Skocz do zawartości

Yamato 1:200 Glow2B


zoltan1

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Mirek-M128 napisał:

Nie jestem ekspertem, ale wszystko wygląda prawidłowo. Wieże z Fujimi nic nie wniosą a ze zdjęć wynika, że muszą być lekko uniesione. 

Też tak myślę. W przyszłym tygodniu będę miał wieże z Fujimi więc porównam. Na Grupie na FB dotyczącej Yamato z Trumpetera w 1:200 jest informacja, że chodzi o wysokość barbet. Ktoś zrobił porównanie modelu z książką Anathomy of The Ship z 2017. Tę pozycję też będę miał w przyszłym tygodniu więc również sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, zoltan1 napisał:

Widać ewidentnie na tych fotkach lekko uniesione lufy.

Ster z zestawu,wiem o co chodzi o jego zaokrąglenie w dolnej części.

Ze sterami to chodzi o kształt i nitowanie. W zestawie są jakieś pasy blachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bsnt3k napisał:

Przyjrzyj się sterowi w swoim modelu to znajdziesz te pasy blach  🤭

 

Czy jest już lista korekt oferowanych przez zestaw pontosa?

Pontos dużo poprawił. Wydali też swojego Yamato w 1:700 więc mają materiały. Na grupie na Facebooku ,,Trumpeter 1:200 Battleship Yamato ONLY tips n tricks'' jeden modelarz opisał dużo błędów  tego modelu. Wyszło mu ponad 90 stron pdf. Do pobrania na grupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2022 o 20:34, bsnt3k napisał:

Kpując model za prawie 2000 traktowałbym to jak inwestycję i bardzo bym się zastanowił czy tak jak napisałem przy rosnących kosztach projektu jest tego warta.

🤭

 

Jak po czasie ocenianie opłacalność zakupu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledząc Twoją relację wróciły do mnie wspomnienia. Kiedyś sam próbowałem od razu zrobić dwie siostrzane jednostki, jednak okazało się to dla mnie zbyt dużym wyzwaniem. Nie dobija Cię trochę robienie tego samego razy dwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelarstwo to moja praca ,łatwiej jest budować od razu dwa takie same modele.

Yamato to bardzo fajny okręt do budowy i sprawia przyjemność ,nie męczy tak jak inne europejskie konstrukcje.

Dodatkowo to dwa okręty w jednym,można zbudować z niego bez problemu Musashi. Ogólnie Japońskie okręty moim zdaniem nie maja sobie równych to tak czasami przedziwne konstrukcje że się nie da się nimi znudzić.

Edytowane przez zoltan1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mirek-M128 napisał:

Oficjalnie zestaw od Pontosa 400$. 

A Propos zoltan1 sklejales juz Titanica trumpka? A może   Bismarcka  w skali 1:200?

pozdrawiam  

6 godzin temu, zoltan1 napisał:

400$ no tego można było się spodziewać,podobnie było z dodatkami do Titanica.

20221011_123841.jpg

Edytowane przez Yamamoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dwa razy Titanic w 200 jeszcze bez dodatków Pontosa to była wtedy nowość i w Polsce jeszcze niedostępne .

Trochę szkoda że bez tych dodatków w przypadku Titanica ma to uzasadnienie można z tych dodatków cudo zbudować.

Bismarck w 200 trzy razy tam dokupiłem pokład i blaszki do szalup i motorówek.

 

Edytowane przez zoltan1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.