Skocz do zawartości

BMP 1 AM Basurmanin na Ukrainie


chorąży

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem wątek, nie wiem, może zbyt szczegółowy, ale w związku z tym, ze zdjęcia "znikają" może komuś się przydają. Decyzja Ogółu czy potrzebne, w razie ustalenia, że zbędny to prośba do Admina o usuniecie.

 

I zła informacja dla Modelarzy, na "pierwszy rzut oka tego pojazdu nie da sie zbudować z Trumpeterowskiego zestawu, gdyż ten wyposażony jest w wieżę z w uproszczeniu btr80a a nie z btr82a..

bmp1am.jpeg

Rosyjskie-BMP-1AM-Basurmanin-juz-na-froncie.webp

Edytowane przez chorąży
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bulik58 napisał:

Nie wiem czy dobrze rozumie iz model otrzymal wieze z BTR-80A a pojazd rzeczywisty z BTR-82A?. 

Chyba tak. 

Na rozkładzie mamy już 7 zniszczonych/opuszczonych wozów z - podobno - 20 wyprodukowanych. 

 

k87.jpg

6899.png

d4.jpg

dc.jpg

6h6h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

On 5/29/2022 at 8:59 AM, chorąży said:

Założyłem wątek, nie wiem, może zbyt szczegółowy, ale w związku z tym, ze zdjęcia "znikają" może komuś się przydają. Decyzja Ogółu czy potrzebne, w razie ustalenia, że zbędny to prośba do Admina o usuniecie.

 

I zła informacja dla Modelarzy, na "pierwszy rzut oka tego pojazdu nie da sie zbudować z Trumpeterowskiego zestawu, gdyż ten wyposażony jest w wieżę z w uproszczeniu btr80a a nie z btr82a..

 

 

Hmm, nie jestem przekonany co do nazwy - BMP 1 AM Basurmanin. Według Izvestia to... BRM-1K (zmodernizowany).  https://iz.ru/1342497/2022-05-31/uralvagonzavod-otpravil-vs-rf-modernizirovannye-razvedyvatelnye-mashiny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie jestem przekonany co do nazwy - BMP 1 AM Basurmanin. Według Izvestia to... BRM-1K (zmodernizowany).  https://iz.ru/1342497/2022-05-31/uralvagonzavod-otpravil-vs-rf-modernizirovannye-razvedyvatelnye-mashiny

 

Ja też, dlatego założyłem ten wątek :) nazwę wziąłem z Trumpeter-owskiego pudełka. Może kiedyś w przyszłości wydłubię sobie taki model, dlatego z ciekawością śledzę ten wątek, Terminator-owy z tego samego powodu zresztą też...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Tak zacząłem się interesować i to co wypuścił trumpeter to owszem Basurmanin ale w wersji rozwojowej. Żeby zrobić z niego finalną czyli np taką jak jest używany na Ukrainie to musimy rzeźbić wieże na taką jak w btr-82.  Więc albo kupić niedostępny zestaw miniarm, opracować i druknąć samemu albo wyrzeźbić.  Jak ktoś potrzebuje wieży to mogę pomóc :) Ja już dla siebie mam :)

IMG_20220712_083616.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.