Skocz do zawartości

Yamato 1:200 Glow2B


zoltan1

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, zoltan1 napisał:

 Dwa razy Titanic w 200 jeszcze bez dodatków Pontosa to była wtedy nowość .

Trochę szkoda że bez tych dodatków w przypadku Titanica ma to uzasadnienie można z tych dodatków cudo zbudować.

Bismarck w 200 trzy razy tam dokupiłem pokład i blaszki do szalup i motorówek.

 

Wow no no prosze😉👌 a jest gdzies galeria tych cudów spod twojej ręki?  Bo kupiłem niedawno oba…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trąbki radaru moim zdaniem są za duże poprawki będą na końcu.

Nad pokładem są jeszcze dyskusje  ja tu nie podejmuje decyzji ,więc nie jest jeszcze przyklejony.

Pokładu nie trzeba docinać jedynie wiercenie otworów pozycjonujących z plastikowego pokładu pod całe ustrojstwo .

 

 

Edytowane przez zoltan1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poskładałem smoka do kupy do zdjęć,nic nie jest jeszcze na stałe zamocowane.

Pokład przyklejony i okazało się że nie jest z nim tak zle.Braki są przy nadbudówkach i barbetach ktoś tam zle obliczył wymiar,większość braków zakryją skrzynie amunicyjne.

Czas powoli składać to cudo do kupy,wyrównać odcienie i pobawić się zaciekami i brudem.

Edytowane przez zoltan1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejrzeniu nowości do Yamato w skali 1:350 od bunker studio muszę powiedzieć że to co dali w skali 1:200 w modelach które kleisz to straszna bieda. Nitowanie na dalmierzach, artylerii czy radarach robi robotę i daje głębię zasobnej już w detale superstrukturze. Pontos będzie miał tu duże pole do popisu.

Screenshot_20221022_174028_com.chrome.beta.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem ta budowa nie jest dla tych co liczą nity.

Niema modeli doskonałych, można się katować szukając planów i łudzić się że  jest już perfekcyjnie.

Jest kilka opracowań tego okrętu i każdy w detalach się różni i komu tu wierzyć.

Moim zdaniem naprawdę nie jest zle i można z tego zbudować całkiem przyzwoity model,może nie na medal ale przynajmniej będzie cieszył oko.

Plany planami a wiadomo czy w stoczni przy budowie gdzieś ten nit przypadkiem się nie przesunął bo coś nie pykło i całe plany można sobie .........

 

Edytowane przez zoltan1
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, bsnt3k napisał:

 daje głębię zasobnej już w detale superstrukturze.

Czy możesz wyjaśnić znaczenia słowa "superstruktura"? Nie znam się za dobrze, ale interesuję się okrętami i w języku polskim nie natknąłem się na takie wyrażenie.

 

Robi wrażenie ta Twoja budowa. Nie jestem fanem tego okrętu, ale sama złożoność i ogrom tej konstrukcji robią wrażenie, podkreślone atrakcyjnym wykonawstwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

14 godzin temu, zoltan1 napisał:

Już pisałem ta budowa nie jest dla tych co liczą nity.

Niema modeli doskonałych, można się katować szukając planów i łudzić się że  jest już perfekcyjnie.

Jest kilka opracowań tego okrętu i każdy w detalach się różni i komu tu wierzyć.

Z jakich książek pan korzysta? Pomijamy pdf z grupki w którym wytknięte są błędy tego modelu.

 

2 godziny temu, socjo1 napisał:

Czy możesz wyjaśnić znaczenia słowa "superstruktura"? Nie znam się za dobrze, ale interesuję się okrętami i w języku polskim nie natknąłem się na takie wyrażenie.

 interesuje się pan okrętami..  jakie ma pan w kolekcji książki o pancerniku yamato? lita tytuł/autor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bsnt3k napisał:

 interesuje się pan okrętami..  jakie ma pan w kolekcji książki o pancerniku yamato? lita tytuł/autor

 

Yamato kompletnie mnie nie interesuje. Co zresztą napisałem w poście, do którego się odnosisz (w Internecie przyjmujemy domyślnie formę na Ty).  Interesują mnie głównie jednostki mniejsze,  biorące udział w Bitwie o Atlantyk. Ad rem - pytałem o superstrukturę, nie otrzymałem odpowiedzi. Taka sugestia - w języku polskim tradycyjną, przyjętą, powszechnie używaną i prawidłową formą jest nadbudówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, socjo1 napisał:

 

