Skocz do zawartości

BMPT-72 Terminator | 1:35 | Tiger Model


Tap-chan

Rekomendowane odpowiedzi

Mała i powolna relacja, świeży nabytek i prosto na matę:

DSC_1959.jpg.3f88f51c6b923a956af3b375eda3c3d7.jpg

 

Zgodnie z instrukcją, czyli kołami do przodu. Udało się pousuwać resztki po kanałach lekko zmodyfikowanym ostrzem :)

DSC_1966.jpg.10f590244ebe9db8e06a38d314b494e7.jpg

 

I zabawa z zawieszeniem. na wahaczach/drążkach jest spoory szew dookoła.

DSC_1969.jpg.41787b6d40b06c87e0636c9db884ca56.jpg

 

Detal zestawu fajny, spasowanie też chyba niczego sobie :) A już szczególnie w porównaniu z Leopardem 2A4 z HB, którego wieżę sklejałem ponad dekadę temu i teraz biorę się za odgruzowanie :D

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wdzięczny model (piszę na podstawie Terminatora I z tej samej firmy), ładnie spasowany, zero szpachli, pojedyncze zaczepy do dorobienia z przodu, ogólnie dużo frajdy i fajny efekt końcowy . Leopard 2Ak z HB był modelem, który ostatecznie mnie zniechęcił do tej firmy.  Życzę miłej pracy. Pozdrawiam

Niestety w tej wypowiedzi wkradł się błąd: opisałem wrażenia z budowy Terminatora I z Meng-a.  Przepraszam

Edytowane przez gajur
pomyłka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wymagał interwencji, zauważyłem, że okrawki plastiku coś łatwo kleją mi się do palców przy goleniu szwów na wahaczach/drążkach. I chyba miałem rację, model trafił do kociej kuwety (:D) na kąpiel w płynie, a woda po myciu była wręcz mocno szara.

294857671_341278554886274_2699130387989323488_n.thumb.jpg.65cf654bb6154a7f5dd6e10a503a03ae.jpg

Od teraz chyba wrzucę to jako standard. Co trzeba przyznać, to to, że nawet cienkie elementy nie wyginały się łatwo, nie były delikatne i łamliwe. Plastik wydaje się być na prawdę dobrą mieszanką.

 

4 godziny temu, robertmodelarz napisał:

Mam ten model, ale jeszcze na półce, gratuluję wyboru. Poszukaj metalowych luf RbModel - jak są gdzieś jeszcze dostępne.

W zestawie są metalowe lufy 😉 No chyba, że mają opinię tragicznych.

 

4 godziny temu, gajur napisał:

Wdzięczny model (piszę na podstawie Terminatora I z tej samej firmy), ładnie spasowany, zero szpachli, pojedyncze zaczepy do dorobienia z przodu, ogólnie dużo frajdy i fajny efekt końcowy . Leopard 2Ak z HB był modelem, który ostatecznie mnie zniechęcił do tej firmy.  Życzę miłej pracy. Pozdrawiam

Niestety w tej wypowiedzi wkradł się błąd: opisałem wrażenia z budowy Terminatora I z Meng-a.  Przepraszam

Tak właśnie myślałem, bo zdaje się tylko Meng wydał BMOPa, na którego się zasadzałem nota bene, był w koszyku wcześniej ale nigdzie nie był dostępny zestaw Voyagera, z którym chciałem go pożenić. A mi był potrzebny model do klejenia na już teraz, do czasu, aż we wrześniu wyjdzie T-72B3M z Menga. Inna sprawa, że zastanowiłem się, i stwierdziłem, że zestaw blach to jak na moje umiejętności może się zmarnować i zacznę sobie od mniejszych blaszek :D Leoparda będę gdzieś tam może dłubał, połatałem dziury na wieży, poprawiłem spoiny, zaokrągliłem lufę, ale jarzmo... cholera, krzywy otwór jarzma będzie wymagał trochę polistyrenu i sporo szlifowania.

Edytowane przez Tap-chan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajny warsztat się zapowiada :) Ja mam na koncie model ze zvezdy ale tutaj to będziesz miał klocki lego :) zdecydowałeś się jakie kamo walniesz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Tap-chan napisał:

Leoparda będę gdzieś tam może dłubał, połatałem dziury na wieży, poprawiłem spoiny, zaokrągliłem lufę, ale jarzmo... cholera, krzywy otwór jarzma będzie wymagał trochę polistyrenu i sporo szlifowania.

