Skocz do zawartości

Leopard A4 Tamiya 1/35


choochoo

Rekomendowane odpowiedzi

No znalazlem troche czasu zeby dodac pare fotek po washu chociaz sam model jest juz po pierwszym moim suchym pedzlu, zreszta nieudanym :/ i w trakcie nakladania filtrow:

 

Narazie fotki po washu traqdycyjnie wyszly mi srednio na jeza :

 

Dolna czesc kadluba:

 

88-powashu.jpg

 

89-afterwash.jpg

 

90-afterwash.jpg

 

Tutaj calosc:

 

91-afterwash.jpg

 

92-afterwash.jpg

 

93-afterwash.jpg

 

94-afterwash.jpg

 

Kolejne fotki beda juz na pewno po filtrach, zastanawiam sie czy sprobowac jeszcze ten suchy pedzel poprawic jakos ale zaczekam z decyzja az skoncze nakladanie filtrow. Moze dodam jeszcze tylko jakies obicia, pastele i zobacze co z tego wyjdzie.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, ze podobnych spawow, jak na "dupci" nie zrobiles na wiezy, w miejsce tych rowkow.

Model bardzo ladny. Twoja relacja o pajeczynkach Surfacera, poraz kolejny odstraszyla mnie od proby aerografowania tym specyfikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne za slowa wsparcia, przyznam sie ze im dalej tym coraz mniej mi sie on podoba :/ no ale coz nie odrazu Krakow zbudowano ;) Ogolnie po wykonaniu washa, ktory okazal sie przyjemnym i nietrudnym zabiegiem troszeczke sie podjaralem i nabralem ochoty do dalszych prac ale juz proba z suchym pedzlem podzialala na mnie jak zimny prysznic hehe. Dzis nakladanie reszty filtrow, wczoraj niestety udalo mi sie nalozyc tylko 2 z jednego koloru dzis doloze jeszcze 1 lub 2 tego koloru co wczoraj po czym wrzuce kolejne 3-4 z innego koloru.

 

Szkoda tylko, ze podobnych spawow, jak na "dupci" nie zrobiles na wiezy, w miejsce tych rowkow.

Model bardzo ladny. Twoja relacja o pajeczynkach Surfacera, poraz kolejny odstraszyla mnie od proby aerografowania tym specyfikiem.

 

Erkamo powiem tak: Jezeli chodzi o spawy to na poczatku wogole nie planowalem czegos takiego jak imitacje spawow w miejscach laczen poniewaz nigdy przedtem tego nie robilem i sadzilem ze nie wyjdzie mi to za dobrze ale zaistniala taka koniecznosc bo jak widac na fotkach kadlub mial male przerwy ale przyznaje masz racje teraz jak patrze na model to zaluje ze nie pokusilem sie o wiecej. Jezeli chodzi natomiast o psikanie surfacerem to poajeczynki sa wynikiem jakiegos mojego bledu. Najprawdopodobniej wyszlo tak dlatego ze specyfik lalem do aerka prosto ze sloiczka tylko dobrze wstrzasniety ale nastepne psikanie bedzie po rozcienczeniu surfacera Mr. color leveling thiner'em i sadze ze to zalatwi sprawe

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No dobra to czas najwyzszy "pochwalic" sie jak ladnie skopalem filtry :/

 

Hmmm poszly 4 kolory w takiej kolejnosci:

 

-siena naturalna x3

 

- cinnabar green yellowish x3 no i tym filtrem wlasciwie spapralem cala robote bo po pierwsze kolor chyba niezbyt odpowiedni a po drugie nie zachowalem scislych proporsji jesli chodzi o stosunek farba/white spirit. Choc przed samym przystapieniem do nakladania filtrow szukalem w necie artykulow roznych na ten temat i nabilem sobie glowe teoria dosc powaznie a mimo wszystko widzac zbyt intensywny kolor filtra powstaly w wyniku zbyt duzej ilosci farby zlekcewazylem to myslac " hmmm a coz takiego wielkiego moze sie stac nwet jesli jeden z tylu filtrow bedzie ciut mocniejszy" no i nauczka gotowa zobaczycie na fotkach.

 

-siena palona x3

 

-braz van dyk x4

 

Trzeba bylo pominac ta zielen i dac tylko 3 kolory x4 warstwy i by bylo w miare fajnie no dobra ale przejdzmy do fotek:

 

Ta chyba najlepiej pokazuje jak latwo mozna skopac model poza tym ze kolor zielony zbyt intensywny doszedlem do kolejnego wniosku, za slabo osuszony pedzel o brzeg pojemniczka z filtrem stad tez jakby zacieki czy cos:

 

jarzmodziala.jpg

 

tutaj z koleii widac na prawym blotniku jakiegos sputnika

 

przodkadluba.jpg

 

Najnormalniej z tego wszystkiego wyszedl panel z tylu z niego jestem nawet zadowolony, szkoda ze caly pojazd tak nie wyszedl

 

tylkadlubafiltry-a.jpg

tylkadlubafiltry.jpg

 

Jeszcze kilka fotek tylu kocura

 

tylwiezaipanelfiltry.jpg

 

tylnypanelfiltry-a.jpg

 

tylnypanelfiltry-b.jpg

 

tylnypanelfiltry-c.jpg

 

No i ostatnia juz seria fotek:

 

bokfiltry-a.jpg

 

bokfiltry-b.jpg

 

bokfiltry-c.jpg

 

bokfiltry-d.jpg

 

bokfiltry-e.jpg

 

Relacja idzie jak krew z nosa bo zawsze jak cos skopie to pozniej mysle czy naprawiac jesli tak to w jaki sposob no i przede wszystkim po nieudanym jednym zabiegu mam bloka przed nastepnym :/

Teraz model bedzie obijany i moze sprobuje jakies zacieki porobic jeszcze olejami.

