Skocz do zawartości

Su-25 mistercraft...na wypasie


Bikernytzu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! W zwiazku iż zostałem skrzywdzony ...wróć! Dostalem od kobiety prezent w postaci mistercrapowego zestawu Su-25k w 72ce (spory sukces , że skala się pokrywa z moim zainteresowaniem) Postanowiłem honorowo podjąć się projektu z racji tego iż to prezent i trzeba to docenić!

Screenshot_20220726-121534_Chrome.jpg

Inboxa przedstawiać chyba nie muszę gdyż jest to staaaare KP z wypuklymi liniami i kilkoma błędami...

Z całości modelu po szybkim rzuceniu okiem NIE będę potrzebował nic poza kadłubem i skrzydłami!

Z racji tego , że kilka już posiadam ( Su-25) różnych producentów i trochę dodatków skompletowałem...stworzyłem  sobie "Upgrade full wypas kit" :szczerbol:

20220726_171803.jpg

Do całości ze swojego pudla z dodatkami do modeli wykopałem coś takiego:

20220726_172925.jpg

20220726_173013.jpg

W planie będzie trochę nowsza wersja niż  K mianowicie z działań w Syrii czyli Su-25sm.

Trzymajcie kciuki ! Ciekawe kto kogo skończy pierwszy... ja-Model czy przez Model ja sam ze sobą 🤣😂

 

Edytowane przez Bikernytzu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie gdy te 11 czesci użytych z zestawu (ogon skrzydła kadłub silniki )schnie sklejonych razem , skleiłem wyrzutnie B-13Ł 

20220726_172001.jpg

20220726_171951.jpg

Zabrałem  sie ochoczo za ulepienie od podstaw przedniego golenia ,calkiem prosta konstrukcja wiec szybko poszło😉

Tylne z Artmodel, poprawione i nieco zmodyfikowane własnoręcznie :szczerbol: ,nastepnie odlane z żywicy. Oczyściłem z nadlewek "Na gotowo" i tak to wyglada:

20220726_180226.jpg

Edytowane przez Bikernytzu
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Krzysiu

Tymczasem ...Ogonek poprawiony biorąc na wzór zvezde i Artmodel.

20220726_175910.jpg

Żywiczne Dysze silników wklejone i... pasują idealnie !😁

20220726_175923.jpg

 

 

 

Edytowane przez Bikernytzu
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Staryfajter1954 napisał:

Nie lubię ruskiej techniki i ruskich samolotów ale z przyjemnością pokibicuję Twoim poczynaniom z tym modelem. Będziesz nacinał na wklęsłe linie podziałowe ?

 

 

Taki jest plan ażeby jakoś to wyglądało. Pracy z tym będzie co nie miara...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bikernytzu changed the title to Su-25 mistercraft...na wypasie
Godzinę temu, Staryfajter1954 napisał:

Jakim narzędziem planujesz naciąć linie podziałowe ? Masz jakieś rysiki do tego celu ? 

Trumpeterewskie narzędzie, linie będą podłóg su25 z artmodel ,jest to chyba najlepszy Model tego samolotu w tej skali.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za radę,  może w przyszłości zakupie , puki co wykorzystuje co mam pod ręką 😉

Tymczasem pozostałe hamulce aerodynamiczne ze  Zvezdy postanowiłem wykorzystać do tego modelu plus mały scrach 

20220726_180056.jpg

Pylony są.....jakie są czyli beznadzieja... będę musiał zrobić nowe.do tego wykorzystam Artmodel'owskie bo wyglądają naprawdę zacnie w porównaniu do np Zvezdy.

Edytowane przez Bikernytzu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Staryfajter1954 napisał:

Polecam rysiki Border Models i DSPIAE ewentualnie igłę i rysik MRP. 

Szczerze mówiąc to narzędzie się szybko tepi i trzeba ostrzyć często.zatem jeszcze raz  dzieki za radę , zapewne z czasem coś bede musiał zakupić z w/w.🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bart207skw napisał:

Ciekawe ile modelu MC będzie docelowo w modelu... Raczej chyba tylko kadłub. 

Tu masz rację kadłub,  skrzydła,  koniec!tyle .reszta to żywica 😆

Ciężka walka z tym ryciem..puki co tak to wygląda:

20220726_180030.jpg

20220726_180009.jpg

20220726_180017.jpg

20220726_180106.jpg

Edytowane przez Bikernytzu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba udało się wejść na poziom Zvezdy co lini podzialu na naszym kochanym mistercrapie w tym momencie....

20220729_143643.jpg

Niestety jeszcze trochę zostało do wymęczenia 🤦‍♂️

Edytowane przez Bikernytzu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
1 godzinę temu, barszczo napisał:

Super. I jeszcze jakiś Jaczek się tam przykleił :D .

Jaczek się robi I będzie pierwszy... 

Z mydła tj. Amodel , ale modelarstwo to modelarstwo , nie którzy wolą "hard way" 😉

20230508_212249.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Yak-38 w  galerii a su25 powoli do przodu...

Skopiowałem pylony z Artmodel gdyż są najdokładniejsze i dziś udało się je wkleić.

Teraz będzie z górki gdyż wszystkie potrzebne elementy już sa🥳

20230520_182153.jpg

20230520_184113.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.