Yamato kompletnie mnie nie interesuje. Co zresztą napisałem w poście, do którego się odnosisz (w Internecie przyjmujemy domyślnie formę na Ty).  Interesują mnie głównie jednostki mniejsze,  biorące udział w Bitwie o Atlantyk. Ad rem - pytałem o superstrukturę, nie otrzymałem odpowiedzi. Taka sugestia - w języku polskim tradycyjną, przyjętą, powszechnie używaną i prawidłową formą jest nadbudówka.

kupuję książki i nie mogę się odzwyczaić od nazw które są tam używane. Interesowało mnie to czy ma pan jakąś interesującą pozycję (na temat) której np nie mam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 3.08.2022 o 21:11, chudyhunter napisał:

Od gadania model się nie zrobi. To nie forum o inwestowaniu w modelarstwo. To forum o modelarstwie na którym w głównej mierze ludzie dzielą się swoimi pracami. Chcesz inwestować, to zapisz się na forum finansowe.

395USD za zestaw podstawowy. Dobra inwestycja?

Screenshot_20221102_141824_com.facebook.katana.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zamówiłem tego Pontosa. Cena za zestaw w dolarach. Na szczęście w tamtym tygodniu $ był poniżej pięciu złotych. Ciekawe ile nasi za Cło doliczą. Kurde do Polski z Korei  powinni wysyłać ten zestaw razem z nowymi czołgami K2, wtedy było by bez cła😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bsnt3k napisał:

Inflacja w Chinach 2%, w Hongkongu 4%. Ceny miedzi spadają od dawna. Monopol robi dobre ceny.

Nie robią tego przecież żeby dokładać do interesu, nie chcesz, nie kupuj, nie stac Cie nie kupuj, proste?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Szydercza Gała napisał:

Nie robią tego przecież żeby dokładać do interesu, nie chcesz, nie kupuj, nie stac Cie nie kupuj, proste?

Nawiążę do rozmowy o zdroworozsądkowych cenach. Jeżeli na pasji się nie oszczędza jeżeli chcesz mieć z niej jak najwięcej przyjemności to ja prędzej nauczę się robić takie zestawy i wyciągnę z tego maksimum niż kupię za 2tyś zestaw podstawowy od chińczyka.

Nie będę dokładał do interesu. Proste.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, bsnt3k said:

Nawiążę do rozmowy o zdroworozsądkowych cenach. Jeżeli na pasji się nie oszczędza jeżeli chcesz mieć z niej jak najwięcej przyjemności to ja prędzej nauczę się robić takie zestawy i wyciągnę z tego maksimum niż kupię za 2tyś zestaw podstawowy od chińczyka.

Nie będę dokładał do interesu. Proste.

Faktem jest, że ceny w ogromnej większości przypadków są po prostu zabójcze. I nie ma tu znaczenia, czy mnie ba to stać, czy nie, to rzecz zupełnie odręna, bo jak mówi Gała 

 

7 hours ago, Szydercza Gała said:

Nie robią tego przecież żeby dokładać do interesu, nie chcesz, nie kupuj, nie stac Cie nie kupuj, proste?

Chodzi o inny fakt...Kiedyś przeliczało się wszystko na bułeczki ministra Krasińskiego (pamiętacie takiego goscia?).Dziś możemy to porównywać z ...nie ma sensu wymieniać, bo wynik jest jednakowy: ceny masakryczne! I nie tłumaczą tego ani ceny surowców, cła, przesyłki itd,itp. Jeśli za jakiś rozsądny model IJN trzeba wyłożyć grubo ponad tysiąc, a np najniższa emerytura to około 1340 PLN, to  o czym mowa. Przeciętne wynagrodzenie netto to 4500 zł, czyli np na Yamamoto Tamki muszę wydać 1/4 pensji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tu bardzo mieszane uczucia co do tych dodatków,może będzie kiedyś okazja zmierzyć się z tymi dodatkami.

Model w podstawie ma na moje oko 80 % potrzebnych blaszek w zestawie i zastępowanie ich tym samym z nowych dodatków to tak średnio.Jest tam kilka detali które by się przydały ale czy to warte takich pieniędzy każdy sam oceni.

Wypraski też są bardzo dobrej jakości,zamiana na blaszkę nic nie zmieni.

Tak jak pisałem Titanic bardzo potrzebował takiej masy dodatków i tu wydanie podobnej kwoty miało uzasadnienie.Pewnie nie doczekamy się sytuacji gdzie będzie można kupić osobno poszczególne blaszki i pokład tak jak w reszcie 200 .

Edytowane przez zoltan1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.