Ten model skończyłem tylko dzięki dużemu samozaparciu i dużej dostępności materiałów referencyjnych, Ponad to zainwestowałem w lufę z RB, gąski i liny (nie pamiętam z czego). Finalnie wyszło więcej niż ładny model z Menga, a o dłubaninie już nie wspominam. Dlatego też z firmą HB wziąłem rozwód bez opcji ponownego ślubu😉

Co do blaszek do BMPT, to do wykorzystania jedynie kratownice i lufy działek jeśli tam były. Kratownice z modelu po delikatnym podszlifowaniu wychodzą zresztą bardzo fajnie, a lufy są/były dostępne w RB. Reszta prosto z pudła i jest fajnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam podłubane. Koła też musiały być umyte, bo popryskałem je primerem (AK) przed myciem, ale okazało się, że ten smar sprawił, że primer był lepki i łatwo schodził, co widać na zdjęciach gdzie koła nie były drapane.DSC_1972.jpg.8dde1e6467c19f9c2256cf5cfc2b48c2.jpg

 

Złożona tylna płyta, gratów jeszcze nie montowałem, bo to na koniec, wolę malować osobno. Spasowanie tylnej płyty świetne.

DSC_1974.jpg.1eeeab7654c1cba7411ca3747e1fa689.jpg

 

I na koniec urżnięty błotnik, było trochę piłowania, żeby nie wyglądał jak z płyt pancernych. Została szpara, którą załatam HIPSem, akurat jest tam 1mm między kadłubem a wanną na tym skosie.

DSC_1973.jpg.211f88a5804c6d9b4e4566409a00c595.jpg

 

Na razie jak klocki lego, ale szwów trochę jest do trymowania. Lekkie przesunięcie form też jest, stąd nie idzie jak burza tylko niektóre części trzeba najpierw ogolić. Plus za konstrukcję kadłuba, który z tyłu jest na zaczepie, a z przodu trzyma się na winylowych tulejkach, można otwierać i zamykać kadłub, na przykład zdejmując górę do malowania :) Spasowanie jak widać pozwala na taki zabieg.

Następny krok to żmudne haratanie gąsek.

 

W dniu 21.07.2022 o 19:47, SnajperTBG napisał:

zdecydowałeś się jakie kamo walniesz? :)

 

Takie, jak kolory farbek z pierwszej fotki. Chcę, żeby wyszło coś takiego, ale co do konkretnych oznaczeń to trochę za mało materiału źródłowego. No i brudzenia nie ogarnę na takim poziomie.

 

10 godzin temu, gajur napisał:

Ten model skończyłem tylko dzięki dużemu samozaparciu i dużej dostępności materiałów referencyjnych, Ponad to zainwestowałem w lufę z RB, gąski i liny (nie pamiętam z czego). Finalnie wyszło więcej niż ładny model z Menga, a o dłubaninie już nie wspominam. Dlatego też z firmą HB wziąłem rozwód bez opcji ponownego ślubu😉

Co do blaszek do BMPT, to do wykorzystania jedynie kratownice i lufy działek jeśli tam były. Kratownice z modelu po delikatnym podszlifowaniu wychodzą zresztą bardzo fajnie, a lufy są/były dostępne w RB. Reszta prosto z pudła i jest fajnie.

Pozdrawiam

Stwierdziłem że do modelu za 82 zł nie dokupię dodatków za 300 zł. Szkoda zachodu, będzie model taki do pomaziania, pobrudzenia i pewnie eksperymentu z weatheringami. Jedyne czego chcę to gąski z Bronco za €9, tylko nigdzie nie są dostępne. Zestawowe z HB zaczęły się robić... kruche.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłub skończony. Nie wszystko przyklejone, ale najpierw machnę chociaż podkładem przed zlepianiem w całość, bo w zakamarkach będzie ciężko.

DSC_1977.jpg.41429319eb4bb0257881c0e3b80f706c.jpg

 

DSC_1978-1.jpg.2028faeadee6e3731055211c7a9aa953.jpg

 

DSC_1980.jpg.c25a45d7c13c02654325100e4b506a5e.jpg

 

DSC_1986.jpg.019680587f2a009fed3e68e01bbb90e6.jpg

 

DSC_1987.jpg.93c33eff4b61269a55822fb6049eec29.jpg

 

Części pasują całkiem dobrze, ale golenia przesunięć jednak czasem trochę jest i to potrafi spowolnić. Dalej na tapecie "wieża", a na koniec gąsienice. Zostało 1,5 tygodnia do wakacji, raczej nie zdążę wszystkiego przed wyjazdem zrobić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Żeby nie było, coś tam się wlecze. Primer:

_IGP7197.jpg.f4062853ff1efe009feae029921cce5a.jpg

 

I baza:

_DSC2272.jpg.e8e69b2cec8c2fc2f261f0294692cfe6.jpg

 

_DSC2275.jpg.659ed30ec54850e1cbde3a04dff96687.jpg

 

_DSC2276.jpg.8b9c725af06082dfd47c918bdc4b389e.jpg

 

Baza pójdzie jeszcze na koła i kraty (pocienkowane 😉 ), ale do kół muszę maski podocinać. Oczywiście najpierw na bandaże pójdzie Rubber Black od Tamki, a potem... potem pewnie dotnę sobie szablon z jakiegoś blistra i podkleję taśmą, żeby lepił się do kół.

