1/48. Z tym, że oni tam zasugerowali cały przód czerwony (raczej jest to błąd - wprawdzie na fotografii tak to wygląda, ale to padający cień). Ten profil z linka jest jak najbardziej dobry

pozdrawiam

Witam .

ale dlaczego takie grube naciagi?

Pamiętaj , że to jest 1:72 .Nie jest łatwo znaleźć materiał grubości włosa , który dałby się naprężyć bez zerwania . Moim zdaniem można zredukować efekt "grubości"przecierając naciągi metalizerem .

Przy okazji mam pytanie do autora modelu : czy olinowanie wzorowałeś na jakimś zdjęciu lub schemacie ?

Pozdrawiam .

Przy okazji mam pytanie do autora modelu : czy olinowanie wzorowałeś na jakimś zdjęciu lub schemacie ?

Wprawdzie nie jestem 'autorem tego modelu', ale pewnie Konrad powie Ci to samo. Jak się robi 'n-tego' Albatrosa, to już się te naciągi z pamięci wkleja

Wszak w niemal wszystkich D.III były takie same. Po co zatem zdjęcie czy specjalny schemat?

Witam .

Pytałem z ciekawości ponieważ ten samolot ma nietypową dla D.III konfigurację linek biegnących z przedniej częsci kadłuba . Nie chodzi mi oczywiście o czepianie się , ale ustalenie , jak to wyglądało w oryginale - niestety nie mam żadnego zdjęcia tej konkretnej maszyny .

Problem polega na tym , że na wszystkich znanych mi fotografiach Albatrosów D.III linki wychodzące z przodu kadłuba były poprowadzone do dolnego płata albo były zdublowane - po dwie z każdej burty - jedna do górnego , jedna do dolnego płata . Natomiast w modelu przedstawione jest rozwiązanie typowe dla D.II . Nie zmienia to faktu , że model mi się podoba .

Pozdrowienia .