Skocz do zawartości

[Mistercraft-Galeria] PZL P.7a - egzemplarz testowy. Zima 1933/34 ITBL.


Kolekcjoner WP

Rekomendowane odpowiedzi

Po krótkiej budowie ukończyłem wczoraj model PZL P.7a w dość nietypowym malowaniu. Wg mnie srebrny przód kadłuba i elementów silnika, to była próba przetestowania francuskiego wzoru kamuflażu.

 

Model przyjemny w budowie i łatwy w montażu. Mistercraft zaskoczył mnie dwoma jednakowymi ramkami w pudełku. Z tego względu użyłem części elementów z zestawu ZTS Plastyk.

Jedynym problemem była kruchość plastiku. Podczas wycinania zastrzałów stateczników poziomych jeden z nich pękł na pół i w ułamku sekundy usłyszałem jak odbija się od ściany w drugim końcu pokoju :szczerbol:. Na szczęście z pomocą przyszło IBG, które do swoich P.11 dodaje fototrawione zastrzały i to je wykorzystałem, po lekkim docięciu. Użyłem również fototrawionych rozpórek podwozia (te linki, nie wiem jak to się fachowo nazywa :) ). Kalkomanie to mix ZTS Plastyk, a dolne wziąłem z arkusza szachownic od Techmodu. 

 

Podsumowując. Model przyjemny. Polecam na weekendzik.

 

 

PZL P.7a 

Testy zimowe w ITBL 1933/34

nr 6.27

1/72

ZTS Plastyk/ Mistercraft

 

02-1-1.jpg.3a6e8e45fa5fa45a3fc89b6574589b61.jpg

 

52039526123_7f95f577f2_h.jpg


52039526368_c47162f3e8_h.jpg


52038432662_600f3db2f4_h.jpg


52039526298_57066a1277_h.jpg


52039526218_935d7efe64_h.jpg


52039476741_0af4889490_h.jpg
 

 

 

link do warsztatu: 

 

 

Edytowane przez Kolekcjoner WP
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, kopernik napisał:

Wielki plus za przełamanie monotonii naszych malowań !!! 

 

Odkąd znalazłem ten egzemplarz P.7a od razu postanowiłem, że muszę mieć jego model. A jest to już mój 9 Puławszczak. W tym roku planuję jeszcze skleić P.11g i P.11c w kolejnym nietypowym malowaniu, czyli Łaciatą 3 od Arma Hobby.

A jeśli chodzi o nietypowe malowania to zostają jeszcze malowania z manewrów, gdzie czasem cały tył kadłuba malowano na biało. Może w przyszłości skleję jakiś samolot z białym tyłem.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Kolekcjoner WP napisał:

A jeśli chodzi o nietypowe malowania to zostają jeszcze malowania z manewrów, gdzie czasem cały tył kadłuba malowano na biało. Może w przyszłości skleję jakiś samolot z białym tyłem.

Mówisz o tym?

g10.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Baas ArK napisał:

Mówisz o tym?

g10.jpg

 

 

Tak, między innymi o to malowanie mi chodziło.

 

 

 

 

Są jeszcze minimum dwa malowania szkolne/ z manewrów:

 

image.thumb.png.c3acdfbc5ecd0b9fb7355d840dc867a2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.