Skocz do zawartości

Yamato 1:200 Glow2B


zoltan1

Rekomendowane odpowiedzi

Ale kto powiedział że masz się ograniczać do kupowania. Projektujesz detali tyle ile chcesz resztę uzupełnisz blachą. Każdy wie że to jest przyszłość modelarstwa to skan i drukowanie 3d jest. Ja tu wklejałem zrzuty wydruków jako anty reklamę tego szrotu od trumpetera.

 

Gdzie brakuje modelarstwa to na pewno w szrotach 3dwild i Chińczyków którzy im to robią. Lotniskowiec drukowany w całości podzielony na 3 części. Zero inżynieri i projektowania. Praktycznie zerowa kontrola nad prawami autorskimi bo gotowy model łatwo wyciągnąć z gry lub neta. Bekę mam z promotorów tego kwiatek na tym forum.

Edytowane przez bsnt3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, taltos1 napisał:

Pan plan, a jaką my mamy bekę z ciebie 🤣

Zesmutniałem. Z ręki wypadło mi pięć tomów foto albumów o wojnie na Pacyfiku. 7kg książek. (((

Edytowane przez bsnt3k
Jednak pięć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Mirek-M128 napisał:

Wrzucę tylko jedną fotkę z  kartonowego forum. Może pojmiesz w czym rzecz.  

 

 

0475149ad81771cb.jpg

Lubię poradniki Paula Budzika. Podoba mi się jego podejście do modelarstwa i nie przeszkadza mi to że nie drukuje części tylko robi je z np. drewna lub akrylu.

Najbliżej mi będzie do różnie ocenianego Jumpei Temma. Obraz forum modelarskiego na którym modelarze wymieniają się plikami do druku które korygują lub ulepszają modele jest kierunkiem który obieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Szydercza Gała napisał:

Pomalować trzeba i ześwinić, to jest to modelarstwo, zlepić parę kawałkow plastiku, tez mi wielka sztuka. :haha:

Czy posiadasz drukarkę 3d?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co przecież mamy go tutaj, Pan Plan najpierw pisze że chińczyki sOM gUPie bo robią lotniskowiec z 3 kawałków (co jest chyba najmniejszym mankamentem tego konkretnie modelu), a potem podnieca się bunkrem, który przecież też jest chiński :haha:

O Flyhawku pewnie nie słyszał, bo nie robią jajamotUF w 1:200, a podwUJnesmarki widać nie robią na Nim wrażenia.

Cyrk panie, tylko lwów brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bsnt3k napisał:

 

Najbliżej mi będzie do różnie ocenianego Jumpei Temma.

 

Ja to mam wrażenie, że bardziej do tzw. erotomana gawędziarza. Ale nie przeszkadzaj sobie... 

Edytowane przez socjo1
  • Like 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, socjo1 napisał:

 

Ja to mam wrażenie, że jednak do tzw. erotomana gawędziarza. Ale nie przeszkadzaj sobie. 

Coś w tym jest bo najpierw powinienem skleić model a później kupić o nim książki 🤭🤭🤭.

 

15 minut temu, Szydercza Gała napisał:

Po co przecież mamy go tutaj, Pan Plan najpierw pisze że chińczyki sOM gUPie bo robią lotniskowiec z 3 kawałków (co jest chyba najmniejszym mankamentem tego konkretnie modelu), a potem podnieca się bunkrem, który przecież też jest chiński :haha:

O Flyhawku pewnie nie słyszał, bo nie robią jajamotUF w 1:200, a podwUJnesmarki widać nie robią na Nim wrażenia.

Cyrk panie, tylko lwów brakuje.

Nie mam nic do Chińczyków. Rozumiem że robiąc produkty tylko na rynek zewnętrzny przy inflacji i obecnym kursie USD ich produkty mogą być drogie i słabe jakościowo. To co zrobił ostatnio bunker nawet mi się podoba. Możliwe że coś od nich kupię do celów naukowych 🤭🤭🤭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, socjo1 said:

Ja to mam wrażenie, że bardziej do tzw. erotomana gawędziarza. Ale nie przeszkadzaj sobie... 

Tak, tak...wypisuj dalej głupoty i denerwuj ludzi, aż zaczniesz być ignorowany (ja to robię od tej chwili) albo dostaniesz bana. Chyba już tyci,tyci do tego brakuje😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec budowy.Reszta zdjęć w galerii.teraz co zakupiłem do modelu.

Pokład z Chin który nie okazał się aż taki tragiczny był podklejony żółtą folią i to dawało taki kiepski wygląd meblościanki.

Po usunięciu foli pokład zgubił większość defektów,cudów niema ale też nie straszy.

Dodatkowo dokupiłem relingi 1:200 ,łańcuch kotwiczny ten z zestawu jest za cienki.druty sztywne do masztu oraz linki elastyczne 0.3 i 0.2 mm.Farb poszło od cholery nie wiem ile dokładnie bo dwa takie modele powstawały naraz.Za dobre słowo w trakcie budowy wielkie dzięki.

20221109_130700.jpg

20221111_094544[2].jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Mirek-M128 napisał:

Pontos dotarł. Jutro wrzucę zdjęcia. 

Też czekam na swój zestaw.  Jak pisałem z Kingsdetaling to zapomnieli mi wysłać 4go listopada. Czy płaciłeś jakieś CŁO?

Edytowane przez SAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.