Skocz do zawartości

Teciak. i nic więcej


perdidos

Rekomendowane odpowiedzi

W temacie dotyczącym oliwkowego tygrysa, zaistniały glosy, ze:

 

´´Tygrysów i Pantherów na forum niedługo będzie więcej jak przez całą wojnę na froncie. Teciaków prawie nie ma, a jeden jest niemiecki ´´

 

Ja wygrzebałem gdzieś jednego Teciaka. Wersja T-34 76 zestaw Italeri. Zrobiłem go dawno temu (gdy mailem 14 lat) lecz po dziś dzień, jest to w zespól z Shermanem (sherman do zobaczenia tu: viewtopic.php?t=6674 )- mój ulubiony model pancerki.

 

Błędy są, i ja to wiem. w zasadzie to byłem jeszcze dzieciakiem, bezkrytycznie i z uśmiechem na ustach naginałem fakty. Jak mam inaczej tłumaczyć, to że na radziecki czołg, nałożyłem kalkomanie z USS Enterprise Fajny był ten numerek ´´63´´. Fajne tez wydawało mi sie, zamatowanie obydwu typów zbiorników paliwa... mimo, że tak chyba nie robiono.

 

Wiem, że jest sie do czego przyczepić... jarzmo armaty i sama armata, to całkowita porażka, klej imitujący klosz lampy, już dawno przestał być przezroczysty, gąski.... gąski są fatalne. No i czołgista oberwał patelnią po plecach

 

Lecz co ciekawe... w realu to maleństwo robi duże warzenie.

 

3a2b13968be8bf69.jpg

 

818defa32960198am.jpg 04e846529fdae295m.jpg 8985cb0c203acfe7m.jpg 80b657f2d6a4843dm.jpg 32ae9c9ffef264ddm.jpg dcbaf3716b44a225m.jpg 6021059ded9a35b8m.jpg 3f96e255563205b7m.jpg d166aa591b134034m.jpg 713dd5107a43898bm.jpg 9dbbf88c399873b9m.jpg

 

Z pozdrowieniami, dla tych co za niemcami nie przepadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haraszaja maszina, weteran, to był Twój pierwszy model? Powiedz mi, czy gdy go robiłeś miałeś jakąś wiedzę o brudzeniu i innych technikach uszlachetniania. Faktycznie lufa wyszła kiepsko i może miejscami za dużo rdzy ale liczy się Twój stosunek do niego. To 1/72? Skrycie podziwiam tych, którzy potrafią takie malce klecić i jeszcze pomalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, to winnien jestem podziękować Reggy-mu, za usuniecie skutków, mej niesubordynacji

 

Teciak, jest mym 6 modelem pancerki z kolei... Zaczynałem od Merkavy, potem były: Tygrys (wrak), T-62, Sherman, i Leopard (wrak).

 

Technika brudzenia, pozostała niezmienna od czasów Merkavy. Używam tylko suchych pasteli, oraz ´´naturalnych´´ materiałów Takich jak... ziemia z ogródka, piasek, miał węglowy, karbid (do płyt betonowych) no i oczywiście prawdziwa rdza.

 

Technikę wymyśliłem taką: Malujemy model, czekamy chwile aż farba podeschnie. Sypiemy wszystkie te proszki, na wilgotną jeszcze farbę... czekamy... Musimy wyczuć odpowiedni moment, gdy farba jest już sucha (nie klei sie) lecz jest jeszcze świeża i delikatna. Wtedy po prostu wycieramy paluchem, nadmiar proszku. Im mocniej pocieramy, tym więcej wykrusza sie go z farby. Po takim zabiegu powierzchnia modelu pozostaje ładnie zmatowiona. Delikatna jeszcze farba, uzyskuje ciekawą fakturę... Ja nie lubię modeli pomalowanych ´´na gładko´´.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem go dawno temu (gdy mailem 14 lat)

 

to jest w 1:72 ?

 

 

 

A TO MÓJ

1:35

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dd567951803582eb.html

 

 

zrobiłem go rok temu (gdy miałem 14 lat)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
A TO MÓJ

zrobiłem go rok temu (gdy miałem 14 lat)

 

Bardzo fajny... Widzisz, jesteśmy wszyscy przykładem na to, że okres gimnazjalny sprzyja NIE TYLKO rozwojowi upodobania do picia piwa

 

Istotnie... 1/72

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny... Widzisz, jesteśmy wszyscy przykładem na to, że okres gimnazjalny sprzyja NIE TYLKO rozwojowi upodobania do picia piwa

 

dzięki i popieram

 

twój też fajny , w 1:72 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajny Te ! Bardzo mi się podoba, wymęczony trudami służby, nieco zaniedbany i o niskiej jakości wykonania (czołg, nie model:) ) Udany efekt modelowania, szacuneczek.

Za antyteutońskie pozdrowienia dziękuje w imieniu swoim i wszystkich wojaków z mojej tomaszowskiej dioramy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.