Skocz do zawartości

KAI FA-50 w skali


Wymysl

Rekomendowane odpowiedzi

Dil klepnięty, oceniony głęboko w wątku obok, a ja chciałem się przyjrzeć jak sprawa wygląda z punktu widzenia modelarza-kolekcjonera aerodyn z szachownicą.

Modelu FA-50 jako takiego nie ma, są za to samolotu, z którego się wywodzi, czyli T-50.

1:72

Bardzo prosty model Academy do składania bez kleju... Tak uproszczony, że nie ma nawet podwozia, a jedynie podstawkę (na Britmodellerze sugerują, że da się dostosować podwozie od F-16). Występuje w rożnych wariantach pudełkowych. Był dostępny w polskich sklepach.

Boxart T-50 Advanced Trainer 12519 Academy

Do tego można sobie sprawić filipińską konwersję na FA-50 zawierającą brakujące podwozie i statecznik pionowy (i kalkomanie, ale w rozważanym temacie raczej zbędne)

Może być zdjęciem przedstawiającym samolot i tekst „FA-50PH CONVERSION KIT 1/72 Landing gear, vertical fin and decal set for Academy T-50 009 0 αEZE f Philippine Military Scale Models”

I drugi zestaw z uzbrojeniem

Może być zdjęciem przedstawiającym samolot i tekst „FA-50PH WEAPON SET 1/72 Pylon x4, Fuel Tank x2, Sidewinder with cap x2, Python 5 ×2 and Mk 82 GPB ×2 9009 17 XEZE f Philippine Military Scale Models”

Dostępne na Facebooku https://www.facebook.com/1548733742048308/posts/3154164821505184/

 

1:48

Też Academy, ale już normalny model. Też był u nas dostępny. Występuje również pod marką Wolfpack

Boxart ROKAF T-50 12231 Academy

Tu dodatków więcej: koła od Royale Resin, podwozie Scale Aircraft Conversions, dysza silnika ResKita i Wolfpacka, a  także konwersja na FA-50 szykowana przez Filipińczyków.

Edytowane przez Wymysl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kolekcjoner WP napisał:

A może jakimś cudem IBG lub Arma Hobby zdobędzie licencję i wypuści jego model?

Wierzysz w cuda ? Ja nie i wiem, ż Arma ma w nosie modelarzy budujących współczesne samoloty bojowe. Podobnie jak IBG oni jedynie to co się sprzedaje j pójdzie od ręki czyli jedynie śmiglaki i to te najbardziej znane jak Mustang czy FW-190. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Staryfajter1954 napisał:

Wierzysz w cuda ? Ja nie i wiem, ż Arma ma w nosie modelarzy budujących współczesne samoloty bojowe. Podobnie jak IBG oni jedynie to co się sprzedaje j pójdzie od ręki czyli jedynie śmiglaki i to te najbardziej znane jak Mustang czy FW-190. 


Ja tam się nie znam, ale na tym chyba polega prowadzenie firmy produkcyjnej, by oferować to, co się sprzedaje i pójdzie od ręki 😆

  • Like 2
  • Thanks 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Staryfajter1954 napisał:

Ja nie i wiem, ż Arma ma w nosie modelarzy budujących współczesne samoloty bojowe.

 

Jakbyś był prawdziwym modelarzem, to byś se go wystrugał z kart telefonicznych jak np. p. Andrzej Ziober.  :bleh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.