Skocz do zawartości

BMPT-72 Terminator | 1:35 | Tiger Model


Tap-chan

Rekomendowane odpowiedzi

Mała aktualizacja, wpadł wash, a po nim warstwa satyny przed dalszą zabawą.

DSC_3549.thumb.jpg.441ebaa70740055e0b629f9aff6dc83c.jpg

 

DSC_3552.thumb.jpg.cd873072badc6c3cd00c51cd2bb1c1d7.jpg

 

 Po washu gąsienice pojaśniały jak cholera.

 

Teraz chyba zacieki (Streaking Effect of AK zdaje się), chociaż nie wiem, czy nie spróbować najpierw pobawić się w jakieś punktowe rozjaśnienia olejnym Buffem.

A potem gąbkowe obicia - na żółtym zieloną Tamiyą, na wszystkim Vallejo Tank Brown + niektóre krawędzie metalicznym.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wychodzi bardzo fajnie, ale nie znęcaj się na nim przesadnie. Do tej pory udało się skompletować, aż jedną kompanię (14 pojazdów), którą późną wiosną 2022 roku, skierowano na Ukrainę. Media nie podały żadnych informacji mających świadczyć o sukcesach bojowych tej broni. Według analityków, BMPT „Terminator” pokazał się wyłącznie z negatywnej strony. Złożyły się na to: zbyt duża masa, słaba manewrowość i nieadekwatne ze względu na specyfikę działań bojowych uzbrojenie. Na razie mamy tylko potwierdzoną stratę tylko 1 pojazdu.  Wniosek jest taki, że to raczej sprzęt defiladowo-eksperymentalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę specjalnie szedł w realizm. To, że mój model to wersja wyłącznie z Expo ogarnąłem za późno. Zdaje się, że istnieje jedna sztuka tego pojazdu, którą zapewne zostawili na parady lub właśnie targi / demonstracje dla ew. kontrahentów. Zakładam, że jeśli nawet zechcą go wykorzystać na parady to pewnie i tak dostanie jakieś oznaczenie Z / V / O, przy czym najbardziej prawdopodobne jest Z. Po drodze nakręcą z nim może jakieś strzelanie rzekomo na Ukrainie w celach propagandowych.

 

U mnie Weathering będzie lekki, nawet nie wiem, czy samo błotko używać, czy tylko wash + jakiś kurz pigmentowy + zacieki i leciutkie obicia / otarcia krawędzi. Do tego chyba walnę jakieś oznaczenie, reszta terminatorów ma albo V albo O więc i ja pójdę w tym kierunku (no i najłatwiej samemu szablon zrobić :D )

Na ostatnich filmikach zauważyłem, że podczas użytkowania te ekrany prętowe bardzo mocno się zużywają, więc tak na prawdę jak chcieć robić coś z bojowego użycia, to trzeba by jednak te blachy kupić albo co najmniej samemu zrobić z cienkiego polistyrenu, a tego mi się nie chce robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bulik58 napisał:

Pojazdy zastąpiły brodatych chlopaków  naTik Tok-u

Też strzelają do sygnalizacji świetlnej? Zauważ że na tym filmiku ode mnie, terminator wycofując się zawrócił w miejscu - przez brak sensownej prędkości na wstecznym wystawił najmniej opancerzoną stronę pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Kalor napisał:

Też strzelają do sygnalizacji świetlnej? Zauważ że na tym filmiku ode mnie, terminator wycofując się zawrócił w miejscu - przez brak sensownej prędkości na wstecznym wystawił najmniej opancerzoną stronę pojazdu.

I właśnie dlatego kolejne pojazdy wsparcia piechoty mają powstawać na innym podwoziu.

 

Domalowałem oznaczenia, zapuściłem washa, również na "płotach", bo zapomniałem o nich wcześniej.

DSC_3554.jpg.a63fac3ae9f7979a8e07ec9c4435313c.jpg

 

DSC_3556-1.jpg.192aa8128c7bf7f397fdde939c3091ee.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.