Oczyszczanie gąsek to orka na ugorze, chyba ze 20 godzin nad tym spędziłem. Potem myślałem, że będę płakał przy składaniu, ale jak się okazało dostarczone przez producenta narzędzia do składania pomogły mi to zrobić w 2 godziny. Jedyny minus to luz na mocowaniach zębów i się trochę kiwają na boki :D

Ale sam pomysł jak zrobić kadłub, że można go sobie dowolnie demontować do malowania jest świetny, każdy producent powinien tak ogarniać temat.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Apdejt sytuacyjny. Nie miałem wiele czasu ostatnio, ale coś tam się staram dziubać przy modelu.

 

Całość w podkładzie Gunze 1500 Black, malowana farbami Tamiya, na koniec pociągnięta Hataką Satin (poza kołami, ale te już wkrótce też).

DSC_3395.jpg.4a99ee91a6f3715b4506bffc43db473d.jpg

 

Kapcie niestety też Surfacerem 1500 a potem Hataką S.C.C. No. 1A Dark Brown z dodatkiem Clear Matt. Pomysł taki sobie, bo Hataka jest zbyt transparentna i do tego na czarnym podkładzie :glupek: Tak sobie teraz myślę, że trzeba było chociaż mgiełką z Buffu wcześniej spryskać, żeby ten brązowy się pojawił.

Tak już zostawiam chyba, tylko Samym matem pociągnę, żeby łasze i pigmenty lepiej wchodziły. Jakiejś tam brązowej papki się zapuści i może obleci.

 

DSC_3396.jpg.f88e24f4b4511ec8dc7c93412be9f281.jpg

 

DSC_3397.jpg.0b57c39f7cf9bc6ddfa787e5f29e76cc.jpg

 

Najpierw zajmę się kołami (mat zabezpieczający na bandaże + satyna na felgi), a potem brązowy wash i zabawa olejami. Do tego obicia z gąbki + Vallejo Dark Brown i jakieś leciuteńkie błotko na koła z pigmentu wymieszanego z tym specyfikiem, którego muszę się jakoś nauczyć używać:

ak-interactive-ak665-texturizer-acrylic-resin.thumb.jpg.c889d0808256e0f9e21b07a9533a9c1a.jpg

 

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie to wygląda:) jakich kolorków konkretnie z tamki użyłeś czy to te z początku tematu xf67 i 55 czy coś innego? Pytam bo mam z Trębacza terminatorka i zastanawiam się nad zakupem zestawu AK RCS016  do współczesnych rusków ale niestety wiem, że AK nie do końca wstrzeliwuje się w kolorystykę niektórymi farbami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, skikut87 napisał:

fajnie to wygląda:) jakich kolorków konkretnie z tamki użyłeś czy to te z początku tematu xf67 i 55 czy coś innego? Pytam bo mam z Trębacza terminatorka i zastanawiam się nad zakupem zestawu AK RCS016  do współczesnych rusków ale niestety wiem, że AK nie do końca wstrzeliwuje się w kolorystykę niektórymi farbami 

Dzięki 😉

 

Dokładnie te, ale po położeniu żółtego wyszło, że jest zbyt optymistyczny, zbyt ciepły, bo to co wszędzie widziałem (to może być kwestia monitora czy czegokolwiek) to taki blady żółty. Domieszałem więc tego zielonego, tak delikatnie, może kroplę na pół zbiornika - ile dokładnie nie wiem, bo robiłem to za pierwszym razem na oko, a za drugim jak poprawiałem overspray to mieszałem testując na ręczniku papierowym i udało mi się dobrać od pierwszego strzału.

 

Sam lubię AK RC, ale trzeba je mieszać wyłącznie między sobą, bo niestety próba domieszania np. Hataki czy Gunze C zawsze kończy się i tak szybkim rozdzielaniem pigmentu. Za to Hatakę, Gunze C i Tamkę X/XF mieszałem ze sobą bez problemów. To wymuszałoby posiadanie podstawowych kolorów również z palety RC żeby móc sobie coś domieszać ewentualnie. Jak mieszałem kolor na Su-30, taki żółty w stylu ubitych jajek to właśnie wlałem żółty AK, biały Gunze i brązowy Hataki - żółty szybko się oddzielał, a biały z brązowym jeszcze długo zostawały połączone i rozdzielone widziałem je dopiero na drugi dzień.

Może spróbuję przy kolejnym modelu, ale z ich dostępnością zawsze jest problem tu u mnie, a to jeden kolor wykupiony, a to drugi, już kilka razy próbowałem dobrać całą paletę kolorów do modelu i zawsze czegoś brakowało na stanie.

Edytowane przez Tap-chan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.