Skocz do zawartości

Airbus A300 Daco Skyline/Airfix 1:144


Pstryk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Jest to mój debiut na tym forum w warsztacie. Modele sklejam od 2016 roku kiedy miałem 12 lat. Teraz wpadł w moje ręce zestaw firmy Daco Skyline Models SKY144-02b, Airbus A300 w skali 1:144. Samoloty pasażerskie są moim ulubionym tematem. Jest to jedyny model A300 o jakim mi wiadomo. Mam zamiar zrobić go w malowaniu linii Garuda Indonesia rej. PK-GAI, który rozbił się 26.09.1997 o zbocze góry. Wprowadzę pewne przeróbki typu prosta atrapa kokpitu i przedniego przedziału pasażerskiego

Zdjęcia robione telefonem. 

 

IMG_20220726_123500.thumb.jpg.868bd596c8e8ff7947d8d831e527fd82.jpg

Edytowane przez Pstryk
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podglądam, robiłem go kiedyś w barwach Air France. Wbrew pozorom roboty trochę przy nim będzie. Można się pokusić o pokazanie bagażników, drzwi do nich są osobno, podobnie jak do bulku i pokładu pasażerskiego. Nie musisz robić całego dolnego pokładu, wystarczy że pokażesz kontenery w otwartych lukach :D .

Edytowane przez barszczo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, barszczo napisał:

Podglądam, robiłem go kiedyś w barwach Air France. Wbrew pozorom roboty trochę przy nim będzie. Można się pokusić o pokazanie bagażników, drzwi do nich są osobno, podobnie jak do bulku i pokładu pasażerskiego. Nie musisz robić całego dolnego pokładu, wystarczy że pokażesz kontenery w otwartych lukach :D .

Kiedy pisałem post już trochę pracy miałem wykonane i luki bagażowe pozostawiłem zamknięte😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokpit i fragment wnętrza.  Niestety nie mam zdjęcia przed zamknięciem kadłuba. Wnętrze pierwszej klasy nie do końca wyszło po mojej myśli i ostatecznie skończyło się na dwóch ściankach i podłodze. Zabrakło mi umiejętności. Model jak na 1975 rok jest niezły, nawet bardzo dobry. Spasowanie fajne. 

IMG20220727112607.jpg

IMG_20220727_112529.jpg

Edytowane przez Pstryk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna zaszpachlowane, kadłub obrobiony z nadmiaru szpachli. Trzeba było dorobić brakujące wystające klimatyzatory na dole kadłuba oraz przeszczepić bumper, ponieważ był położony w miejscu typowym (zbyt wysuniętym do tyłu) dla pierwszych wersji Airbusa. 

IMG20220727223816.jpg

Edytowane przez Pstryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płatowiec złożony do kupy. Szpachla obrobiona na łączeniach skrzydeł. Następnie wymyję go dokładnie z wszelkiego brudu i odtłuszczę. W międzyczasie zajmuję się silnikami i podwoziem. 

 

IMG20220728213146.jpg

IMG_20220728_213619.jpg

IMG_20220728_213651.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model pokryty surface primerami od Vallejo, kadłub białym, skrzydła czarnym. Bardzo długo ich używam i zawsze mnie nie zawodzą. Następnym krokiem malowanie kadłuba sprayem TS-101. Wszystkie swoje modele maluję pędzlami, tu dla kadłuba robię wyjątek. 

 

IMG20220730223435.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zaruk napisał:

Czemu kadłub białym, a skrzydła czarnym?

Tak się składa że posiadam aktualnie tylko te kolory podkładów. Skrzydła docelowo będą pomalowane na jasno szaro, więc czarny troszkę zaciemni ten kolor na czym mi zależy, a że kadłub będzie na biało, to i podkład jest biały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tych drugich drzwi po lewej tak nie zostawisz? Wpadły do środka i będzie to koszmarnie widać. Dlatego pisałem że przy tym modelu jest sporo roboty, niektóre z tych drzwi musiałem mocno zalewać cyjanoakrylem. Nie da się ich po prostu wkleić, bo część wpada, część wystaje, a potem i tak musisz je wyrównać. Okna też chyba do poprawki, wszystko powinno być na gładko. W kalkach podejrzewam masz drzwi i okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, barszczo napisał:

Ale tych drugich drzwi po lewej tak nie zostawisz? Wpadły do środka i będzie to koszmarnie widać. Dlatego pisałem że przy tym modelu jest sporo roboty, niektóre z tych drzwi musiałem mocno zalewać cyjanoakrylem. Nie da się ich po prostu wkleić, bo część wpada, część wystaje, a potem i tak musisz je wyrównać. Okna też chyba do poprawki, wszystko powinno być na gładko. W kalkach podejrzewam masz drzwi i okna.

Faktycznie trafne uwagi. Będę działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Juffre napisał:

Jesteś pewien, że dobrze zaszpachlowałeś te okienka? Wydaje sie, że nie jest tam zbyt równo

Użyłem przy oknach innej, płynnej szpachli i nałożyłem 3 warstwy, ale mimo wszystko mogła się pozapadać gdzieniegdzie bardziej, gdzieniegdzie mniej. Myślę że 2 warstwy lakieru trochę poprawią i wyrównają poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pstryk napisał:

Myślę że 2 warstwy lakieru trochę poprawią i wyrównają poziom.

 

Nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek malowniczy zakończony. Kalkomanie nałożone i polakierowany dwiema warstwami gloss. Weathering też nałożony. Zostało dodać anteny, okna kokpitu, drzwi, skończyć silniki CF6 i podwozie. 

 

IMG20220809122936.jpg

IMG20220807151957.jpg

IMG20220807151930.jpg

IMG_20220807_152149.jpg

Edytowane przez Pstryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Airbus skończony 😀. Niedługo galeria. Najwięcej męki pod koniec było z oknami pilotów. Wymagały szpachlowania i idealnego dopasowania ponieważ są troszkę węższe niż miejsca na nie.

IMG20220811170959.thumb.jpg.ee81daeaa6dd9b9aa5a635be8babb9e7.jpg

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.