Skocz do zawartości

(R/G)Demag with Pak 38 (1:35)


Roobert

Rekomendowane odpowiedzi

Ladnie, chociaz jestem u brata i ma monitor defoultowo z BLUREM wiec srednio widze detale

 

- i nie martw sie nie monologujesz ja wpadam regularnie...

 

Acha rob fotki na jakims gladkim tle - karton to tylko 1.30,

a lepiej widac i przyjemniej ogladac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Prace nad drobnicą trwają. Budowa działa też posuwa się do przodu.

Na kadłubie zostały do zamontowania skrzynki, apteczka i podrasowanie narzędzi.

th_100_6593.jpg th_100_6592.jpg th_100_6590.jpg

th_100_6589.jpg th_100_6588.jpg th_100_6587.jpg

th_100_6586.jpg th_100_6585.jpg th_100_6584.jpg

th_100_6583.jpg

 

mam też pytanie. Czy łuski od tego Paka miały kolor złota/miedzi? mam nadzieję, że były też inne bo akurat nie mam takiej farby a troche bałaganu chcę zrobić na pace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zająłem się trochę tyłem pojazdu. Dodałem kilka elementów i łuski po pociskach. Pomalowałem je na gun metal jak podała instrukcja. Są to początki małego nieładu. Dojdą jeszcze 3 pociski gdzieś rozrzucone. Zastanawiam się gdzie rzucić jeden hełm, jakoś nie mogę go nigdzie sensownie wpasować

th_100_6598.jpg th_100_6597.jpg th_100_6596.jpg

Działo powoli powstaje, schną podzespoły po pomalowaniu a jutro ostateczne malowanie i możliwy montaż do kupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przybyło trochę bambetli na tył. 2 skrzynki na błotniki, składany dach i zapasówka. Jak widać dałem też 3 pociski.

th_100_6621.jpg th_100_6620.jpg th_100_6619.jpg

th_100_6618.jpg

Teraz trzeba się zabrać za działo. Elementy gotowe, złożyć do kupy i poniszczyć

Pewnie niebawem wstawię fotki z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co... lecimy dalej

Tak jak mówiłem zająłem się działem.

Na razie podstawa pobrudzona i schnie sobie. Osłona działa też już gotowa. zostało tylko sfatygować lufę z zamkiem i złożyć wszystko w jedną całość.

Tak to wyglądało na początku.

th_100_6622.jpg

A teraz tak:

th_100_6628.jpg th_100_6627.jpg th_100_6626.jpg

th_100_6625.jpg th_100_6624.jpg

Poprawiłem trochę brudzenie bo na zdjęciach zobaczyłem kilka niedociągnięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę jak burza z tą relacja

Tak to teraz wygląda. Jeszcze tylko kanistry i podstawka do zrobienia .

Zalać zbiorniki i można jechać do walki.

th_100_6635.jpg th_100_6634.jpg th_100_6633.jpg

th_100_6632.jpg th_100_6631.jpg th_100_6630.jpg

Tu już na pojeździe.

th_100_6640.jpg th_100_6639.jpg th_100_6638.jpg

th_100_6637.jpg th_100_6636.jpg

Działo ruchome na boki, w górę i dół i sama lufa przesuwa się po łożu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja,

rzuciłem jeszcze bambetle z tyłu. Dwa kanistry i hełm.

th_100_6643.jpg

Zabrałem się też za podstawkę. Będzie to droga brukowana a z tyłu niewielki murek ceglany. Ramka już wycięta. Wymiary 15x11 cm. Bruk to vakuforma z jakiegoś mojego starego zestawu TM Diorama. Zostały mi ścinki więc musiałem złożyć do kupy, wyszlifuje się i powinno być dobrze. Planuje rzucić jeszcze obok pojazdu 2 kanistry, ze niby załoga działała w pośpiechu ale wróg za szybko się przybliżał więc spier...

th_Schowek01-2.jpg th_100_6642.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczór

zmiana planów. Będzie płotek na podmurówce.

