Skocz do zawartości

T-34/76 Dragon 1:72


Tenggeri

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie.

No to i ja zbuduję coś w ramch projektu grupowego. Tym czymś będzie zdobyczny T-34. Podstawą będzie zestaw Dragona, swoją drogą będzie to mój pierwszy Dragon. W ogóle podczas budowy tego teciaka postaram się zastosować sporo nowych nie używanych przeze mnie technik np. suche pastele. Jak wyjdzie zobaczymy, może nie będzie tak źle

Będzę starał się zrobić czołg w mniej więcej takim malowaniu:KLIKNIJ TU

Narazie jeszcze pracuję nad sklejaniem modelu. Naprawdę teciak składa się jak klocki lego, super spasowany. Sporo problemów przyniósł mi KM, lufę z zestawu wymieniłem na lufę zrobiona z igły która za żadną chorobę nie chce się trzymać . Narazie nie wrzycę fotek ponieważ chwilowo nie mam aparatu. Przy dobrych wiatrach postaram się wrzucić coś jutro.

Powoli dochodzę do budowy wieży i zastanawiam się czy robić fakturę odlewu, bo na fotkach z tamtego okresy słabo widać, a na modelach zdobycznych T-34 jeszcze nikt faktury nie zrobił.

c.d.n

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro był zdobyczny, to chyba wcześniej miał fakture, nie? Tak mi się zdaje :P No rób i wrzucaj fotki, będę się przyglądał P.S. Wizualnie nie lubie tego malowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na raze wygląda mój T-34. Wieża została złożona na sucho w celu przymiarki. Jedyną rzeczą z jakiej jestem niezadowolony to fototrawiony grill, nie za bardzo mi wyszedł . Chociaż nie ma się co dziwić to była moja pierwsza w życiu przyklejona fototrawionka.

DSC01064.JPG

DSC01067.JPG

DSC01069.JPG

DSC01070.JPG

DSC01071.JPG

DSC01074.JPG

c.d.n

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz nieco "pomiętosić" końcówki błotników - będą wyglądać bardziej realistycznie, albo nawet usunąć jeden z nich... Generalnie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dragonowski teciak a mój leży już chyba z miesiąc i żałośnie prosi się o dokończenie...

 

Słuchaj a nie myślałeś, żeby wyciąć te plastikowe żaluzje i blaszki wkleić w powstałe w ten sposób otwóry w kadłubie? Chyba wygładałoby lepiej, ale z drugiej strony jak już skleiłeś kadłub to ciężko by było chyba wycinać...hmmm nie wiem....

 

I chyba przykleiłes odwrotnie siatkę na klapie, ona miała jeszcze takie wypustki (do zagięcia o 180 stopni) które powinny być na zewnątrz (powinny tworzyć kratownicę razem z plastikowym obrzeżem). W rzeczywistości siatka była na klapie a nie pod.

 

Przychylę się do zdania przedmówcy, bez błotników wyglądałby bardziej bojowo

 

Idzie łikend i zapowiada się deszczowo...może też coś machnę przy swoim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj a nie myślałeś, żeby wyciąć te plastikowe żaluzje i blaszki wkleić w powstałe w ten sposób otwóry w kadłubie?

Właśnie tak zrobiłem, tylko wyciąłem za małą dziurę. Te plastikowe wloty nie były na wylot, tylko taka atrapa w plastiku. Miałem problemy z ich wycięciem i wstawieniem blaszek. Gdyby były na wylot poszłoby sprawniej.

Co do błotników to jeden tylni mam zamiar wyciąć, zamiast drugiego wstawić blaszkę z puszki i trochę powyginać. Tylko jakoś nie wiem co zrobić z przednimi, coś nic mi narazie do głowy nie przychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak zrobiłem, tylko wyciąłem za małą dziurę. Te plastikowe wloty nie były na wylot, tylko taka atrapa w plastiku. Miałem problemy z ich wycięciem i wstawieniem blaszek. Gdyby były na wylot poszłoby sprawniej.

 

Chodziło mi o te boczne, fakt, ciężko się je wycinało ale myślę, że warto...

Ja wycinałem zupełnie partyzancką metodą, mianowicie igłą (wielokrotnie przeciągając ją po obrysie... nudne i dość długotrwałe zajęcie ale ten fragment akurat odwaliłem w robocie;)

 

Tylko jakoś nie wiem co zrobić z przednimi, coś nic mi narazie do głowy nie przychodzi

 

Możesz np obciąć tylko górną powierzchnię zostawiając boczną ściankę i na to przykleić blaszkę. Zawsze to łatwiej niż modelować cały błotnik z blachy...

(jak chcesz, to rzuć okiem do początkowych postów relacji z mojego modelowania Su-85M czy też T34/76 to będziesz miał jasność co mam na myśli, ostatnio jakoś średnio zrozumiewalny jestem niestety ;)

 

Tak zrobiłem w przypadku Su-85M a w teciaku którego teraz męczę obciąłem całkiem na zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.