 

Aha wie ktos moze w ktore klapki w tylnej czesci tego czolgu sa wlewami paliwa?? bo szukalem dokumentacji jakiejs ale nie znalazlem a pokusilbym sie o plamy rozlanego paliwa czy cos w tym stylu skoro i tak model zamiast wygladac coraz lepiej wyglada coraz bardziej komicznie heh

 

pozdro all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model całkiem fajnie wykonany - no poza tymi plamami. Osobiście uważam, że wash miejscami, w szczególności przy narzędziach i innych drobiazgach wyszedł za mocny. Szkoda że lufa nie została dokładnie oszlifowana przed malowaniem. Aha lampy przednie są krzywo pomalowane.. Szkoda że tylnych chlapaczy nie wykonałeś z cienkiego plastiku. Tak ogólnie miejscami widać parę niedokładności. Fajnie, że się zdecydowałeś na tego, bądź co bądź, zapomnianego Leosia - pomimo iż model Tamki nie należy do najłatwiejszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za slowa konstruktywnej krytyki, taka lubie no wlasnie jest pare niedokladnosci, co d oszlifowania lufy to ta linia z boku to nie jest miejsce laczenia, lufa byla laczona w plaszczyznie pionowej ale tak sie wlasnie zastanawialem czy te poziome kreski zaszpachlowac bo nie wiedzialem do konca czy to jakis blad w odlewie czy tak powinno byc ale to raczej chyba powinno byc zaszpachlowane. A z malowaniem drobiazgow mam jeszcze problemy heh w koncu to pierwszy model wiec na czyms trzeba sie potknac zeby wyciagnac wnioski ;) A co do modelu to rzeczywiscie jest stary na dolnej czesci kadluba byo ze z 80 roku heh to mnie jeszcze wtedy na swiecie nie bylo :P a mimo takiego sedziwego wieku jak na model sklejal sie bardzo milo przy minimalnych ilosciach szpachli

 

Jeszcze mam dylemat co do koloru obic moze ktos by cos doradzil ?? Nie wiem czy kolor jakim wykonujecie obicia dobieracie pod epoke czasowa w jakiej dany pojazd wystepowal czy jak domyslam sie ze duzo ma tutaj do powiedzenia intensywnosc wyeksploatowania i zniszczenia pojazdu ale zeby dokladniej wyjasnic powiem ze nie wiem czy robienie obic srebrna farba nie bedzie takie jakby hmmm zbyt nienaturalne czy nie lepiej kolorem zelaza mam tu naprawde duzy dylemat :/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z malowaniem drobiazgow mam jeszcze problemy heh w koncu to pierwszy model wiec na czyms trzeba sie potknac zeby wyciagnac wnioski ;)

Aaa to zwracam honor, nie wiedziałem. W takim razie, jak na pierwszy model jest dobrze.

a mimo takiego sedziwego wieku jak na model sklejal sie bardzo milo przy minimalnych ilosciach szpachli

To jest właśnie stara, dobra Tamka, może nie ma super detali, ale spasowanie części jest bardzo dobre pomimo tylu lat.

dokladniej wyjasnic powiem ze nie wiem czy robienie obic srebrna farba nie bedzie takie jakby hmmm zbyt nienaturalne czy nie lepiej kolorem zelaza mam tu naprawde duzy dylemat :/

Srebrna odpada. Proponuję dobrać jakiś fajny odcień szarości - jakiś ciemny i obicia wyjdą fajnie. Nie chcę Ci narzucać ich ilości, a jedynie pragnę zwrócić uwagę abyś z nimi nie przeszarżował (jak to mówią: "jeśli wydaje Ci się, że obić jest mało - to jest ich w sam raz")

 

PS: Ten modelik widzę, że kończysz, czy może podejmiesz się kolejnego, nowszego Leosia??? Jeśli tak - służę pomocą, mam troszkę materiału na jego temat, to jakby co - pisz na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzieki za porady tak wiec bede musial dobrac jakis ciekawy szary kolorek a jesli chodzi o ilosc obic to rzeczywiscie fajnie by bylo gdyby udalo sie zachowac ich rozsadna ilosc

 

Nastepna sesja bedzie chyba juz po obiciach i rdzawych zaciekach gdzie niegdzie a na sam koniec suche pigmenty

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam po dosc dlugiej przerwie, postepy ida zolwim tempem ale jakies tam sa. Mam maly problem moze ktos pomoze:

 

Na pierwszym zdjeciu zaznaczylem kilka miejsc, czy ktos moze wie ktore z nich jest wlewem paliwa??

 

104-gdziewlew.jpg

 

tutaj troszke przybrudzone kola tak delikatnie

 

105-kolaibocznypancerz.jpg

 

i okopcone wyloty spalin silnika

 

106-okopconywylotspalin.jpg

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Niestety z powodu wyjazdu na emigracje musze zakonczyc prace nad moim pierwszym modelem i uznac za ukonczony choc mozna by przy nim jeszcze sporo zrobic. Tu daje 1 fotke na zakonczenie wiecej dam w galerii.

 

IMG_3251.jpg

 

Jak ktos zainteresowany to zaprasyam do galerii

 

Pozdro all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.