Kolejne etapy robienia podłoża pod drogę. Regips wciśnięty na dno a potem wysokość dopasowana arkuszami balsy. Obecnie leży po lakierowaniu i schnie ramka.

th_100_6644.jpg th_100_6645.jpg

Zabrałem się w międzyczasie za płotek. Rozrysowałem sobie wielkości i według nich ciąłem balsę. Sztachety to grubość balsy 0,8mm (tak, niecały 1 mm). Jedno przęsło gotowe. Jeszcze 2 do zrobienia.

th_100_6647.jpg th_100_6646.jpgth_100_6648.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecisz jak burza. Demag bardzo mi się podoba, fajnie pomalowany. Szkoda, że robisz scenkę "równolegle" do obrzeży podstawki. Tzn. że np. płot Demag stoją równolegle do krawędzi. Trochę sztucznie to wygląda. Lepiej jest jak się obróci całą scenę o paręnaście stopni.

Ale i tak jest elegancko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że robisz scenkę "równolegle" do obrzeży podstawki. Tzn. że np. płot Demag stoją równolegle do krawędzi. Trochę sztucznie to wygląda.

 

To raczej winieta niz diorama wiec nie widze tu zadnego bledu. A to czy bedzie wygladac sztucznie bardziej zalezy od tego jak bedzie to zrobione i pomalowane niz czy bedzie przekrecone o pare stopni...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zrobić lekko przekręconą winietkę ale moje zasoby i kształt kawałków bruku uniemożliwiły to. Musiałem więc zrobić równoległą.

Już raz robiłem przekręconą winietkę pod Stuga i rzeczywiście ładniej wygląda.

th_100_6655.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiają się pierwsze kolorki na drodze. Najpierw pomalowane czarnym, potem jakimś jasno szarym z Model Mastera a na końcu Humbrol 56. Wybrałem ten kolor ponieważ granitowa kostka gdy jest już wyszlifowana na ulicach nabiera metalicznego połysku. Można to zobaczyć na starych drogach z takiej właśnie kostki. To dopiero początek prac. Spróbuje zróżnicować jeszcze troszkę kolory. Jeszcze nie ma "fugi" więc nieciekawie to wygląda. Słupki i podmurówka zostaną białe ale będą odpowiednio podniszczone zaciekami i przebarwieniami Sam płotek chyba będzie zielony i też co nieco potraktowany upływem czasu.

Uff ale się rozgadałem, czas na fotki.

th_100_6659.jpg th_100_6657.jpg th_100_6656.jpg

edit: nie bardzo wiem jak tą plandekę zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym albo usunął tę część która udaje brezent i wykonał go z chusteczki, albo przynajmniej okleił go chusteczką, żeby nadać strukturę płótna.

Nasączona wikolem warstwa papierowej chusteczki pięknie się układa, a po wyschnięciu maluje i cieniuje.

Możesz napisać coś więcej jak wykonałeś ten stłuczony reflektor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać coś więcej jak wykonałeś ten stłuczony reflektor?

Nie mam za bardzo co pisać ponieważ reflektor w modelu składa się z 2 elementów. Korpus, który jest tak wydrążony i zaślepka zakrywająca go od przodu. Po prostu nie wkleiłem tej drugiej części a tylko pomalowałem w środku srebrnym i przybrudziłem.

 

Tak myślałem, żeby na tą część nakleić chusteczkę higieniczną, zobaczymy jutro. Na razie wszystkie moce idą w podstawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ciąg dalszy prac nad podstawką. Dzisiaj zafugowałem drogę i posadziłem trawę. Przypadkowo wpadłem na sposób zrobienia gęstej trawy. Będąc w garażu szukałem pędzla żeby go na trawnik przerobić, niestety nie znalazłem ale zauważyłem pakuły. Cholerka, świetnie się nadaje na trawę różnej długości. Nie robią się kępki i jest bardzo delikatna i mięciutka, można w różne strony powyginać fragmenty. Klejone na wikol co zresztą widać na fotkach. Jeszcze świeżynka, jak wyschnie to trzeba będzie trochę ogolić trawnik bo trochę za duży jest. Sposób naprawdę godny polecenia. Tym bardziej, że za jednym kupnem mamy tyle materiału, że można pole obsadzić albo stepy rosyjskie jest to mój pierwszy kontakt z tworzeniem trawy na podstawkach więc nie jest idealny, ale jestem zadowolony z efektu. Podmaluje się troszkę i powinno być dobrze.

th_100_6667.jpg th_100_6666.jpg th_100_6665.jpg

th_100_6664.jpg th_100_6662.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.